Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

ma prijavi ko te jebe. nije to rekao nego je rekao za one misleće u koje ti ne spadaš da crkva ako se bavi svojim poslom i homogenizuje neko društvo na pozitivnim univerzalističkim vrednostima koje bi trebala da zastupa ne predstavlja pretnju političkim partijama. ona treba da priča to što joj je u opisu posla i to može samo da koristi celokupnom društvu. tvoj je problem što ti moraš da to učitaš u tvoju LDP fiksaciju.
Kako to crkva moze da uradi ako se izbacuje veronauka iz skole za sta se zalaze LDP ili gresim? A ne to je ova losa crkva a kada dodje LDP onda ce on da uredi kakva ce biti dobra i crkva onda moze i veronauka u skole.Razocarao si me, ja sam ocekivao nesto pametnije da bi opravdao Jovanovica. Edited by No7
Link to comment
Licemer i paradigma ljudskog nemorala i beskrupuloznosti.Ali fantasticno pripremljen za obmanjivanje masa.Njegovo vreme tek dolazi.
Jovanovic gospodin Ceda za Tadica "Ja na njega tako utićem i menjam ga".Iako je logično pomisliti da se ovde radi o sumanutim idejama grandioznosti to nije slučaj.Zapravo to je početak medijske diskreditacije Tadića. Konačni cilj nije da se uradi ono sto se uspelo sa Koštunicom vec se igra na Tadicevu pragmaticnost i pronicljivost .Dakle Tadić treba da postane svestan šta mu sleduje i da bi izbegao neminovnu sudbinu , mora da prihvati Jovanovic gospodina Čedu i omogući mu dolazak na vlast , a zatim i ključnu ulogu u istoj.
...ja mislim da tebi nije dobro, opasno haluciniras......tadiceva pronicljivost... :lol:
Link to comment

Če batalio cox, vratio se na pajdo cool.gif e tako ga volim, finog iskuliranog, ovako deluje mnogo zrelije i državnički ozbiljnije što je odlično za njegov imidž, a svi znamo da je neuporedivo važnije kako neko izgleda i kakvim tonom govori, nego šta govori. imidž je najvažnija stvar na svetu.znamo da naš narod obožava vođe koji ne pokazuju emocije i ne padaju u vatre jer tako stvaraju utisak da su mudri i znaju šta rade, bravo Če.

Link to comment
Ne on je pricao o politici koja je vodjena i u tom kontekstu je pomenuo crkvu i rekao da to ne trebaju da rade samo partije vec i crkva i nacionalna elita, op ne gradjanska elita Srbije.
pa u stvaranju normalnog društva i crkva ima svoju ulogu kao i drugi subjekti društvenog života. tvoj problem je što je tebi u mozak učitano da ne postoje autonomne društvene jedinice koje paralelno rade na stvaranju zdravog društva i što si ko što rekoh navikao da je sve to smuljano u zajednički nacionalističko lopovski zmijarnik. zaista ne mogu da ti objasnim ako ti ne umeš da shvatiš.
Link to comment
pa u stvaranju normalnog društva i crkva ima svoju ulogu kao i drugi subjekti društvenog života. tvoj problem je što je tebi u mozak učitano da ne postoje autonomne društvene jedinice koje paralelno rade na stvaranju zdravog društva i što si ko što rekoh navikao da je sve to smuljano u zajednički nacionalističko lopovski zmijarnik. zaista ne mogu da ti objasnim ako ti ne umeš da shvatiš.
Crkva ne treba da uopste se pita oko politike a on je govorio u tom kontekstu a vidim da ti bas ocekujes da se crkva ukljuci na neki nacin u politicki zivot ali onako kako bi nekima odgovaralo e ondak je dobro do tada su to mracnjaci, zmije i tako ti orci ali ako pocnu da pricaju kao i neki e onda je sve super.
Link to comment

moderatorska intervencijaAko nastavite da uništavate topik kvalifikacijama, izrazima, predlozima i postupcima kao što su "ništarija", "ne prdi", teranjem sa foruma i linčovanjem neistomišljenika, uslediće još jedna runda warnova. Spustite ton, jer mi je dosadilo da brišem postove koji ne priliče ni Serbian Cafe-u.

