Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Pa, zasto je to lose videti? Sutra kad se bude pricalo o centralizaciji i o izbornom sistemu na lokalu, ljudi ce imati vise informacija da zauzmu neki stav.Ako je nekome ta tema smor, postoji daljinski ;). Ja mislim da je korisno da se price i problemi sa lokala cuju i na nacionalnoj frekvenciji u gledanim emisijama.

Link to comment

Petrović je propali političar, pa bi bio nezanimljiv u bilo kojoj varijanti. Elem, ne vidim zašto se trudiš da na taj način racionališeš i beogradizuješ™ to što sam rekao, pričati o mostu u Beogradu (što bi, iskreno, takođe bila smorčina od teme, ima Đilas svašta drugo o čemu može da priča kada se pojavi tamo i sve to ima posledice na nacionalnu prirodu i društvo) nije isto kao pričati o tome da li će dva SPO odbornika sa Ligine liste otići levo ili desno jer im je ponuđeno 2-3 mesta više u javnim preduzećima. Da izvineš, ali koga zabole i šta je uopšte očekivala da će oni reći, "da, to je taj nivo na kom operišemo i neverovatno smo namazani, takoreći legalizovani gangsteri"?Korektna klijentela™ za opšti svesrpski™ zajebani dinamični razgovor o lokalnim vlastima bila bi možda neka šira ekipica, malo Zaječara, Leskovca, Kragujevca, a to je već preglomazno za Utisak... Ovako smo dobili dva mudrosera koji odbijaju da se ozbiljnije opamprče pred kamerama, posprdno se smeškaju, daju neutralne izjave i generalno jedva čekaju da prođe emisija, pošto su sve što su imali da kažu prezentovali već u prvih 15 minuta. Meni je to dosadno i verujem da političari sa nekog višeg nivoa (dakle, oni koji imaju ingerenciju na teritoriji na kojoj živi više od 200.000 građana, beogradski/pokrajinski/republički nivo) sa gorećim problemom svakako ne bi bili tako flegmatični i hihihi.

Link to comment
Korektna klijentela™ za opšti svesrpski™ zajebani dinamični razgovor o lokalnim vlastima bila bi možda neka šira ekipica, malo Zaječara, Leskovca, Kragujevca, a to je već preglomazno za Utisak...
To je Olivera Kovacevic radila na RTS-u, a to deluje kao dovodjenje dece sa Kosova™ - da im se ucini, da i oni kazu koju a posle ce cike da nastave sa "ozbiljnom pricom".
Ovako smo dobili dva mudrosera koji odbijaju da se ozbiljnije opamprče pred kamerama,
A kad si ti video Lale da se pamprce? :PDa si imao priliku da cesce gledas Lale na tv-u, ne bi imao takva ocekivanja od njih :PMeni ne smeta kada se razgovara o lokalnim temama. Uopste mi nije smetalo kad sam gledao sve one UN-ove o mostu na Adi, platanima itd... Pa, lokal i jeste ono sto bi mene kao gradjanina trebalo najvise da interesuje i uvek je dobro videti i druga iskustva, uporediti se,... pa i uporediti svoje lokalne lidere sa tudjim.Isto tako ne vidim nista lose sto sam, za promenu, cuo nesto i o NS-u i prvi put u emisiji gledao njihove stranacke lidere. Edited by ficfiric
Link to comment
Meni, ne smeta kada se razgovara o lokalnim temama. Uopste mi nije smetalo kad sam gledao sve one UN-ove o mostu na Adi, platanima itd... Pa, lokal i jeste ono sto bi mene kao gradjanina trebalo najvise da interesuje i uvek je dobro videti i druga iskustva, uporediti se,... pa i uporediti svoje lokalne lidere sa tudjim.
Ma ne smeta ni meni, ali ovi ljudi prosto nisu mogli da popune sat i po svojom pričom, ma ni sat, ma ni pola sata. Radimo šta radimo i mani nas. Za ostalo pitaj gazde iz Beograda. Prosto je bilo užasno dosadno. Naravno, to sa Utiskom nije baš tako redak fenomen. Ako nema Teofila ili Basare da se pošibaju s Đokom-stokom.
Link to comment
To je Olivera Kovacevic radila na RTS-u, a to deluje kao dovodjenje dece sa Kosova™ - da im se ucini, da i oni kazu koju a posle ce cike da nastave sa "ozbiljnom pricom".
Da, svako emisiju shvati kao PR opportunity za svoju varošicu, Šarenica style... Zato sam i rekao da takva spika nije za Utisak, ali nije za Utisak ni ovo što smo juče gledali, pošto je do-sad-no i nema nikakav element ekskluzive, već viđeno. Zato sam i rekao da bi ih čak i generalno predvidiva i uglavnom dosadna kulturna cripple-fight spika 'ladno zasenila.
Isto tako ne vidim nista lose sto sam, za promenu, cuo nesto i o NS-u i prvi put u emisiji gledao njihove stranacke lidere.
... pa gledao sam ja njih već par puta, solo intervjui i tako to, novosadske televizije, Šta radite bre, Ovo je Srbija i slično. Tamo i pripadaju, baš kao što begovi i kabadahije iz Oljine verzije svenarodskog lokalnopolitičkog showa pripadaju svojim lokalnim studijima, dnevnopolitičkim kolažima sa dvominutnim prilozima i inim kontakt željotekama.
Link to comment

