Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Mene ovo podseća na ono kad je onomad Sloba izgubio izbore, pa nije priznao, pa onda bio peti oktobar i onda on sišao i rekao nešto u stilu, "iju pa nisam znao, pa ovo je sve bilo nepotrebno, trebalo je samo da mi kažete da sam izgubi pa bih ja sam..." Ili na ono kad je Stipe reko kako su zločini u Oluji posledica toga što su Srbi pobegli, pa su onda oni koji su ostali stradali jer nije bilo ko da posvedoči i razularili se malo Hrvati. A samo je trebalo više ljudi da ostane kućama, al eto oni su sami krivi što nisu.Ima nešto u tome kad osobe koje inače ne lažu, slušaju ovakve stvari, i onda s jedne strane znaš da podlo laže, a s druge mal'ne imaš potrebu da se izvinjavaš što si bio neaktivan ili tako nešto, jer ti mozak parcijalno odbija input da je neko zaista jednostavno toliko bestidan, podao i kriminalan.

Link to comment

Za mene je pitanje kako neko moze da prica to sto Krstic prica i da misli da ce drugi poverovati u to. Iz iskustva znam da takve stvari (pricaju gluposti i misle da ce drugi poverovati u njih) rade:1. Jako inteligentni ljudi koji podcenjuju inteligenciju drugih.2. Priglupi ljudi koji projektuju svoje intelektualne sposobnosti na ostatak populacije.Meni ne deluje da je Krstic clan Mense.

Link to comment

Pa sam je naglasio, govoreći o intelektualcima koji su pozivali da se glasa belim listićima, da su to ljudi koji nemaju nikakvu odgovornost prema onome što kažu.Te tako i on. Sem što su ti ljudi intelektualci.

Link to comment

Žorž je ispao štereber iz američke teen komedije, ali ne onaj što na kraju postane kul, pokupi najbolju žensku uškoli, a zatim se predomisli i vrati najboljoj drugarici, nego onaj što do kraja filma služi Kori Hajmu za podjebavanje i pravljenje prenkova. Dakle, kreten, Teofil mu se zasluženo izdrao i napravio ga na ništa.E, sad, that said, sve što je Zelaja rekao potpisujem - Teofil se kao kolumnista odavno vezao u čvor, posebno oko belih glasova. Izgubio je talenat svakom kolumnisti najpotrebniji, da intuitivno razume društvene antagonizme i mesta relevantnih političkih sukoba. Njegova priča o Tomiju i Vučiju je u tom smislu pokušaj da vrati stvarnost u koordinate koje razume. Ali to što je pričao, iako tačno, realno promašuje ceo fudbal po pitanju relevantnosti.Odgovori tipa - ja nemam šta da komentariše izbore u DS-u, jerbo nisam član DS-a su uvredljivo glupi. Da se podsetimo, to je isti čovek koji nas e do juče ubeđivao kako se glasati mora, i kako je ponuda sasvim dobra. A sad ga odjednom više nije briga kako se ta ponuda pravi i šta se dešava u stranci za koju nas je, nemojmo se zajebavati, indirektno pozvao da glasamo. To je uvredljivo glupo - ako si glasač ili potencijalni glasač DS-a, naravno da imaš prava, a možda i dužnost da se izjasniš po pitanju promena u ovoj strnci, posebno ako si javna ličnost.I još nešto - Vukadinvović je, pardoksalno, bio taj koji je pomenuo aferu Ugričić kao argument protiv DS-a, ali smo zato što se DS nije više istakao u hajci. Teofil je to oćutao kao pička, jer se u taj hajci konačno ruše sve njegove naivne dihotomije. Umesto toga, ajmo opet o Tomiju. Ma ajde brate, ali ko ćuti o Dačijevom pozivu na hapšenje direktora biblioteke, mogo bi malo da se stiša i povodom Vučijevog zakona o informisanju.