Link to comment
Crkva ne treba da uopste se pita oko politike a on je govorio u tom kontekstu a vidim da ti bas ocekujes da se crkva ukljuci na neki nacin u politicki zivot ali onako kako bi nekima odgovaralo e ondak je dobro do tada su to mracnjaci, zmije i tako ti orci ali ako pocnu da pricaju kao i neki e onda je sve super.
"Ako želiš da menjaš ljude, ne odmeći se"- B.J.štulić.Jednostavno treba da se ide u narod i govori o svemu , a ne sa visine bilo kojeg lidera.Pravo je pitanje kad ćemo videti nekog predsednika ili premijera da ide među narod i govori , a da to ne budu saopštenja preko kabineta. Pa makar i sa malim osmehom na licu.
Link to comment
Ajde malo originalnosti nemoj da ponavljas, pa nije vljda toliko da istina ume da zaboli? A cak i Beckovicka nije htela da isprovocira Jovanovica a on sam da tako nesto kaze, pa nisam ja kriv.
...ti istinu ne bi prepoznao ni kada bi ti na glavu pala...jos pokusavas da delujes kao da nesto shvatas, koji bedak... :( ...sreca ima repriza, odmori do sutra, pogledaj, pa se vrati na temu ako ti ne bude glupo...u stvari, na drugu loptu, ni ja necu vise da ti govorim da si glup, bicu fin kao sto je i ceda, zelim da ga podrzim u borbi za pristojnu i lepsu srbiju, za drugaciji sistem vrednosti....svoje stavove cu se truditi da ti obrazlozim biranim recima, snaznom argumentacijom i hriscanskom samiloscu kako ne bih povredio ni tvoja, ni bilo cija krhka nacionalisticka i verska osecanja...i nepelujem na tebe da i ti pokusas da otvorenog uma, odbacujuci licne animozitete, pridjes nepristrasno vecerasnjem utisku nedelje i posvetis mu sat vremena sutra u reprizi...siguran sam da imas snage da razumes poruke na pravi nacin, samo moras prvo da malo pustis promaju kroz glavu, da ti izadju iz nje ti stereotipni pogledi....ja u stvari verujem u tebe i znam da zelis dobro svojoj drzavi i narodu...ti si jedan istinski patriota, a takvih je samo 40%...
Link to comment
Crkva ne treba da uopste se pita oko politike a on je govorio u tom kontekstu a vidim da ti bas ocekujes da se crkva ukljuci na neki nacin u politicki zivot ali onako kako bi nekima odgovaralo e ondak je dobro do tada su to mracnjaci, zmije i tako ti orci ali ako pocnu da pricaju kao i neki e onda je sve super.
slušaj ovako, znam da si se u svom očajanju što u dva sata emisije nemaš više materijala za pljuvanje zakačio za ovo i da ćeš sad to terati do bestraga štagod ti neko rekao ipak ću poslednji put pokušati da ti nacrtam. crkva ne treba da se pita oko politike i ne treba da se uključuje u politički život, i to niko ne očekuje. ono što ja, LDP i svako normalan i dobronameran u ovoj zemlji očekuje je da crkva prestane da bude prethodnica i odstupnica svakojakog ološa koji sebe nazove srbinom i patriotom. tog trenutka kada se ona sama vrati svojoj suštini i osnovnim vrednostima i ulozi koju ima u svakom društvu, ona će postati prihvatljih društveni činilac, i samim tim će prestati potreba da se ona bavi politikom, da ulazi u političke sukobe, da je neko zloupotrebljava u političke svrhe ili pokušava da politički utiče na nju. čeda je govorio upravo u tom kontekstu - kada se crkva odrekne te destruktivne prakse da bude servis političkih projekata i samo se vrati svojoj osnovnoj ulozi bez da se na bilo koji drugi način menja ona postaje prihvatljiv i koristan društveni faktor, jedan od brojnih drugih koji paraleno, nezavisno, svaki na svoj način i u svom segmentu utiču na formiranje slobodnog (liberalnog) društva. Edited by Maistor
Link to comment
moderatorska intervencijaAko nastavite da uništavate topik kvalifikacijama, izrazima, predlozima i postupcima kao što su "ništarija", "ne prdi", teranjem sa foruma i linčovanjem neistomišljenika, uslediće još jedna runda warnova. Spustite ton, jer mi je dosadilo da brišem postove koji ne priliče ni Serbian Cafe-u.
...ma nemoj, mi smo sc nivo, a broj sedam je ugrozen...taman sam hteo da ga pitam jel' sam reportovao ili se to neki azurni mod pravi objektivan...sad mi je zao sto sam napisao ovaj fini post iznad, glupo je sad tebe da napusavam kad sam resio da budem pristojan, danas...nego, odakle si izvukao lincovanje?.... :puke::yucky:
Link to comment
...ti istinu ne bi prepoznao ni kada bi ti na glavu pala...jos pokusavas da delujes kao da nesto shvatas, koji bedak... :( ...sreca ima repriza, odmori do sutra, pogledaj, pa se vrati na temu ako ti ne bude glupo...
Samo treba da mi odgovoris ti ili bio ko drugi zasto je Jovanovic povezao pitanje crkve i politike jer u tom kontekstu je govorio. Ne treba tu istinu samo da pricaju politicke partije nego i crkva i nacionalna elita.Sta ce tu crkva? I sta mene briga dal' je doticni bio ispresecan ili ne a to nije zato sto si lepo primetio jer Beckovicka nije htela to da radi.Ja hocu odgovore na sustinska pitanja tj. da ne bude ova prica samo maska a da je iza nesto drugo.
Link to comment
Samo treba da mi odgovoris ti ili bio ko drugi zasto je Jovanovic povezao pitanje crkve i politike jer u tom kontekstu je govorio. Ne treba tu istinu samo da pricaju politicke partije nego i crkva i nacionalna elita.Sta ce tu crkva? I sta mene briga dal' je doticni bio ispresecan ili ne a to nije zato sto si lepo primetio jer Beckovicka nije htela to da radi.Ja hocu odgovore na sustinska pitanja tj. da ne bude ova prica samo maska a da je iza nesto drugo.
...odgovorice ti vasudeva..../off
Link to comment

Necu ja cu zavrsiti ovde a vi cete nastaviti u to sam ubedjen.To i zelite to cu vam i omoguciti da nastavite da se divite sto Jovanovic nije 100 puta zamucno nego 45 ipak je imao olaksavajuce okolnosti.

Edited by No7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...