Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Znam, pomenuo ga je po imenu jednom, ovu dvojicu desetak puta. Zato sam rekao "jedva pomenu". Ne znam kako Vukadinovic ne podseti na obostran oprost grehova u formi Deklaracije o pomirenju.

Edited by Aion
Link to comment

Ulovio sam samo delic Utiska u kome Tancic govori o Tadicu, o tome kako mu ovo sto se desava sa Tadicem lici na cipelarenje nekoga ko je vec na zemlji, kako mu se sada pripisuje sva krivica za sve itd...Posebno je bio interesantan deo kad je Tancic govorio o tome sta on misli da li bi Tadic trebalo da podnese ostavku, bude smenjen...Tancic kaze da nijedna druga licnost u DSu nema tu politicku tezinu (kao Tadic), da Djilas mozda moze da vodi grad, da je mozda uspesan tehnomenadzer, ali...Nesto slicno (sto se politicke tezine tice) je rekao, cini mi se, i o Pajticu...Fina kvaka 22. Da bi neko imao politicku tezinu treba da bude na celu drzave, partije, dakle, glavni baja. A da bi bio na celu drzave, partije i bio, dakle, glavni baja, treba da ima, hm...da pogadjamo..., politicku tezinu.Mozda je u delu emisije koji nisam pratio Tancic objasnio kako bi DS mogla pribaviti nekog NeBorisa NeTadica koji ima politicku tezinu i kako se uopste ugojiti do te zeljene polticke tezine.Ovako, ako bi se rukovodili Tancicevom procenom situacije, u DSu bi na sledecoj skupstini ladno mogli da proglase Tadica za dozivotnog predsednika.

Edited by Nesh
Link to comment

+1Meni se Teofil, možda prvi put, uopšte nije dopao. Prvo, jasno je držao stranu Tadiju u ovoj DS tematici i praktično ponavljao drugim rečima isto što je govorio i Krstić - tu je prvo pokazao da je očigledno uvučen u te frke unutar DSa. Ajde, ako njegov odnos prema "forumima i blogovima" je odranije poznat, pa to još i da mu oprostim, ali taj ljuti spin sa glupavom tematikom iz devedesetih u trenutku kada je trebalo da se razgovarara o Kacinovim rečima i lopovluku uopšte nije bio neki nenamerni izliv emocija, već jasan način da se izbegne razgovor o tome. Do kraja emisije se nije ni izjasnio o tome, a on je kao novinar valjda dužan to da čačka.

Link to comment

nije teofili nista bistriji od krstica, njega se vec odavno hvata u beslovesnosti. nego uvek daje emotivne municije za lozenje na njega zbog nekakvog opsteg istomisljenistva po velikim pitanjima. ako bi se pazljivije citalo naslo bi se tu dosta plitkoce i zatucanosti i licnih fiksacija bez mnogo veze sa realnoscu.... precenjen covek.

Link to comment

Precenjen ili ne, tek... Meni nije ličilo da je namerno odspinovao temu dalje od Kacina, moš misliti, čini mi se i da je rekao koju unakrst o tome. Naprotiv, doimalo mi se da je iskreno iznerviran činjenicom da se zaboravlja ko nam je na čelu države, kao što sam, uostalom, ispizdeo i ja... pa sam se možda isprojektovao na brzinu. Novi ljudi, nova vlast, šiomigaĐuro.

Link to comment
Ulovio sam samo delic Utiska u kome Tancic govori o Tadicu, o tome kako mu ovo sto se desava sa Tadicem lici na cipelarenje nekoga ko je vec na zemlji, kako mu se sada pripisuje sva krivica za sve itd...Posebno je bio interesantan deo kad je Tancic govorio o tome sta on misli da li bi Tadic trebalo da podnese ostavku, bude smenjen...Tancic kaze da nijedna druga licnost u DSu nema tu politicku tezinu (kao Tadic), da Djilas mozda moze da vodi grad, da je mozda uspesan tehnomenadzer, ali...Nesto slicno (sto se politicke tezine tice) je rekao, cini mi se, i o Pajticu...Fina kvaka 22. Da bi neko imao politicku tezinu treba da bude na celu drzave, partije, dakle, glavni baja. A da bi bio na celu drzave, partije i bio, dakle, glavni baja, treba da ima, hm...da pogadjamo..., politicku tezinu.Mozda je u delu emisije koji nisam pratio Tancic objasnio kako bi DS mogla pribaviti nekog NeBorisa NeTadica koji ima politicku tezinu i kako se uopste ugojiti do te zeljene polticke tezine.Ovako, ako bi se rukovodili Tancicevom procenom situacije, u DSu bi na sledecoj skupstini ladno mogli da proglase Tadica za dozivotnog predsednika.
Mislim da se nije dovodilo u pitanje da li će ili neće Tadić da podnese ostavku. To je, ma šta pričao Krstić (a rekao je da neće, i da ga uvek mogu smeniti), u ovom trenutku nemoguće.Eventualnog naslednika su onda pokušali da definišu promenama (cepanjem) stranke, i to po "radikalskoj" ili "demokratskoj" metodi kako je petljao Vukadinović.
Link to comment

