Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Odgovoricu ti stihom, jer me mrzi da trazim yt.Vazi za fudbali i za poltikuKo igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...

Link to comment
Izvini, hteo sam da ti odgovorim, pa se nagomilali sagovornici i ja zaboravio :)Za SFRJ - mislio sam da je sama SFRJ bila potencijalni okvir u kojem Albanci ne bi bili prosto strano telo na našoj teritoriji.O tajnim pregovorima - razlikuju se tajni pregovori sa tajnom policijom i vojskom koji se tiču nereagovanja u konkretnoj prilici, i pregovori o političkom savezu sa predstavnicima najbrojnije manjine. Ako se od Albanac očekivalo da na osnovu tajnog dogovora glasaju za opoziciju, koja će im to posle pozlatiti, onda je jasno zašto bi tako nešto izazavalo podozrenje sa albanske strane.Povrh tog, demokratska politika mora da se vodi i u javnosti - Albance (ne samo njihove vođe) je trebalo ubediti da opozicija ima vrlo drugačiji stav njima nego aktealna vlast. Naravno, tako nešto učiniti u to vreme, u Srbiji se smatralo političkim samoubistvom.
Razlikuju se, ali u politici prvo idu tajni pregovori. Ne mozemo znati da li bi se posle dogovora izaslo u javnost jer se nije doslo do dogovora. A, da bi znao da li su Albanci pravilno postupili, mora bih da znam ponudu opozicije. Ako je opozicija nudila Albancima vracanje na ustav iz 1974, a oni odbili, tesko da bih mogao da nadjem objasnjenje za to.Sto se tice SFRJ, imamo dva perioda Kosova. Do 1974 i posle. U periodu do 1974, Albanci nisu nimalo bili zadovoljni polozajem, sa pravom. U periodu posle 1974, Albanci postaju uticajni na Kosovu i dobijaju velika prava. A, opet, desila se masovna pobuna u periodu posle 1974. Tako npr., ovih dana izlaze neke price da su demonstracije 1981 bile organizovane iz Albanije. To otvara potpuno novi pogled na sve dogadjaje, ako je tacno.
Link to comment

Spam spam spam... postojili neki način da se blokiraju svi ti idiotski potpisi? Za slučaj da me ne zanima ko koji model telefona vozi?

Link to comment
Spam spam spam... postojili neki način da se blokiraju svi ti idiotski potpisi? Za slučaj da me ne zanima ko koji model telefona vozi?
I ne obraćam pažnju na to. Ok, brisao. :)
Link to comment

Smem da se kladim da ce se pojaviti u nekom od buducih izdanja Velikog brata, to je taj profil. Samo da se ovi iz Emotiona sete da ga zovu

Edited by ficfiric
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...