Edited by Syme
Link to comment
Imalo je tu mesta pomenuti i Zakon o informisanju koji je donela prosla vlada.
Baš to htedoh da pomenem.Ma sve u svemu - a bunch of has-beens, the lot of them, i tu ubrajam i Olju. To su ljudi zaglavljeni u devedesetim, koji bi sad ponovo da otpevaju svoje najveće hitove, ama ne vide da su u međuvremenu pretovorili u vašarsku atrakciju.
Link to comment

Evo ide na B92Info, počelo prije 20 minuta, sad na miru da odslušam, sinoć nisam mogao od silnog sporta. Kakav je ljigavac ovaj Đ., liči mi na D. Vojnova.

Link to comment
Kao sto rekoh, nisam dalje gledao, pa sam se ogranicio na Tancicevu izjavu da on, subjektivno, u DSu ne vidi nijednu licnost koja ima politicku tezinu...Ja bih rekao da je DS na tankom ledu i da od Tadiceve politicke tezine mogu ocekivati...hm...mnogo!
Čini ti se, rekao je npr. da pre vidi Pajtića kao naslednika Tadija jer on bar ima tu neku političku težinu™. Dakle ceo taj segment je bio nekakav indirektni dig upuđen Đidu, mada meni prilično mutan - ne razumem to "dobar je on za grad, ali na nivou države, to je drugo nešto skroz". Nije se ni osvrnuo na Đorđijevo slatko podsećanje da je Đilasov rejting najviše skočio na slučajevima kontejnera za Rome i odbrane grada od pedera <_<
Link to comment

pa za djilasa je bilo kao, ne razumem njegov profil. tj on nije profilisan uopste, sta on predstavlja, za sta se on zalaze, kakav bi bio program njegove politicke opcije? otud nema politicku tezinu.samo je rekao da zna da je bogat :fantom:

Link to comment

Voleo bih da mi neko demistifikuje funkciju savetnika... Generalno, ali i na konkretnom primeru savetnika Krleta...Šta savetnik konkretno radi (odnosno šta je radio)? Kaže BoTi koju kravatu da stavi? Kaže narodu šta je BoTa mislio kad je uradio nešto? Kaže BoTi šta da kaže? Kaže BoTi šta da uradi? Kaže BoTi šta da misli? Objašnjava BoTi šta će mu se desiti ako ne uradi/ne kaže nešto? :unsure:

Link to comment
Voleo bih da mi neko demistifikuje funkciju savetnika... Generalno, ali i na konkretnom primeru savetnika Krleta...Šta savetnik konkretno radi (odnosno šta je radio)? Kaže BoTi koju kravatu da stavi? Kaže narodu šta je BoTa mislio kad je uradio nešto? Kaže BoTi šta da kaže? Kaže BoTi šta da uradi? Kaže BoTi šta da misli? Objašnjava BoTi šta će mu se desiti ako ne uradi/ne kaže nešto? :unsure:
Generalno postoje funkcije na kojima moraš da se petljaš sa stvarima o kojima pojma nemaš - tu onda dobro dođu savetnici. Što se tiče Krstića, meni on ne liči na nekoga ko ima ne znam ni ja kakva iskustva iz neke oblasti da bi mogao da bude savetnik, više je onako expert opšteg usmerenja.
Link to comment
Ma ispinovao je zato što nema šta da kaže na tu temu, jer bi tu valjalo da se čovek bavi nekakvim istraživačkim novinarstvom, a on ne funkcioniše više tako, već samo kroz ponavljanje svog pozicioniranja iz devedesetih. Vremena su se međutim promenila, problematika nije više ista. Tu se prelama naš najveći problem - sve nam je ostalo iz devedesetih, ekipe za i protiv Slobe su u međusobnim sukobima konzervirale političku scenu. Zato i uspevaju nitkovi poput Dačija.
Ovo je apsolutno tacno i njih zato ovoliko i bole ovi "nasi" apstinenti i kurcocrtaci, razbili su im tu koncepciju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...