Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Lyckety se ne slaže s tim viđenjem zato što drugačije vidi dačićevu ulogu, a Praslin... verovatno isuviše dobro shvata njegovu ulogu u rešavanju Kosova.
Да ли је могуће да ти и Фића заиста мислите да је Дачић незаменљив? Па ред оних који су спремни да раде све оно што и он зарад права да мало омасте брк је у овом тренутку практично несагледив. Да заврши на робијици сутра би га заменио неки Ружић или Ђорђевић или неки слични подрепаш на исти начин на који је Дачић заменио Милошевића. Или би улетео неки новопечени есенесовски каријериста или већ нека дежурна будала. Дачићева улога у "решавању" Косова... Има да му увале пенкало и кажу "ту потпиши", то му је улога. Е, децо, децо...
Link to comment
Nisam baš siguran šta vas muči. Koliko znam dogovori o carinskim prelazima, pečatu, predstavljanju na međunarodnim skupovima su postignuti za vreme prethodne vlade. Pa Grobar i Dači su sve vreme naricali i vajkali se kako je zli Borko nešto tamo potpisao i oni sad eto moraju to da poštuju čak i ako ne bi hteli. Uostalom, čitava poenta je da bi bilo ko vodio identičnu politiku Dačijevoj izuzev dva Vojislava, ali oni teško da će biti u prilici da vode bilo šta u skorije vreme. Ideja da treba da podržavamo o(p)stanak kriminalizovanog premijera zato što on kao nešto radi po pitanju Kosova je užasna. Kao što rekoh, glavna mantra dačijevih pristalica je "što pitate za kriminal dok se rešava Kosovo."
dva od tri koja si nabrojao su nacelno dogovorena ali nikada nisu sprovedena u delo niti je iko iz prosle vlade to imao nameru. Predstavljanje na medjunarodnim skupovima su DS genijalci predstavljali potpuno drugacijim od istine, te smo dosli u situaciju da Srbija napusta te skupove a Kosovo ucestvuje (!), i tako sve to septembra kada je Daciceva vlada donela odluku da se svim skupovima prisustvuje. IBM (sporazum o prelazima) potpisan je tek u septembru ili bese oktobru, a primenjuje se - cudi me da ne znas - od januara ove godine.
Link to comment
Ideja da treba da podržavamo o(p)stanak kriminalizovanog premijera zato što on kao nešto radi po pitanju Kosova je užasna.
kriminalizovan? ftw? tip je kriminalac, ali da li je vidjen kao razresitelj kosovskog cvora od strane nadredjenih? jeste. da li taj kard trampuje prvonavedeni? po mom misljenju, da.
Link to comment
Дачићева улога у "решавању" Косова... Има да му увале пенкало и кажу "ту потпиши", то му је улога.
Upravo! Da potpiše ono što niko nije potpisao evo 12 godina.Ovo drugo što si napisao, ne znam. Možda je zamenljiv, a možda i nije. Otkud si tako siguran?
Link to comment

Нико није потписао јер је то тачка на крају пута, али су сви лепо веслали у том правцу, па и Коштуница. Причали су друге ствари, наравно, али када је ваљало испоручивати, сарађивати, договарати, усклађивати, све се радило онако како се по протекторатима и ради. Зато сам сигуран да он није битан, битно је шта се договара на новим Јалтама које се захвљајући општем убрзавању цивилизације апдејтују и усклађују скоро на дневној бази. Једина утеха је што је то светски тренд, па су све земље осим тих десетак економски и војно најјачих у ствари монете за поткусуривање. Давати Дачићу (или било ком другом политичару) било какав значај осим симболичног је апсурдно.

