Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

ma nije kod zeljke samo ekonomija u pitanju nego bilo sta sto je momentalno naucnopopularizovano a da ga je moguce upregnuti kontra vecinskog misljenjaimala je sociobiologisticki period, a kroz maglu se sjecam, ali samo kao utiska, i nekih naivnih politickih teorija iz njene kolumne u politiciona je jedan z milivojevic sireg obuhvataa sto je pominjete, jel ona gostovala u utisku?

Edited by morgana
Link to comment
ma nije kod zeljke samo ekonomija u pitanju nego bilo sta sto je momentalno naucnopopularizovano a da ga je moguce upregnuti kontra vecinskog misljenjaimala je sociobiologisticki period, a kroz maglu se sjecam, ali samo kao utiska, i nekih naivnih politickih teorija iz njene kolumne u politiciona je jedan z milivojevic sireg obuhvata
Upravo tako. Couldn't have said it better myself.Pa u principu, whatever is fashionable that season na širokom potezu Spiked! - National review kao objašnjenje zašto bogati treba da zadrže svoje bogatstvo, siromašni da ućute, a feministkinje da se teraju. Pa bila to sociobiologija, ekonomija ili stara dobra tradicija. Edited by Syme
Link to comment
Hahaha, e ne pratim te njegove skorašnje uratke, aj zakači neki.
Ovaj mi je recimo jedan od omiljenih. http://www.dusanpavlovic.in.rs/mypage/Blog/Entries/2013/3/27_Fiskalno_pravilo_i_hiperpoblicko_diskontovanje_vremena.htmlZnači, hiperboličko diskontovanje apsolutno nema veze sa fiskalnim vlastima. Taj koncept možeš da vežeš za nekoga ko ima dugačak horizont, a ne za izvršnu vlast kojoj je jedna od glavnih karakteristika kratak horizont. Zapravo, upravo je kratak horizont uzrok političkih ciklusa u kretanju ekonomije.Edit. Ovaj je ipak moj omiljeni. http://www.dusanpavlovic.in.rs/mypage/Blog/Entries/2013/5/16_Mogucnosti_i_zelje.htmlWTF od teksta. Edited by MayDay
Link to comment

fulao je na kraju jer je zaboravio da nedostatak mogućnosti može itekako da poveća želju, dakle proporcija može biti i obrnuta. al dobro, nek se smatra banovanim :)

Link to comment

E sad si me zajebo i moram i drugi da prokomentarišem.1. Pominjanje teorije racionalnog izbora i konflikta izmedju želja i mogućnosti je nekako potpuno čudno u ovom kontekstu. Želje su, što bi mi rekli, primitives of the model, dakle neka konstanta koja se ne menja bez obzira na to kakve su nam mogućnosti. Nema tu padanja novih želja sa marsa, nego su one sveprisutne, a manifestovaće se kad se relaksiraju mogućnosti. I zašto zaboga Obaminu odluku ima potrebu da uklopi u jednu ovako hiper opštu teoriju?!2. Zaključci Milgramovog i Zimbardovog eksperimenta nemaju veze sa davanjem mogućnosti već sa uticajem autoriteta i institucija. Istina je da ponašanje odstupa od redovnog, ali ovi stravični eksperimenti su imali aktivan i veoma intenzivan tretman nad ispitanicima, što je mnogo jače od nekakvog prostog širenja mogućnosti i posledičnog ispitivanja ponašanja.3. Konačno, institucionalni dizajn (tj mechanism design bilo koje igre medju akterima) ne znači obavezno širenje mogućnosti, već zapravo i nametanje novih ograničenja koja proizilaze u samoj ravnoteži kad svi igrači počnu da anticipiraju reakcije drugih znajući koje su im želje.

Link to comment
Stvarno ne vidim čemu teške reči. Razlozi su mu sasvim razumljivi i nisu ni najmanje "debilni". Što naravno ne znači da je u pravu.(Inače nisam glasao ni u prvom ni u drugom krugu predsedničkih izbora).
Cudno jeste da je glasao za Nikolica u prvom krugu.To "instrumentalno", "stratesko" glasanje ne moze da objasni.
Link to comment
Željkica nabada najgore kad priča o politici, nju ne treba ni na trenutak ozbiljno razmatrati, ona je srpska Ajn Rand.
Nisa, Zlejkicu (Sioran?) skoro citao, ali ono cega se secam je da ume da lupi najstrasnije ali da je s vremena na vreme njena kontraprotivnost pozeljna za razbijanje nekih opstih mesta.Recimo, kada je rec o "mladim talentima" i ulozi drzave.
Link to comment

Katastrofalno je pisala na tu temu, ali da sad ne širimo priču.

