Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Što je sve imalo ~nultog uticaja na glasačko telo i izborni rezultat.
Na osnovu čega to tvrdiš, da mi je samo znati.Uz to, ne zaboravi mehanizam o kome je pisao Dejan Ilić - tu je glavni ispao Dačić, a Tadi i DS su ispali slabići koji nisu smeli ništa da mu kažu ("Kako komentarišete Dačićeve ispade?", TAdi: "Koje ispade?"). Kome se dopala ta demonstracija sile glasao je za Dačija, koga je uplašila, odustao je od glasanja za Tadija jer se pokazalo da Dači nije vezan.Stvarno ne razumem šta je toliko teško za razumeti. Pavićević naravno nagađa, kao i ti i ja, ali ne vidim šta je u tom nagađanju nerealno ili blesavo. Edited by Syme
Link to comment

^^Pitanje je matematičko - za koliki broj ljudi je to bio nekakav izborni dealbraker? Mislim da je broj na nivou statističke greške od statističke greške.Ja nisam upoznao nikog kome je to bilo odlučujuće, niti je to iko pomenuo od tad pa do danas, sem grupe zainteresovanih koji aferu smatraju fenomenološki bitnu; ta tema nije bila ni na marginama kampanje, Dačiju je to bio samo jedan u nizu trenutaka ispoljavanja jačinetm. Sem uskog kruga ljudi, manje ili više direktno vezanih, niko se SU više i ne seća.

Edited by buffalo bill
Link to comment
^^Pitanje je matematičko - za koliki broj ljudi je to bio nekakav izborni dealbraker? Mislim da je broj na nivou statističke greške od statističke greške.Ja nisam upoznao nikog kome je to bilo odlučujuće, niti je to iko pomenuo od tad pa do danas, sem grupe zainteresovanih koji aferu smatraju fenomenološki bitnu; ta tema nije bila ni na marginama kampanje, Dačiju je to bio samo jedan u nizu trenutaka ispoljavanja jačinetm. Sem uskog kruga ljudi, manje ili više direktno vezanih, niko se SU više i ne seća.
Tu je nebitan SU imenom i prezimenom, to je valjda jasno.Vesnica:
Slučaj Sretena Ugričića je veliki. Granica je pređena. Izbačen je iz službe čovek velikih kvaliteta i velikih rezultata, filozof, pisac, intelektualac i upravnik Narodne biblioteke Srbije. Čovek koji je radeći svoj posao unapredio jednu važnu nacionalnu instituciju do evropskog i preko evropskog nivoa. Ugričića je na mesto upravnika postavio Zoran Đinđić, očigledno ne po partijskoj liniji (kako na žalost misli Olja Bećković u sinoćnoj emisiji Utisak nedelje, u kojoj je pokazala da ništa nije razumela), nego po onoj po kojoj bi svi upravnici trebalo da rade: kreativno i pedantno unapređujući instituciju za koju su zaduženje prihvatili. Više je od simbolike to da takvog čoveka trpa u zatvor i izbacuje iz službe Ivica Dačić. Portparol i desna ruka Slobodana Miloševića. Ali to je samo simbolika, ili putokaz, kako da razumemo stvarnost. A ona je mnogo gora, zato što se sa Sretenom Ugričićem nije obračunao simbol bivšeg režima, nego stvarni vođa današnje Srbije, Boris Tadić. On se obračunao i sa Đinđićem i sa Sretenom Ugičićem. Ne znam da li je svestan da je time prešao onu granicu koju nije smeo da pređe. To će ga koštati. Objavio je rat društvu. Ono nema kud nego da mu uzvrati borbom, za koju smo verovali da je završena padom zločinačkog režima Slobodana Miloševića. E, ta granica je pređena, da to ustanovimo, kao početnu dijagnozu. Neće mu proći Sreten Ugričić. I makar koliko se Borisu Tadiću čini da je bitku već dobio, ona se jednostavno ne može dobiti. Što više takvih bitaka vodi, to mu je kraj bliži.
Edit: a anegdtoski dokazi nas neće daleko dovesti. Evo, ako ti nešto znači - za mene je to bila jedna od ključnih tačaka (uz Prajd). Edited by Syme
Link to comment

ceda antic je preuzeo ulogu intelektualca u ovakvim emisijama? zasto, pobogu? pametniji ne zele da se eksponiraju?!evo, izdaja!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...