E jbg, necemo se sloziti. Ja mislim da je potrebno mnogo vise lokalnih tema na nacionalnim televizijama i mnogo vise emisija gde bi gostovali lokalni lideri. Kome smeta, nek prebaci kanal, ko zeli da vidi, neka dobije sansu da vidi. Ti se sa tim ne slazes, pa ne vredi da se vrtimo u krug.Inace, motiv za jucerasnju emisiju nije bio "da vidimo sta se to desava u NS-u", vec je povod i za nju bio krljanje stranackih centrala, ali eto bar jedna emisija se nije (direktno) bavila BG-om

Link to comment

Slažem se da bi u Utsku češće trebalo da gostuju nebeogradske face, samo meni, kao gledaocu,mogu držati pažnju uglavnom oni koji ne samo imaju šta da kažu, već znaju i kako to da najefektnije učine.Recimo, koliko god se ponekad ne slagala sa Čankom (mislim na njegovo preterano lizanje s demokratama),ne propuštam njegove nastupe. Od Vojvođana, i Aleksandra Jerkov spada u takve likove.Zoran Živković je, takođe, od onih čiji se nastupi pamte, mada poodavno nije ni na kakvoj funkciji, pa jeproblem naći odgovarajući povod za gostovanje. Od ostalih iz unutrašnjosti, mislim da bi, kao gost, bio zanimljivSaša Milenić iz Kragujevca.

Link to comment
Beograd već dugo nije lokal i Mašinac Dragan nije lokalni političar. Lokal bi bio da pozove Šapića, one nestranačke™ Surčince, nezadovoljnu opoziciju Čukarice... Nikom interesantno.
Petrović je propali političar, pa bi bio nezanimljiv u bilo kojoj varijanti....Da izvineš, ali koga zabole i šta je uopšte očekivala da će oni reći, "da, to je taj nivo na kom operišemo i neverovatno smo namazani, takoreći legalizovani gangsteri"?...koji odbijaju da se ozbiljnije opamprče pred kamerama, posprdno se smeškaju, daju neutralne izjave i generalno jedva čekaju da prođe emisija, pošto su sve što su imali da kažu prezentovali već u prvih 15 minuta. Meni je to dosadno i verujem da...
...nije za Utisak ni ovo što smo juče gledali, pošto je do-sad-no i nema nikakav element ekskluzive...... pa gledao sam ja njih već par puta, solo intervjui i tako to, novosadske televizije, Šta radite bre, Ovo je Srbija i slično. Tamo i pripadaju, baš kao što begovi i kabadahije iz Oljine verzije svenarodskog lokalnopolitičkog showa pripadaju svojim lokalnim studijima, dnevnopolitičkim kolažima sa dvominutnim prilozima i inim kontakt željotekama.
Aman dozvoli da je ljudima zanimljivo jer su to njihovi sugradjani, srecu ih na ulici, likovi koji ih se direktno ticu u svakodnevnom zivotu.A tebi dosadno! Promeni jebeni kanal ako ti je dosadno.A ova poslednja recenica mi izaziva gadjenje na toliko nivoa da ne mogu ni da je prokomentarisem.
Link to comment

