Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Koliko kapiram DS ne delegira ucesnike emisje, nego dolazi onaj koga Olja pozove. Mogli su, eventualno, da mu sugerisu da ne dodje.
Olja je sigurno zvala redom, a dosao je onaj kome je odobreno iz centrale.
Link to comment

Borku lego Gangula večeras BorkoStef:Aca odlican, uprkos predrasudama. Sve drugo, samo promaja predrasuda. I ne brinite za ds. Mnogi ce se iznenaditi uspehom ds. Samo polako..Sent from Tapatalk 2

Link to comment

nisam gledao, mogu da zamislim na sta je to licilo, ali ne bih trcao pred rudu sa parastosom DS. beskonacne su granice besmisla srpske glasacke vaseljene. sapic nije za dzabe tu gde jeste, kad zagusti pustace se snimci pobeda i proslava.

Edited by luba
rekli smo da nema vredjanja glasackog tela
Link to comment
u direktnom odmeravanju sa Savezom bačkih Bunjevaca na sledećim izborima
Tede, razumem da imaš određeni sentiment prema DS, ali jeste nije isto što i treba. DS je dovoljno jaka stranka koja uvek, ma pod kojim okolnostima, može da računa na 15% na izborima. Sve preko toga zavisi od drugih faktora (stanje u stranci, stanje u drugim strankama, aktuelna politička situacija, idede).
Link to comment
Tede, razumem da imaš određeni sentiment prema DS, ali jeste nije isto što i treba. DS je dovoljno jaka stranka koja uvek, ma pod kojim okolnostima, može da računa na 15% na izborima. Sve preko toga zavisi od drugih faktora (stanje u stranci, stanje u drugim strankama, aktuelna politička situacija, idede).
tako je i za radikale važilo da mogu "pod bilo kojim okolnostima" da uzmu određeni postotak, pa odoše u ilegalu. takođe se pokazalo da gro "karlovac, karlobag, ogulin....." glasača mogu bez problema da podržavaju stranku "EU nema alternativu" odnosno SNS. poput političara, i glasači se, većim delom, ne rukovode nikakvim racionalnim kriterijumima niti se mogu pouzdano predvideti njihove preferencije. to je verovatno zbog toga što ih ni nemaju već se rukovode impresijom u datom trenutku. što je opet posledica toga da gotovo nijedna stranka nema nikakvu ideologiju i zapravo nije stranka u pravom smislu reči već interesna ili lobi grupa. hoću reći da me većina glasačkog tela ovde podseća na kakav teret koji je ispao iz ležišta, pa može da ode i levo i desno, zavisi na koju stranu se brod nagne. zato i podrška birača nije podrška u pravom smislu. što bi naročito trebalo da uzmu u obzir ovi koji su sada na vlasti i da se ne duvaju tom podrškom i smatraju da će ih većina podržavati i braniti svojim životom.
Link to comment

Slažem se da su razlike među (parlamentarnim) strankama izbledele, ako sam te dobro razumeo. Ipak, poređenje sa SRS nije adekvatno. Od svog nastanka, ova stranka ima jednog jedinog predsednika. Najveći raspad stranke usledio je u trenutku kada su njegovi najbliži saradnici formirali novu stranku,. Sada je uz Šešelja ostao samo suženi krug sledbenika. DS je neka druga priča. Oni imaju jednako dugačak životni vek kao pomenuta SRS, ali imaju istoriju smenjivanja predsednika i rukovodstava, i nekakav kontinuitet u razvoju. Hoću reći - SRS ne može bez Šešelja, dok DS itekako može bez Mićunovića, Đinđića, Tadića i Đilasa. Izvestan, rekao bih značajan broj ljudi glasa za tu stranku.nezavisno od toga ko je na čelu stranke. Ako sam u pravu, to znači da su glasači (mislim na tvrdo jezgro stranaka) ipak zadržali neke ideološke matrice, koje, slažem se, nisu naročito bitne za lidere partija.

Link to comment
Slažem se da su razlike među (parlamentarnim) strankama izbledele, ako sam te dobro razumeo.Ipak, poređenje sa SRS nije adekvatno. Od svog nastanka, ova stranka ima jednog jedinog predsednika. Najveći raspad stranke usledio je u trenutku kada su njegovi najbliži saradnici formirali novu stranku,. Sada je uz Šešelja ostao samo suženi krug sledbenika.DS je neka druga priča. Oni imaju jednako dugačak životni vek kao pomenuta SRS, ali imaju istoriju smenjivanja predsednika i rukovodstava, i nekakav kontinuitet u razvoju. Hoću reći - SRS ne može bez Šešelja, dok DS itekako može bez Mićunovića, Đinđića, Tadića i Đilasa. Izvestan, rekao bih značajan broj ljudi glasa za tu stranku.nezavisno od toga ko je na čelu stranke. Ako sam u pravu, to znači da su glasači (mislim na tvrdo jezgro stranaka) ipak zadržali neke ideološke matrice, koje, slažem se, nisu naročito bitne za lidere partija.
Pritom, radikali zapravo nisu nestali, nego su se transformisali u naprednjake, ono što se sad zove radikalnom strankom je prosto ništa. Ako neko bude cepao DS, možda ćemo prisustvovati nečem sličnom, ali sumnjam da to mogu da budu Jeremija i DuPe. A ako ne oni, ko? Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...