Ma ispinovao je zato što nema šta da kaže na tu temu, jer bi tu valjalo da se čovek bavi nekakvim istraživačkim novinarstvom, a on ne funkcioniše više tako, već samo kroz ponavljanje svog pozicioniranja iz devedesetih. Vremena su se međutim promenila, problematika nije više ista. Tu se prelama naš najveći problem - sve nam je ostalo iz devedesetih, ekipe za i protiv Slobe su u međusobnim sukobima konzervirale političku scenu. Zato i uspevaju nitkovi poput Dačija.

Precenjen ili ne, tek... Meni nije ličilo da je namerno odspinovao temu dalje od Kacina, moš misliti, čini mi se i da je rekao koju unakrst o tome. Naprotiv, doimalo mi se da je iskreno iznerviran činjenicom da se zaboravlja ko nam je na čelu države, kao što sam, uostalom, ispizdeo i ja... pa sam se možda isprojektovao na brzinu. Novi ljudi, nova vlast, šiomigaĐuro.
Link to comment

Eh sad, pa Utisak traje samo dva sata, ne moš čovek da stigne da se zbog svega iznervira :) Stvarno nisam sklon da idealizujem ikoga, ali sumnjam da je TP na bilo koji način motivisan da je protiv nekoga nabrijan, a protiv još goreg ne. Valjda je svestan da, ako krene da pravi takve kompromise, više ne može da piše o ičemu niti da komentariše bilo koga. A možda sam samo naivan.

Link to comment
Mislim da se nije dovodilo u pitanje da li će ili neće Tadić da podnese ostavku. To je, ma šta pričao Krstić (a rekao je da neće, i da ga uvek mogu smeniti), u ovom trenutku nemoguće.Eventualnog naslednika su onda pokušali da definišu promenama (cepanjem) stranke, i to po "radikalskoj" ili "demokratskoj" metodi kako je petljao Vukadinović.
Kao sto rekoh, nisam dalje gledao, pa sam se ogranicio na Tancicevu izjavu da on, subjektivno, u DSu ne vidi nijednu licnost koja ima politicku tezinu...Ja bih rekao da je DS na tankom ledu i da od Tadiceve politicke tezine mogu ocekivati...hm...mnogo! Edited by Nesh
Link to comment
Vremena su se međutim promenila, problematika nije više ista. Tu se prelama naš najveći problem - sve nam je ostalo iz devedesetih, ekipe za i protiv Slobe su u međusobnim sukobima konzervirale političku scenu. Zato i uspevaju nitkovi poput Dačija.
Ovo boli koliko je istina.
Link to comment
:Hail: :Hail: :Hail:I meni Krle najveći utisak. Hvala mu do groba što je još jednom ponovio da su beli listići besmisleni i da svi treba da se uključimo i budemo aktivni™. Jebote, lik koji je po ulasku u DS automatski upao i u Glavni odbor i na mesto predsednikovog mudrozborca za medije na osnovu toga što je predsednikov jaran iz mladosti sad će nama pasivnima da objasni kako treba politički da se aktiviramo i napravimo nešto od ove države umesto da onima koje smo izabrali da to urade seremo kako su spizdili četvorogodišnji mandat lapajući gde god su mogli. Politički proces valjda od večeras otvoren i za nas koji nismo zajedno s Tadijem prvi džoint rolali, stranke vape da ih baš mi preuzmemo ili napravimo nove ako nam je tako ćeif, samo mi eto nećemo pa ko nam je onda kriv i malo je kulovski da se bunimo... Hvala mu i za dalje proširivanje metafore o vrapcima, mada bih ga zamolio da se s Đilasom ubuduće dokuckava preko chata, maila ili sms-a jer mi od te količine pameti pođe krv iz nosa.Šupičkumaterinu...
ovo boldovano neodoljivo podseća na strateški odgovor malagurskog na pitanje "a što baš tatonov slučaj?".-"snimaj ti šta oćeš, ko ti brani..." tako i ovaj -"ajde ti budi vlast ako misliš da možeš bolje".razgovor sa kanjonom ima više smisla od ovoga.nisam smela da gledam premijeru. sad čekam da se pojavi negde na netu. nije red da samo vi u matici gubite zdravlje.čitam minvajl komentare na b92. tamo vele da je žorž pokidao teofila i sve se vesele. ja ne mogu da zamislim žoržovo kidanje bilo koga.ugl, utisci sa ovdea™ i tamoa™ ko PTC i CNN za vreme bombardovanja... ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...