Tema nije bila Novi Sad, nego lokalna vlast uopšte, sa primerom iz Novog Sada. Oni niti su rekli nešto korisno o svom gradu, niti su rekli nešto generalno novo van prvih desetak minuta emisije. Ako je nekome to bilo zanimljivo, verovatno mu je interesantno i gledanje u naslagane fosne. Ne razumem šta je tvoj problem sa poslednjom rečenicom, rezon je čisto praktične prirode, da li bi voleo da gledaš SOS Bubamaru na RTS-u u udarnom terminu iako ima jačih sportskih sadržaja na raspolaganju? Ne verujem da bi.... e, i da, +1 za Sašu Milenića. ^_^

Link to comment

Uopste se ne slazem sa tvojim poredjenjem: Prica o lokalnoj vlasti u NS-u je za tebe SOS Bubamara a prica o lokalnoj vlasti u BG-u je prenos Lige Sampiona!!! I posle se cudite kad ljudi iz unutrasnjosti psuju majku Beogradu... Pa, upravo taj stav prema unutrasnjosti je razlog za mrznju prema BG-u

Link to comment

Sa ovim akterima jeste, jebiga, oni su Proleter iz Slane bare, Đilas je Zengina Zvezda. Zašto ja prozivam unutrašnjost™ ako kažem da su bivši i sadašnji gradonačelnik bilo kog grada tantusi koji ne umeju da iskoriste sat vremena u prajm tajmu na nacionalnoj televiziji i kažu nešto pametno, te da je bilo bolje zvati ekipu iz kulture ili dežurne knowitalls da pričaju o DS-u ili Vladi ili bilo čemu drugom? A pride sam dodao da bi i sa Šapićem, beogradskom ekipom sa Voždovca ili iz Surčina i tome slično bilo isto...Nema ovo veze sa Beograd-unutrašnjost pričom, to ste vi uveli, ja prosto govorim o dve stvari... Jedna je politička odgovornost gosta, koja je veća kada je veći rejon na kom mora da izgleda fino i pametno da bi bio izabran - dakle, Beograd je tu ekvivalentan npr. Pokrajini. Druga je atraktivnost u smislu da su Pavličić i Vučević političari od ranije označeni kao dosadni birokratski tipovi bez neke težine ni u svojim strankama, a kamoli u političkom životu zemlje, što nas vraća na poređenje koje te je iz nekog razloga iziritiralo. :mellow:... dakle, chill, čoveče, volim ja Vojvodinu, volim i NS i Dunav i Bačku, nisam zakrvljeni jahač apokalipse koji galopirajući etiketira nejač van Đilasopolisa, samo dajem mišljenje o 1 autorskoj emisiji koja u ovoj ediciji prosto nije ispunila očekivanja. Ako je vama glavni razlog za to što vam se dopao show činjenica da su gosti bili iz Novog Sada, a ja im rekao da su truba i sad se kao nešto inatite, onda stvarno imate problem i u takvoj komunikaciji više neću učestvovati.

Link to comment

Tom analogijom, treba ukinuti fudbal, ostaviti Zvezdu i Partizan da igraju "derbije" svake nedelje, a ostalima zabraniti da u svojim selima trckaraju po livadi, jer je to do-sad-no!Ko hoce da gleda fudbal, zna gde su JNA i Marakana, ostali tutanj?

Link to comment

Jeste. Elem, back to the future...@utisaknedelje: Koliko teško ćemo živeti? Gosti ove nedelje su Pavle Petrović, predsednik Fiskalnog saveta, Milan Ćulibrk, pomoćnik gl. ur. NIN-a i @mladjad

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...