Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Meni je bitno da su rezultati istrazivanja u granicama propisanim standardima. I na to se treba fokusirati. Mleko nije otrovno (u smislu - umrece svako ko ga popije u narednih mesec dana). Usled toga je besmisleno insistirati toliko na toj razlici i gubiti vreme oko toga.

Link to comment

Aflatoksin je nesumnjivo kancerogen i uopšte nije pitanje da li je prisustvo u nekoj namirnici štetno. Takođe, nemoguće je da postoji mleko koje uopšte nema molekule pomenute suspstance.Ključna razlika je što su stanovnici razvijenih zemalja izloženi kontrolisanim (=veoma malim) dozama, a stanovnici zemalja u razvoju nekontrolisanim dozama (nekada su male, nekada su visoke).

The International Cancer Research Institute identifies aflatoxin as a Class 1 carcinogen, resulting in the regulation of this toxin to very low concentrations in traded commodities [20 ppb in grains and 0.5 ppb in milk in the United States; 4 ppb in foods in some European countries
Ne može da se kaže "ma nije to mnogo, pij slobodno, neće ništa da ti bude". Srž problema je upravo kumulativno konzumiranje malih doza. Jedini ispravan stav je "ne konzumirati mleko, mlečne proizvode i kukuruzno brašno do uspostavljanja mehanizma kontrole", odnosno obezbeđivanja merljive ekspozicije. Mi uopšte nismo svesni ni kolika je bila dosadašnja ni kolika je trenutna.Mleko jeste bezbedno u smislu da niko neće dobiti akutno trovanje, ali sa stanovišta javnog zdravlja i produžene upotrebe, naročito kod dece - nije.Ako nekog zanima rad o tome.edit: ispravka Edited by Kelt
Link to comment

Naučili smo da je Đinđić bio super, da su ga svi prisutni obožavali, da ga je Srbija mrzela ali ga je potajno i volela što je pokazala izlaskom na ulice i paljenjem sveća, da je danas sve isto kao kad je bio živ osim što je svašta i bolje a nešto i gore...Posle sam gledao NBA, dosta mi je bilo.

Link to comment
Od ove dvojice nisam ništa očekivao, ali od Vujučića sam očekivao nešto bolje, a dobio sam more of the same.
Kad god sam pogledao u tv u toku emisije, pomislio sam od njega da je Vuk Draskovic i pitao sam se sta koji qrac on trazi u emisiji i zasto nista ne prica.
Link to comment

Ja sam (tek sad) skontao da Čedomir na pitanje "da li je napolju dan" može da priča 25 minuta, i da na kraju nemam pojma šta je teo da kaže. Već mi je skroz opskuran. Čini mi se da je ranije bio koliko-toliko svedeniji... ili sam ja izgubio strpljenje da ga slušam.

Link to comment

Kako sad izgleda Vucica moze da brine samo eventualni Seseljev povratak. I to ne kao realna opasnost po vlast, nego kao cisto smaranje da se bavi jos jednom budalom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...