Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

ne znam sta ocekujete od nekoga ko seda u 2 najgore fotelje u vladi? da vam superiorno (elokventno™)predstavi kako ce srbija na kraju njihovog mandata da bude singapur?
+1 opsta kuknjava po forumu kao i obicno, ne valja voditeljka, ne valja slika, ne valjaju cetiri elementa vazduh voda vatra i stagod jos.. smor
Link to comment

Eksperti sebi daju previše vremena. Jedini ekonomski programi koji su ovde uspevali, Antin i Avramov kretali su momentalno, sa svim upaljenim motorima, medijskom infrastrukturom i političarima manjim od makovog zrna. Ova dvojica su preslabi za tako nešto, a otvoreno priznanje da prodaju Telekom 'ako ne uspeju drugačije da smanje deficit' zapravo predaja unapred, klasičan choke.Tu negde se krije i osnovni Vučićev problem - on deluje da zna šta treba da se uradi, ali nema muda za to. Ekonomske reforme koje nam obećava ne može da počne sa populizmom sps-a na vratu, nema šanse. Da je stvarno jaje kakvim se predstavlja, ne bi čak ni izbore raspisivao, jer realno nema vremena za to, samo bi pronašao 126 na Skupštini, razne Petrović-spo-dhss-urs-Zaharije-svm ekipe i uz malo Rakićevog vetra u leđa sastavio reformsku administraciju. Sa takvom ekipom bi Lazar i Saša mogli da urade neki ozbiljan posao i prodrmaju privredu. Ovako, svaku ozbiljnu inicijativu sabotiraće Dačić sa saborcima iz raznih Simpa, koji se sve slažu, samo im treba još malo vremena i para iz budžeta.

Link to comment
Tu negde se krije i osnovni Vučićev problem - on deluje da zna šta treba da se uradi, ali nema muda za to. Ekonomske reforme koje nam obećava ne može da počne sa populizmom sps-a na vratu, nema šanse. Da je stvarno jaje kakvim se predstavlja, ne bi čak ni izbore raspisivao, jer realno nema vremena za to, samo bi pronašao 126 na Skupštini, razne Petrović-spo-dhss-urs-Zaharije-svm ekipe i uz malo Rakićevog vetra u leđa sastavio reformsku administraciju. Sa takvom ekipom bi Lazar i Saša mogli da urade neki ozbiljan posao i prodrmaju privredu. Ovako, svaku ozbiljnu inicijativu sabotiraće Dačić sa saborcima iz raznih Simpa, koji se sve slažu, samo im treba još malo vremena i para iz budžeta.
inace oko dubioze muda znanje, mislim da si zakljucio upravo obrnuto od realnosti. on sa ekonomijom nema blage veze (kao ni sa vecinom stvari koje nisu vlast u najbukvalnijem znacenju) ali zna da vise nema nijedne stvari koja je vazna i na kojoj moze da gradi svoj opstanak na vlasti od zeljena 3 ciklusa a da to nije diktatura. dakle zna kakav rezutat zeli ali ne zna kako, ni on, ni ljudi oko njega. btw, ovo 126 isto nije moguce - kurcio se vec dacic oko toga da ne mogu da ga smene bez obaranja vlade i novih izbora. sem nekom mini diktaturom koja bi podrazumevala nasilnu promenu ustava. Edited by gazza1
Link to comment
inace oko dubioze muda znanje, mislim da si zakljucio upravo obrnuto od realnosti. on sa ekonomijom nema blage veze (kao ni sa vecinom stvari koje nisu vlast u najbukvalnijem znacenju) ali zna da vise nema nijedne stvari koja je vazna i na kojoj moze da gradi svoj opstanak na vlasti od zeljena 3 ciklusa a da to nije diktatura. dakle zna kakav rezutat zeli ali ne zna kako, ni on, ni ljudi oko njega. btw, ovo 126 isto nije moguce - kurcio se vec dacic oko toga da ne mogu da ga smene bez obaranja vlade i novih izbora. sem nekom mini diktaturom koja bi podrazumevala nasilnu promenu ustava.
Nisam mislio da nam on lično izvede ekonomske reforme, već da obezbedi povoljan politički ambijent za iste. To bi trebao da bude njegov posao.On to može samo novim izborima ili nekom kvarnom skupštinskom matematikom(prevlačenje poslanika u SNS klub, mislim da bi imao desetine kandidata), a ja sam lično za drugo rešenje, samo hitnosti radi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...