Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Upravo tako. I sta sad, svi treba da insistiramo na temama koje nam servira neki mastermajnd iz senke i da zanemarimo svoje interese? Mene cudi da je Srbijanka nasela na to. Pa ona prva kaze da nema gotovo nijednog politicara koji nema veze s kriminalom - kako onda misli da resi nesto? Vesna imho pokazuje zavidan integritet u tom smislu, a to sto u nekim trenucima pretera - pa, moze joj se.

Link to comment

Pa da, ima li većeg državnog interesa za državu od toga da ima premijera povezanog za organizovanim kriminalom. Stvarno ne znam zašto neko insistira na tome.

Link to comment

Polako, obuzdaj se i shvati da smo vec znali da je covek krimos (koferce), da oni za ovaj slucaj znaju 5 godina, da je to prezvakana novost. Pa se onda zapitaj zasto bas dacic (osim ako ne mislis da su ostali glavni politicki akteri u ovoj zemlji cvecke) i zasto bas sada.

Link to comment
Polako, obuzdaj se i shvati da smo vec znali da je covek krimos (koferce), da oni za ovaj slucaj znaju 5 godina, da je to prezvakana novost. Pa se onda zapitaj zasto bas dacic (osim ako ne mislis da su ostali glavni politicki akteri u ovoj zemlji cvecke) i zasto bas sada.
Можда зато што је Шарић један од највећих криминалаца Балкана свих времена и што је у бекству па је мало труба да је повезан са министром полиције? Мада не располажем довољно аналитичким умом попут твог и Весниног па да прозрем у сву дубину теорија завере по којима се Николић састаје са Јахјагом, док Де Голу намештају игру јер се састаје са Тачијем. :bakemono: (ово ти је квиско смајли па га ти замени оним који ти најмање смета).
Link to comment

Ja se slazem i sa Vesnom i sa Srbom :DMoguce je da je jedan od razloga za polivanje Dacica i njegovi pregovori sa Tacijem. Verujem da u db strukturama ima dosta onih koji bi voleli da ta prica stane i da se sto duze zadrzi postojece stanje. Nije Vesnina krivica sto su vrhovi partija u vezi sa kriminalom. Koferi i banane nisu smetale nikome pre 8. maja, pa zasto bi smetale danas?Slazem se i sa Srbom da ovu vladu ne treba podrzavati. Ako su kritikovane sve DS-ove vlade, zasto bi Vucic i Dacic bili liseni toga. Nedopustivo je da gradjani Srbije mirno prihvate cinjenicu da je premijer u vezi sa narko-klanovima.Moj stav je da vladu treba zapisavati na svakom koraku ali je ne treba obarati. Ako neko treba da cisti ona sranja iz devedesetih, neka to bude ova vlada, tako je najpravednije i najbolje. Uostalom, da je Tadic sad premijer i da je seo sa Tacijem za isti sto, ponovo bi gorele ambasade.

