Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ulovio sam samo delic Utiska u kome Tancic govori o Tadicu, o tome kako mu ovo sto se desava sa Tadicem lici na cipelarenje nekoga ko je vec na zemlji, kako mu se sada pripisuje sva krivica za sve itd...Posebno je bio interesantan deo kad je Tancic govorio o tome sta on misli da li bi Tadic trebalo da podnese ostavku, bude smenjen...Tancic kaze da nijedna druga licnost u DSu nema tu politicku tezinu (kao Tadic), da Djilas mozda moze da vodi grad, da je mozda uspesan tehnomenadzer, ali...Nesto slicno (sto se politicke tezine tice) je rekao, cini mi se, i o Pajticu...Fina kvaka 22. Da bi neko imao politicku tezinu treba da bude na celu drzave, partije, dakle, glavni baja. A da bi bio na celu drzave, partije i bio, dakle, glavni baja, treba da ima, hm...da pogadjamo..., politicku tezinu.Mozda je u delu emisije koji nisam pratio Tancic objasnio kako bi DS mogla pribaviti nekog NeBorisa NeTadica koji ima politicku tezinu i kako se uopste ugojiti do te zeljene polticke tezine.Ovako, ako bi se rukovodili Tancicevom procenom situacije, u DSu bi na sledecoj skupstini ladno mogli da proglase Tadica za dozivotnog predsednika.
Da, to sa političkom težinom je zaista zgodan paradoks. Mogao je usput da nam objasni i da li je Boris imao to magično svojstvo 2004-te, pošto ga se nešto ne sećam kao teškaša. Štaviše, nakon atentata na Đinđića niko nije izgledao kao dovoljan kalibar da ga nasledi, pa se stranka sasvim fino snašla s tamo nekim ministrom odbrane koji do tada nije previše zborio u javnosti. No, danas je valjda znatno drugaćija priča, jer u DS, od skoro 200.000 članova, postoji samo taj jedan čovek sposoban da vodi stranku u opoziciji. Da se njemu, gluho bilo, nešto desi, ili da prosto reši da se penzioniše, onih dvesta hiljada ljudi bi moglo samo da strpa ruke u džepove i da se raziđe.Fantomsko cipelarenje Tadića je posebna priča. Mediji nisu prema njemu ništa oštriji nego što su bili, tako da to šutiranje posrnulog vođe jedino može da se odnosi na unutarstranački pritisak da se makne. Vidim da niko od tri Oljina gosta nije spomenuo da u razvijenim demokratijama na koje se ugledamo baš i nije smak sveta da lider stranke koji padne s vlasti prepusti svoje mesto nekome novom. Čujem da se ponegde takve stvari čak i očekuju.
Link to comment
Da, to sa političkom težinom je zaista zgodan paradoks. Mogao je usput da nam objasni i da li je Boris imao to magično svojstvo 2004-te, pošto ga se nešto ne sećam kao teškaša. Štaviše, nakon atentata na Đinđića niko nije izgledao kao dovoljan kalibar da ga nasledi, pa se stranka sasvim fino snašla s tamo nekim ministrom odbrane koji do tada nije previše zborio u javnosti.
Tadić u tom trenutku nije imao nikakav specijalan rejting i političku težinu, ali mu je najveći adut bio to što je nepotrošen političar (otprilike kao i Koštunica na izborima protiv Miloševića). U jednom trenutku priznao je da je bilo prevare u aferi Bodrum i tim potezom je skupio poneku simpatiju kod glasača jer poštenje, iskrenost, pravda u ovdašnjem političkom životu su ređe nego kiša u pustinji Atakama. Na tom populističkom, proevropskom talasu dobio je izbore, zatim je lagano krckao šmekerstvo™ i državništvo™ i uz velike muke i prinudnu koaliciju sa SPS uspeo je da pre četiri godine sačuva vlast. Međutim, na kraju se ipak došlo do toga da narod pita "Hej, a šta je to urađeno u prethodnim godinama, u ovoj državi svi živi kradu, a kako mi živimo?". I to je toliko prosto da ja ne vidim kako u Demokratskoj stranci misle da u budućnosti imaju prosperiteta ako ne smene Tadića sa mesta predsednika. Rejting stranke, sa njim na čelu, samo će se urušavati. Edited by Quizmaster
Link to comment
Tadić u tom trenutku nije imao nikakav specijalan rejting i političku težinu, ali mu je najveći adut bio to što je nepotrošen političar (otprilike kao i Koštunica na izborima protiv Miloševića). U jednom trenutku priznao je da je bilo prevare u aferi Bodrum i tim potezom je skupio poneku simpatiju kod glasača jer poštenje, iskrenost, pravda u ovdašnjem političkom životu su ređe nego kiša u pustinji Atakama.
To je i moja poenta: smešno je da Teofil priča kako, eto, u DS ne vidi nikog s dovoljno političke težine da zameni Tadića kad sam Tadić nije bio nikakva stranačka gromada kad je postao predsednik DS. Jedini način da se DS (kratkoročno) izvuče iz čabra jeste da nađe nekoga ko će u smislu imidža biti poput Tadića 2004. Međutim, Oljina tri mudraca valjda vide nešto što mi ne vidimo.
Link to comment
nije teofili nista bistriji od krstica, njega se vec odavno hvata u beslovesnosti. nego uvek daje emotivne municije za lozenje na njega zbog nekakvog opsteg istomisljenistva po velikim pitanjima. ako bi se pazljivije citalo naslo bi se tu dosta plitkoce i zatucanosti i licnih fiksacija bez mnogo veze sa realnoscu.... precenjen covek.
odlicno sroceno ... opasno precenjen covek, nastupi su mu budalasto emotivni, neprincipijelni i povrsni ... ali ko i ocekuje da u zemlji gde je svaki segment drustva u qrcu imas naprednu liberalnu opcijuNismo mi amerika pa da glasnogovornik liberalne opcije bude Comski ...
Link to comment

Meni bilo smešno kad je Krstić rekao Đorđiju da bi razumeo (ono o vrapcima) kad bi bio stravični ljubitelj ptica, aludirajući, naravno, na njegove opštepoznate seksualne preferencije.

Link to comment
Meni bilo smešno kad je Krstić rekao Đorđiju da bi razumeo (ono o vrapcima) kad bi bio stravični ljubitelj ptica, aludirajući, naravno, na njegove opštepoznate seksualne preferencije.
:lolol: :lolol: :lolol:Edit: Davitelj protiv davitelja! Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...