Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Kada su mediji u pitanju slucajnost i spontanost je vrlo mala. Sutra ako ne bude Ceda bice opet isto, da li ce od nekog novog napraviti Cedu ili ce biti neka druga fora, svejedno je. Ako Ceda i prepusti kormilo LDPa recimo Djuricu, slusali bi danima o Cedi koji vuce konce sa Mikonosa itd. Jednostavno, ovde postoji medijski sistem koji je napravljen na sprezi DBa, prljavog novca i nacionalne elite i to je to. Sa tim sistemom kao i sa velikim brojem drugih je trebalo surovo se obracunati tokom Sablje, ali to nije ni prva ni poslenja propustena sansa. Tada je trebalo jebati im majku ih na svim poljima, pa se posle igrati demokratije. Sad mozemo samo da gledamo.

Edited by Eraserhead
Link to comment
Kada su mediji u pitanju slucajnost i spontanost je vrlo mala. Sutra ako ne bude Ceda bice opet isto, da li ce od nekog novog napraviti Cedu ili ce biti neka druga fora, svejedno je. Ako Ceda i prepusti kormilo LDPa recimo Djuricu, slusali bi danima o Cedi koji vuce konce sa Mikonosa itd. Jednostavno, ovde postoji medijski sistem koji je napravljen na sprezi DBa, prljavog novca i nacionalne elite i to je to. Sa tim sistemom kao i sa velikim brojem drugih je trebalo surovo se obracunati tokom Sablje, ali to nije ni prva ni poslenja propustena sansa. Tada je trebalo jebati im majku na svim poljima, pa se posle igrati demokratije. Sad mozemo samo da gledamo.
Slazem se, pa ja sam to isto pisao u onoj davnoj raspravi sa Kaubojem. Samo, mislim da bi neko drugi ipak bolje minimizirao stetu.
Link to comment
Prvi put otkad znam za njega ga je neko u studiju otvoreno pritisnuo da kaze otkud mu pare, i odma ste zajaukali...
:lol: Da bas su ga prvi put pitali. Ma neka ga pitaju, ali neka to ne bude metoda za skrivanje mnogo vecih para i problema. I neka ga pita neko ko ce to pametno uraditi, a ne DJ Bakic.
Link to comment

Ma Jovo ga je pitao sa takvim trijumfalizmom u glasu, da sam očekivao da izvadi ko zna kakve dokaze, papire, šta ja znam. A njegova primedba je - to nisu evropske vrednosti. Cvrc. Prosto, ćorak.

Link to comment
Kada su mediji u pitanju slucajnost i spontanost je vrlo mala. Sutra ako ne bude Ceda bice opet isto, da li ce od nekog novog napraviti Cedu ili ce biti neka druga fora, svejedno je. Ako Ceda i prepusti kormilo LDPa recimo Djuricu, slusali bi danima o Cedi koji vuce konce sa Mikonosa itd. Jednostavno, ovde postoji medijski sistem koji je napravljen na sprezi DBa, prljavog novca i nacionalne elite i to je to. Sa tim sistemom kao i sa velikim brojem drugih je trebalo surovo se obracunati tokom Sablje, ali to nije ni prva ni poslenja propustena sansa. Tada je trebalo srediti ih na svim poljima, pa se posle igrati demokratije. Sad mozemo samo da gledamo.
Prihodna i rashodna strana. Kako stranačka tako i lična. Samo to tražim. Da bude jasno da ako prihoduješ ovoliko, moraš da objasniš kako si potrošio onoliko. Elementarno. Kako ono beše - nema besplatnog ručka.Gledam one liste donatora stranaka.... Hajde da se ne pravimo blesavi. Kad već pominješ promet određenih firmi, hajde da razgovaramo o firmama koje finasiraju LDP a imaju 1 zaposlenog tamo negde u Rusiji ili u Belizeu.No to ne menja cinjenicu da je bljutavo da u nedelji sa ovakvim potresima (pregovori sa Tačijem, oslobađajuća presuda u Hagu), odjednom Jovanović postaje najveći problem.
Link to comment
Salis se, pa njega nista drugo ni ne pitaju...
Njega licno, u studiju, nikad. Posle Djilasa i Tadica je bio najpovlasceniji politicar kad su TV/Radio gostovanja u pitanju. Promeni misljenje 3 puta u 3 meseca, a niko od novinara da se seti da ga za to prozove. Inace, ove 3 na 1 bukake seanse su u nasim medijima bile standard u zadnje 4 godine. Samo sto su zrtve bili naprednjaci, DSS i ponekad Kandicka/Biserko pa vam je bilo zabavno. Makar ce vam sad biti jasno sta je motivisalo onolike ljude da glasaju za Tomu.
Link to comment
Slazem se, pa ja sam to isto pisao u onoj davnoj raspravi sa Kaubojem. Samo, mislim da bi neko drugi ipak bolje minimizirao stetu.
Moguce da si u pravu.Da se nadovezem i na ovo Symetovo. Meni je tu najzanimljiviji momenat da je Bakic licno pricao sa nekim od cuvara. Mene zivo interesuje gde su to imali priliku da pricaju profesor FPNa i zatvorski cuvar. Plus mu jos veruje u toj meri.EDIT: Pacey, sve se slazem. Zakon o finansiranju stranaka stavlja limit na donacije tako da pretpostavljam da se LDP (a i ostale stranke) dovija. Edited by Eraserhead
Link to comment

Apsolutno. To je užasan momenat. I činjenica da Bakić, bez blama, kao glavni dokaz navodi - reče mi jedan zatvorski čuvar, ne mogu ti reći đe, odma' ćeš se setiti koji je - neopisivo.

Link to comment
Hej, Jovanovic je ubedljivo najkritikovaniji politcar neke parlamentarne stranke u Srbiji. Zato sto ta, mogu da kazem, satanizacija ide od DS medija, preko pescanika i slicnih do totalno desnicarskih medija. On je, ocigledno, najveci problem Srbije...
Jovanovića ne samo da ideološki osporavaju, već ga vređaju i diskredituju kao ličnost nazivajući ga narkomanom. Da li ste ikada čuli da Čeda koristi taj metod u obračunu sa političkim protivnicima? Da li je on Koštunicu ikada nazvao mačkarom, Velju ludakom na slobodi i sl?A Jovo Bakić je večeras samo ponovio teze iz saopštenja SNS koje kao mantru ponavljaju kada repliciraju Čedi. Zaključak: Bakić se utronjao! Znaš, kako je, nova vlast, nova pravila igre, više ne možeš da kenjaš protiv vlasti a da ostaneš čitav. Nema više pitanja o Tominoj diplomi, sad su na tapetu samo Čanak, Tadić, Čeda. Pitaće Čedu za džip i Fidelinku, a neće da pita Aleka Vučića za džip, stančugu i vinariju ...Ovo je bio školski primer kako "intelektualac" dokazuje lojalnost novoj vlasti. Tako su se uostalom nemački intelektualci zabijali nacistima u guzu tamo nekih tridesetih ... Edited by stoka
Link to comment
Tako su se uostalom nemački intelektualci zabijali nacistima u guzu tamo nekih tridesetih ...
Ono kad su cutali ili odobravali proganjanje nearijevaca, oduzimavsi im osnovna ljudska prava pre nego sto je final solution zapocet? Zvuci li ti poznato?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...