Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ne treba crkvu zabranjivati, samo počistiti metlom (bolje da ne upotrebim pridev u funkciji atributa) iz svih državnih poslova i škola.
Jel' to stav LDP i Jovanovica?
Link to comment

"Zašto pravimo miting koji ne možemo da kontrolišemo?"Trebalo je prvo dovesti Čedu, pa onda Tadića, ali čisto sumnjam da bi Oljino pamćenje išlo toliko daleko da Tadiću postavi to pitanje...

Link to comment
Po obicaju, namerno pogresno interpretiras njegovu (i ne samo njegovu) izjavu.Sta je do sada SPC radila a da je istovetno ideji hriscanstva?
Ne to je rekao a mene zaboleo zeludac od smeha kada prica o principima a stalno govori kako ne treba crkva nista da se pita.Ne znam sta je uradila ja to ne analiziram.
Link to comment
Jel' to stav LDP i Jovanovica?
To je stav na srpskom za zalutale kojima mozak automatski pravi zamenu teza. Pravno priznat lek, poznat u narodu kao tumačenje.
Link to comment
Ne to je rekao a mene zaboleo zeludac od smeha kada prica o principima a stalno govori kako ne treba crkva nista da se pita.Ne znam sta je uradila ja to ne analiziram.
Sto se politike vodjenja zemlje tice, crkva ne treba nista da se pita i tu se slazemo. Ona treba, a na to je mislio Ceda, da bude jedan od kohezivnih faktora drustva kad je ono u moralnoj krizi a ne da, kao sto je bilo do sada, produbljuje tu krizu.Ako, pak, crkva zeli da vodi zemlju iz Sinoda (kao nekakve buduce skupstine dzamahirijske Srbije) a misli da ima dovoljnu podrsku gradjana za to (stalno isticuci da u Srbiji ima 98% vernika) neka izadje na izbore, kao Ceda, a ne da se krije iza nekakvih predstavnika u vidu SRS, DSS, SPS, NS, DS.
Link to comment
To je stav na srpskom za zalutale kojima mozak automatski pravi zamenu teza. Pravno priznat lek, poznat u narodu kao tumačenje.
Pa ipak je stav samo ne znam zasto Jovanovic prica u tom kontekstu o crkvi jel' znas ti? Ti 'vako umes da tumacis.
Link to comment
Sto se politike vodjenja zemlje tice, crkva ne treba nista da se pita i tu se slazemo. Ona treba, a na to je mislio Ceda, da bude jedan od kohezivnih faktora drustva kad je ono u moralnoj krizi a ne da, kao sto je bilo do sada, produbljuje tu krizu.Ako, pak, crkva zeli da vodi zemlju iz Sinoda (kao nekakve buduce skupstine dzamahirijske Srbije) a misli da ima dovoljnu podrsku gradjana za to (stalno isticuci da u Srbiji ima 98% vernika) neka izadje na izbore, kao Ceda, a ne da se krije iza nekakvih predstavnika u vidu SRS, DSS, SPS, NS, DS.
Kakav faktor crkva da bude? Pa ja nisam znao da ste vi liberalni takvi postovaoci crkve ali samo dok prica ono sto se vama svidja.
Link to comment

Koje je njegovo viđenje Vojvodine ?Rekao je samo da je drugačije od Čankovog i ništa više.A kad je trebao Čanak za prošle izbore onda je sve bilo u redu.

Link to comment
"Zašto pravimo miting koji ne možemo da kontrolišemo?"Trebalo je prvo dovesti Čedu, pa onda Tadića, ali čisto sumnjam da bi Oljino pamćenje išlo toliko daleko da Tadiću postavi to pitanje...
Trebalo ih je pozvati u jednu emisiju - odjednom
Link to comment
Cemu takvo izrazavanje? Ja samo pitam kakav je stav LDP po pitanju crkve jer vidim da to bas nije sasvim najjasnije.
Vec ti je receno koja bi trebala da bude uloga crkve u jednom sekularnom drustvu, a sto misli i LDP (i pojedini demokrati osim DS- a). Svako dalje tvoje pisanje na tu temu moze da se shvati samo kao obesmisljavanje ovog topica, posebno po pitanju gostovanja CJ u Utisku pa bih molio moderaciju da to spreci.
Link to comment
Vec ti je receno koja bi trebala da bude uloga crkve u jednom sekularnom drustvu, a sto misli i LDP (i pojedini demokrati osim DS- a). Svako dalje tvoje pisanje na tu temu moze da se shvati samo kao obesmisljavanje ovog topica, posebno po pitanju gostovanja CJ u Utisku pa bih molio moderaciju da to spreci.
Ne on je crkvu pomenuo da treba da prica nesto sto je iz domena politike a crkva uopste u to ne treba da ulazi iako trenutno jeste u tome ali LDP se stalno buni protiv toga pa mi je bas zanimljiv ovaj njegov stav a vidim da ni pastva oko njega bas ne zna sta se u stvari hoce. Edited by No7
Link to comment

Jovanovic gospodin Ceda za Tadica "Ja na njega tako utićem i menjam ga".Iako je logično pomisliti da se ovde radi o sumanutim idejama grandioznosti to nije slučaj.Zapravo to je početak medijske diskreditacije Tadića. Konačni cilj nije da se uradi ono sto se uspelo sa Koštunicom vec se igra na Tadicevu pragmaticnost i pronicljivost .Dakle Tadić treba da postane svestan šta mu sleduje i da bi izbegao neminovnu sudbinu , mora da prihvati Jovanovic gospodina Čedu i omogući mu dolazak na vlast , a zatim i ključnu ulogu u istoj.

Link to comment
Pa sto onda Jovanovic prica da crkva treba da prica neku istinu koja je u domenu politike?
nije to rekao nego je rekao za one misleće u koje ti ne spadaš da crkva ako se bavi svojim poslom i homogenizuje neko društvo na pozitivnim univerzalističkim vrednostima koje bi trebala da zastupa ne predstavlja pretnju političkim partijama. ona treba da priča to što joj je u opisu posla i to može samo da koristi celokupnom društvu. tvoj je problem što ti moraš da to učitaš u tvoju LDP fiksaciju.edit:post je očišćen od natruha ranije, vrlo vulgarne rasprave Edited by vasudeva418
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...