Link to comment
Moj stav je da vladu treba zapisavati na svakom koraku ali je ne treba obarati. Ako neko treba da cisti ona sranja iz devedesetih, neka to bude ova vlada, tako je najpravednije i najbolje. Uostalom, da je Tadic sad premijer i da je seo sa Tacijem za isti sto, ponovo bi gorele ambasade.
Link to comment
Polako, obuzdaj se i shvati da smo vec znali da je covek krimos (koferce), da oni za ovaj slucaj znaju 5 godina, da je to prezvakana novost. Pa se onda zapitaj zasto bas dacic (osim ako ne mislis da su ostali glavni politicki akteri u ovoj zemlji cvecke) i zasto bas sada.
Uf, evo, evo, nekako sam uspeo da se obuzdam, nije bilo lako uopšte -_- Zašto baš sad, kako baš sad, ko podmeće klipove našem Dačiju...sve je to obično tzv. spinovanje. To jesu pitanja koja imaju određenu, sekundarnu važnost, ali odgovori na ta pitanja ne mogu da zaklone ono što je primarno, a to je da se premijer stavio u službu jedne od najvećih kriminalnih grupa u Evropi i da bi kao takav u svakoj državi koja ima imalo pretenzija da bude normalna, to dovelo do momentalne smene i krivičnog postupka. Ali kod nas sada Tomo Ružić, Vesna Pešić i njihovi istomišljenici furaju neku inverznu DSS politiku. Dok je kod Koštunice bilo "što nas pitate za kriminal dok branimo Kosovo", nova vesela koalicija fura priču "što nas pitate za kriminal dok rešavamo Kosovo".A eto, zanima me, zašto baš sada? Šta, patriotska koalicija Vučić-Đilas ruši Dačija zato što hrabro rešava kosovsko pitanje? Puh-lease...Smešna je ta mistifikacija i veličanje Dačićeve uloge u kosovskom procesu. Kao prvo, on ništa nije postigao u tim pregovorima. Sve dosadašnje dogovore je zapravo postigla prethodna vlada. Kao drugo, identičnu politiku i pregovore bi na Dačićevom mestu vodili i Vučić i Borko Stefanović i svi ostali osim Koštunice. Drugim rečima, sve ide svojim tokom i Dačić je tu samo puki izvršitelj a ne neki mastermind bez koga bi zalutali na stranputicu državne politike.
Link to comment
Zašto baš sad, kako baš sad, ko podmeće klipove našem Dačiju...sve je to obično tzv. spinovanje.
Mora se postaviti pitanje "Zasto bas sad?" zato sto ova stvar sa Dacicem nije nikakva novost. Zasto su Daciceve veze sa kriminalom sada problem a nisu predstavljale problem pre godinu dana ili pre pet godina?Inace, ne mislim da je on meta samo zbog Kosova, mislim da je ovu pricu pustio DS koji polako pocinje da se bavi opozicionim radom, ali ne mogu da ne primetim da je Dacic vec duze vreme u fokusu DSS-a tako da ima smisla teza da je Dacic na nisanu i onih ljudi koji bi da odrze postojece stanje na Kosovu sto duze.
Link to comment
Uf, evo, evo, nekako sam uspeo da se obuzdam, nije bilo lako uopšte -_- Zašto baš sad, kako baš sad, ko podmeće klipove našem Dačiju...sve je to obično tzv. spinovanje. To jesu pitanja koja imaju određenu, sekundarnu važnost, ali odgovori na ta pitanja ne mogu da zaklone ono što je primarno, a to je da se premijer stavio u službu jedne od najvećih kriminalnih grupa u Evropi i da bi kao takav u svakoj državi koja ima imalo pretenzija da bude normalna, to dovelo do momentalne smene i krivičnog postupka. Ali kod nas sada Tomo Ružić, Vesna Pešić i njihovi istomišljenici furaju neku inverznu DSS politiku. Dok je kod Koštunice bilo "što nas pitate za kriminal dok branimo Kosovo", nova vesela koalicija fura priču "što nas pitate za kriminal dok rešavamo Kosovo".A eto, zanima me, zašto baš sada? Šta, patriotska koalicija Vučić-Đilas ruši Dačija zato što hrabro rešava kosovsko pitanje? Puh-lease...Smešna je ta mistifikacija i veličanje Dačićeve uloge u kosovskom procesu. Kao prvo, on ništa nije postigao u tim pregovorima. Sve dosadašnje dogovore je zapravo postigla prethodna vlada. Kao drugo, identičnu politiku i pregovore bi na Dačićevom mestu vodili i Vučić i Borko Stefanović i svi ostali osim Koštunice. Drugim rečima, sve ide svojim tokom i Dačić je tu samo puki izvršitelj a ne neki mastermind bez koga bi zalutali na stranputicu državne politike.
:isuse: da l'si prespavao zadnje 2 godine, majke ti? to bi bilo 1 objasnjenje...
Link to comment
biser
:isuse: da l'si prespavao zadnje 2 godine, majke ti? to bi bilo 1 objasnjenje...
Nisam baš siguran šta vas muči. Koliko znam dogovori o carinskim prelazima, pečatu, predstavljanju na međunarodnim skupovima su postignuti za vreme prethodne vlade. Pa Grobar i Dači su sve vreme naricali i vajkali se kako je zli Borko nešto tamo potpisao i oni sad eto moraju to da poštuju čak i ako ne bi hteli. Uostalom, čitava poenta je da bi bilo ko vodio identičnu politiku Dačijevoj izuzev dva Vojislava, ali oni teško da će biti u prilici da vode bilo šta u skorije vreme. Ideja da treba da podržavamo o(p)stanak kriminalizovanog premijera zato što on kao nešto radi po pitanju Kosova je užasna. Kao što rekoh, glavna mantra dačijevih pristalica je "što pitate za kriminal dok se rešava Kosovo."
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...