Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ja mislim da je saucesnicima, zagovornicima i promoterima masovnih ubistava, etnickih ciscenja, sirenja mrznje i ostalih seseljougodnih delatnosti mesto u institucijama zatvorenog tipa.Ne znam kako na to gledaju oni koji ne glume uvredjene snase.
I ja, samo što neće oni zatvoriti sami sebe već je to trebala učiniti upravo ta Demokratska stranka 6.10.2000. Koja ne samo da to nije učinila već je i rehabilitovala najveće od svih zala, SPS. U svim ocenama spolja Dačićeva prošlost ima ništa manju težinu od tih šešeljuga, Miloševićev portparol jbga. Samo iz nekog razloga za nas ovde on nije toliko inkriminisan valjda jer povrh svega nije i četnik, šta li. A kancerogenost SPS-a će se tek videti, kad se načme tema rezova u javnom sektoru, na primer.Dakle šta je tu je, ide se dalje a suštinske promene na planu suočavanja sa prošlošću na Balkanu dolaze samo na inicijativu nacionalista, to je dokazano.
Uostalom ko je zamenio Dačića i Dinkića? Gle čuda, Dačić i Dankić. Nemam ja čega da se sećam i zbog toga morališem. Samo mi je (kristalno) jasno da sa ovim budalama idemo u propastTo naravno ne oslobađa istorijske (i krivične odgovornosti) prethodnu vlast.
To već ni Pavlović ni bilo koji glasač nije mogao znati, tema je vajda opravdanost podrške SNS-u pre godinu dana. Edited by dillinger
Link to comment
I ja, samo što neće oni zatvoriti sami sebe već je to trebala učiniti upravo ta Demokratska stranka 6.10.2000. Koja ne samo da to nije učinila već je i rehabilitovala najveće od svih zala, SPS. U svim ocenama spolja Dačićeva prošlost ima ništa manju težinu od tih šešeljuga, Miloševićev portparol jbga. Samo iz nekog razloga za nas ovde on nije toliko inkriminisan valjda jer povrh svega nije i četnik, šta li. A kancerogenost SPS-a će se tek videti, kad se načme tema rezova u javnom sektoru, na primer.
Hm...reklo bi se da i ti izgleda pamtis i ne zaboravljas prapocetke Nikolica i Vucica (da dodamo i, sasvim ispravno, Dacica). Ali, dobro, mozda ti je lakse da drugima prisijes glumljenje uvredjenih snasa. :D
Dakle šta je tu je, ide se dalje a suštinske promene na planu suočavanja sa prošlošću na Balkanu dolaze samo na inicijativu nacionalista, to je dokazano.
Stari sam ja sitnicar pa kod ovih New Born (ali dokazanih! :ohmy: ) suocavalaca ne opazam ogledalo. A osim uvaljivanja u fotelje hrabrog i pogibeljnog preuzimanja odgovornosti, ne opazam ni posledice koje licno trpe ti prvaci suocavanja, pokajanja i promenljivosti.Valjda nije zabranjeno to primetiti? Edited by Nesh
Link to comment
To već ni Pavlović ni bilo koji glasač nije mogao znati, tema je vajda opravdanost podrške SNS-u pre godinu dana.
izvini, on je profesor na Fakuletu POLITIČKIH nauka.
Link to comment
Hm...reklo bi se da i ti izgleda pamtis i ne zaboravljas prapocetke Nikolica i Vucica (da dodamo i, sasvim ispravno, Dacica). Ali, dobro, mozda ti je lakse da drugima prisijes glumljenje uvredjenih snasa. :DStari sam ja sitnicar pa kod ovih New Born (ali dokazanih! :ohmy: ) suocavalaca ne opazam ogledalo. A osim uvaljivanja u fotelje hrabrog i pogibeljnog preuzimanja odgovornosti, ne opazam ni posledice koje licno trpe ti prvaci suocavanja, pokajanja i promenljivosti.Valjda nije zabranjeno to primetiti?
Dobro, trebalo je da stoji i ne praštaju. Ili šta god drugo što ih onemogućava da ''strateški'' razmišljaju i glasaju. Koga briga da li Toma i dalje u svojoj sobi isprobava lentu četničkog vojvode ili bi Vučić negde u sebi i dalje rado klao. Važno da to ne pretaču u dela. Rešavaju kosovski gordijev čvor a da su prilično pacifikovali razularenu masu, što bi valjda za svakog suočavatelja trebalo biti daleko važnije od tih nekih personalnih rešenja i prošlosti. U kontekstu prošlogodišnjih izbora, takva njihova politika se dala nazreti.Dokazano eto i u Hrvatskoj gde desničarenje ima svoj drugi revival pod nesposobnim SDP-om. Sanader & Vučić >> Tadić & Milanović. Edited by dillinger
Link to comment
Ajde da batalimo rasprave o glasovanju, mislim da se za to banuje :unsure:
Pa, uz mala odstupanja, raspravljamo o stavu javne licnosti koja je, uzgred budi receno, pisala deo programa Nove stranke. Nije nevazno. Edited by Nesh
Link to comment

Zbog ovoga nije, ali zbog jedne stvari jeste od koje mi cvrči mozak.To radi i Željka za kojom Indy pati. :DDakle, Dukica i Željka su kao neki ljudi koji su otkrili čekić, pa u svemu vide ekser. Tako oni sa ekonomskim konceptima. Pročitali negde neki i onda ga primenjuju na sve društvene aspekte, Dušan sada masovno u političkoj teoriji. Ali to su i kod jednog i kod drugog sve neka parcijalna i slabašna objašnjenja.

Link to comment

Željkica nabada najgore kad priča o politici, nju ne treba ni na trenutak ozbiljno razmatrati, ona je srpska Ajn Rand.Pavlović je mnogo-mnogo bolji, posebno kada priča o političkoj teoriji, mada primećujem i ja kod njega ta ekonomistička skretanja u poslednje vreme. Biće da si u pravu, Mau.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...