Link to comment
Да ли је могуће да ти и Фића заиста мислите да је Дачић незаменљив?
Ne mislim da je nezamenljiv niti da on uopste o necemu odlucuje. Mislim da je menjanje bespotrebno odugovlacenje posto ni taj sledeci nece imati slobodu da se pita za nesto. Ima i nekakve pravde da bas on bude onaj koji [seselj] lize ono sto je izasrano devedesetih [/seselj], ali mislim da ga ne treba podrzavati, vec ga treba tovariti sto vise, ionako vlada nece pasti dok se poslovi ne pozavrsavaju.
Link to comment
dva od tri koja si nabrojao su nacelno dogovorena ali nikada nisu sprovedena u delo niti je iko iz prosle vlade to imao nameru. Predstavljanje na medjunarodnim skupovima su DS genijalci predstavljali potpuno drugacijim od istine, te smo dosli u situaciju da Srbija napusta te skupove a Kosovo ucestvuje (!), i tako sve to septembra kada je Daciceva vlada donela odluku da se svim skupovima prisustvuje. IBM (sporazum o prelazima) potpisan je tek u septembru ili bese oktobru, a primenjuje se - cudi me da ne znas - od januara ove godine.
Naravno da bi se svi ti dogovori sproveli i da je pobedio DS. Niko nije lud da slavodobitno postavlja granicu sa Kosovom 3 par meseci pred izbore. Posle maja bi i Ds-ovci radili isto ovo što radi Dači, što radi i Vućič, što bi radio i Čeda i Dinkić i Miša Tumbas.Malo su neozbiljni ti prigovori Tadiću što nije još 2008. god. rekao "evo vam Kosovo, jebalo vas Kosovo". Ako stavimo stvari u neki kontekst pred prošle izbore za tadašnji SRS je potpisivanje SSP-a bio judin pečat a Dači je u vreme proglašenja nezavisnosti Kosova u parlamentu pozivao na slanje vojskle na Kosovo. Za neke stvari je potrebno vreme i svim ozbiljnim igračima je jasno da se kosovsko pitanje rešava etapno, metodom kuvane žabe i tu postoji kontinuitet prethodne, sadašnje a biće i sledeće vlade.Boshoku je dobro sažeo sadašnje stanje i situaciju, samo što bi moj odgovor na poslednje pitanje bio - ne. Edited by Lyckety Splyt
Link to comment
Naravno da bi se svi ti dogovori sproveli i da je pobedio DS. Niko nije lud da slavodobitno postavlja granicu sa Kosovom 3 par meseci pred izbore. Posle maja bi i Ds-ovci radili isto ovo što radi Dači, što radi i Vućič, što bi radio i Čeda i Dinkić i Miša Tumbas.Malo su neozbiljni ti prigovori Tadiću što nije još 2008. god. rekao "evo vam Kosovo, jebalo vas Kosovo". Ako stavimo stvari u neki kontekst pred prošle izbore za tadašnji SRS je potpisivanje SSP-a bio judin pečat a Dači je u vreme proglašenja nezavisnosti Kosova u parlamentu pozivao na slanje vojskle na Kosovo. Za neke stvari je potrebno vreme i svim ozbiljnim igračima je jasno da se kosovsko pitanje rešava etapno, metodom kuvane žabe i tu postoji kontinuitet prethodne, sadašnje a biće i sledeće vlade.Boshoku je dobro sažeo sadašnje stanje i situaciju, samo što bi moj odgovor na poslednje pitanje bio - ne.
Da l bi DS to radio ili ne - nikad nećemo saznati. Nije baš da su ikoga uverili da bi. U svakom slučaju, who cares? Meni je želja samo da se tog mlinskog kamena kojeg smo sami sebi nabacili otarasimo te ako će baš mafijaš Dačke ili Vučić ili čak i nesretni Vulin biti upamćeni kao prva vlast u 2000-im koja nije poželela da još jednom ritualno izgubi Kosovo i odseče sebi patku u inat celom svetu - aferim.
Link to comment
Meni je želja samo da se tog mlinskog kamena kojeg smo sami sebi nabacili otarasimo
За тај "млински камен" је погинуло много Срба и на том "млинском камену" је добар део наше историје. Не почиње и не завршава се се од наше генерације.
Link to comment

Mlinski kamen u politickom smislu, kao sredstvo za podizanje temperature u pucanstvu i za izgovor za lopovluk, nerad, izostanak reformi...Ti si u pravu, to jeste deo nase istorije i jeste poginulo mnogo ljudi, o mnogo cemu itekako ima da se prica, ali, to je deo istorije i niceg aktuelnog. Kao teritorija, to vise nije nasa drzava od 1999.

Link to comment
За тај "млински камен" је погинуло много Срба и на том "млинском камену" је добар део наше историје. Не почиње и не завршава се се од наше генерације.
To je druga tema. Ovde mi izdajnici drvimo o tome koji političar se bolje uklapa u naš pakleni plan.Ako hoćeš da raspravljamo o tome, može, ali na novoj temi. Šta kažeš? Edited by Bakemono
Link to comment
To je druga tema. Ovde mi izdajnici drvimo o tome koji političar se bolje uklapa u naš pakleni plan.
koštunica, mejbi? ili sinisa vučinić? ipak drugopomenuti - veći je (pun) talenat.
Link to comment
Ali kod nas sada Tomo Ružić, Vesna Pešić i njihovi istomišljenici furaju neku inverznu DSS politiku. Dok je kod Koštunice bilo "što nas pitate za kriminal dok branimo Kosovo", nova vesela koalicija fura priču "što nas pitate za kriminal dok rešavamo Kosovo".
Sedi jedan.
Link to comment

Nepodnošljiva je sa temom afla toksina u mleku. Prvo divlja kako je ona "u pripremi emisije" išla od radnje do radnje da pita prodavačice je l' im bila inspekcija, oni slegali ramenima, i zato sad trijumfalno pita "Otkud vi znate da su oni to povukli, a? A?! Imate samo 60 inspektora za ceo Beograd!"Onda kad joj ovaj matori objasni da niko neće pasti mrtav na ulici sutra ujutru od toksičnog jogurta, nego se priča o dugogodišnjim efektima, a ona se pravi da ništa nije rekla, zna ona to sve... pa pređe na uzroke stomačića kod izgladnele dece iz Bijafre, čula je da je i to od aflatoksina? :isuse:- Nije otrovno nego kancerogeno, ma nije nego...- Pa postoji razlika...- Možda vama u struci, ali nas baš briga!Katastrašno.

Link to comment

Naprotiv, meni je Olja ok, ovog drzavnog sekretara treba gangbangovati nemilosrdno! Mislim da ce ga Vucic zivog odrati posle emisije!Sent from my GT-I9003 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...