E sad si me zajebo i moram i drugi da prokomentarišem.1. Pominjanje teorije racionalnog izbora i konflikta izmedju želja i mogućnosti je nekako potpuno čudno u ovom kontekstu. Želje su, što bi mi rekli, primitives of the model, dakle neka konstanta koja se ne menja bez obzira na to kakve su nam mogućnosti. Nema tu padanja novih želja sa marsa, nego su one sveprisutne, a manifestovaće se kad se relaksiraju mogućnosti. I zašto zaboga Obaminu odluku ima potrebu da uklopi u jednu ovako hiper opštu teoriju?!2. Zaključci Milgramovog i Zimbardovog eksperimenta nemaju veze sa davanjem mogućnosti već sa uticajem autoriteta i institucija. Istina je da ponašanje odstupa od redovnog, ali ovi stravični eksperimenti su imali aktivan i veoma intenzivan tretman nad ispitanicima, što je mnogo jače od nekakvog prostog širenja mogućnosti i posledičnog ispitivanja ponašanja.3. Konačno, institucionalni dizajn (tj mechanism design bilo koje igre medju akterima) ne znači obavezno širenje mogućnosti, već zapravo i nametanje novih ograničenja koja proizilaze u samoj ravnoteži kad svi igrači počnu da anticipiraju reakcije drugih znajući koje su im želje.
I meni je prvo zapalo za oko to katastrofalno tumačenje Zimbardovog eksperimenta. Stvarno totalni WTF od teksta.
Link to comment
E sad si me zajebo i moram i drugi da prokomentarišem.1. Pominjanje teorije racionalnog izbora i konflikta izmedju želja i mogućnosti je nekako potpuno čudno u ovom kontekstu. Želje su, što bi mi rekli, primitives of the model, dakle neka konstanta koja se ne menja bez obzira na to kakve su nam mogućnosti. Nema tu padanja novih želja sa marsa, nego su one sveprisutne, a manifestovaće se kad se relaksiraju mogućnosti. I zašto zaboga Obaminu odluku ima potrebu da uklopi u jednu ovako hiper opštu teoriju?!2. Zaključci Milgramovog i Zimbardovog eksperimenta nemaju veze sa davanjem mogućnosti već sa uticajem autoriteta i institucija. Istina je da ponašanje odstupa od redovnog, ali ovi stravični eksperimenti su imali aktivan i veoma intenzivan tretman nad ispitanicima, što je mnogo jače od nekakvog prostog širenja mogućnosti i posledičnog ispitivanja ponašanja.3. Konačno, institucionalni dizajn (tj mechanism design bilo koje igre medju akterima) ne znači obavezno širenje mogućnosti, već zapravo i nametanje novih ograničenja koja proizilaze u samoj ravnoteži kad svi igrači počnu da anticipiraju reakcije drugih znajući koje su im želje.
Ohh bejbi tok drti to mi....
Link to comment

Gosti emisije Utisak nedelje 02.06.2013. su: Nebojša Stefanović - predsednik Skupštine Srbije, Dragan Šutanovac - poslanik DS i Milan Nikolić - politički analitičar. Autorka Olja Bećković. 31279_milan-nikolic01-blic-_hs.jpg?ver=1271693536

Link to comment

Ne samo što će gost biti najbolji komičar među političkim analitičarima, nego će i tema biti genijalna: "Kakva nas jesen čeka?"Jedva čekam da mudrac već u prvom obraćanju objasni da bi, zbog najavljenih zamrzavanja plata i penzija, jesen mogla da bude vruća™ i zatim pomene "talas štrajkova".

Link to comment
Nedostaje mi Milan Nikolic...
Gosti emisije Utisak nedelje 02.06.2013. su: Nebojša Stefanović - predsednik Skupštine Srbije, Dragan Šutanovac - poslanik DS i Milan Nikolić - politički analitičar. Autorka Olja Bećković.31279_milan-nikolic01-blic-_hs.jpg?ver=1271693536
Link to comment
Ne samo što će gost biti najbolji komičar među političkim analitičarima, nego će i tema biti genijalna: "Kakva nas jesen čeka?"
Pa koga drugog da pozove u goste, da mu postavi ovo pitanje , nego eminentnog futurologa?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...