Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ma jeste, da ne dira Čedu OB bi bila paragon razumnog i odgovornog novinarstva :isuse:

svi neverovatno lupajuovde na forumu mogu da se procitaju daleko bolje analize
Ali retko se i ovde viđaju genijalne konstrukcije kao ona Smajli, ako braniš Nikolaidisa moraš da braniš i Šešelja jer njegovo hapšenje ugrožava slobodu govora.
Link to comment
Lupati = reci nesto minimalno kriticki na racun Cede?
Zapravo ne, ako je napusila Prokica za to, problem je bilo ono sto je rekla da nije normalno da direktor Narodne biblioteke ima drugaciji stav nego drzavni vrh. To opravdavanje jednoumlja je meni najgore od svih lupetanja veceras, a svi su lupali.
Link to comment
Ali retko se i ovde viđaju genijalne konstrukcije kao ona Smajli, ako braniš Nikolaidisa moraš da braniš i Šešelja jer njegovo hapšenje ugrožava slobodu govora.
Pa to je sam Ugričić rekao odmah na početku emisije, kada nam je objasnio kako on nema nikakve emocije prema Nikolaidisu nego se, eto, iz čistog principa zalaže za slobodu govora u kojoj će čitaoci dobiti priliku da sami procene da li je neki tekst ovo ili ono.Principijelno, to znači da i Šešelj treba da bude zaštićen od progona a čitaoci sami da procene šta je to što im on servira.edit: to jest, da nije ogrezao u zločine već da se zadržao na svojim "knjigama" i "ideologijama". Edited by beowl
Link to comment
Ma jeste, da ne dira Čedu OB bi bila paragon razumnog i odgovornog novinarstva :isuse:Ali retko se i ovde viđaju genijalne konstrukcije kao ona Smajli, ako braniš Nikolaidisa moraš da braniš i Šešelja jer njegovo hapšenje ugrožava slobodu govora.
mislim da je tu njena logika drugacija i ide nekako ovako "Ako pricipijelno branis govor mrznje Nikolaidisa kao pravo na slobodu misljenja zasto onda ne branite Seseljev govor mrznje zbog koga inace sedi godinama u zatvoru"
Link to comment

Poenta emisije je u tome da je ovaj Ugricic jedini iskren i pozitivan lik iz tog Foruma pisaca. Cak je i slao primedbe na tekst koji je potpisao, koje niko iz Foruma pisaca nije ni pogledao, jer je poenta bila reci da je RS zlocinacka tvorevina.

Link to comment

Olja je i zvanično dotakla dno dna, jedan od predloga za utisak nedelje nudi klip iz prošlonedeljne emisije Utisak Nedelje. So meta!

Pa to je sam Ugričić rekao odmah na početku emisije, kada nam je objasnio kako on nema nikakve emocije prema Nikolaidisu nego se, eto, iz čistog principa zalaže za slobodu govora u kojoj će čitaoci dobiti priliku da sami procene da li je neki tekst ovo ili ono.Principijelno, to znači da i Šešelj treba da bude zaštićen od progona a čitaoci sami da procene šta je to što im on servira.
Principijelno, to je kataklizmično glupo poređenje baba i žaba. Imalo bi malo smisla da su posledice Šešeljevog angažmana negde približno u ravni posledica Nikolaidisovog.
Link to comment
Poenta emisije je u tome da je ovaj Ugricic jedini iskren i pozitivan lik iz tog Foruma pisaca. Cak je i slao primedbe na tekst koji je potpisao,
Boldovano mi je malkice nejasno, imajući u vidu da se u naknadnom posipanju pepelom odrekao peticije, okrpio Nikolaidisa, dao punu podršku vladi i usput napomenuo da nije pročitao ono što je potpisao.
Link to comment
Boldovano mi je malkice nejasno, imajući u vidu da se u naknadnom posipanju pepelom odrekao peticije, okrpio Nikolaidisa, dao punu podršku vladi i usput napomenuo da nije pročitao ono što je potpisao.
Slazem se. Ipak, lik deluje vise izgubljeno nego kvarno, za razliku od svojih ortaka iz foruma pisaca koji iskljucivo imaju neku politicku agendu .. pojma nemam
Link to comment
Boldovano mi je malkice nejasno, imajući u vidu da se u naknadnom posipanju pepelom odrekao peticije, okrpio Nikolaidisa, dao punu podršku vladi i usput napomenuo da nije pročitao ono što je potpisao.
... a meni kao koncept nije jasno potpisivanje necega sa cime se ne slazem.Mislim, potpisacu ali imam zamerke. citav slucaj Nikolaidisa moze se posmatrati iz dve vizure: licne (slazem se intimno sa njim ili ne) i javne - gde se otvara pitanje sta bi se desilo kada bi neko iz Srbije rekao slicnu "istinu" o nekom nasem susedu. Tipa, da bi civilizacijski pomak (vaistinu!) bila bomba u automobilu Mila Djukanovica, najvece crnogorske lopuze/shvercera/mafioze/ubice novinara&politickih neistomisljenika ikad.Znamo da bi peticija u tom slucaju izostala, jal' u Srbiji jal' u CG. Edited by CowBoy
Link to comment

Imam utisak da niko nije pročitao šta je S.U. napisao.http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/198861/Press+objavljuje+faksimil+inicijative+koju+je+Ugri%C4%8Di%C4%87+potpisao.html

Link to comment
Imam utisak da niko nije pročitao šta je S.U. napisao.http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/198861/Press+objavljuje+faksimil+inicijative+koju+je+Ugri%C4%8Di%C4%87+potpisao.html
Umesto da je kliknuo na "Report Spam" (bar tako ima u gmail-u), on je kliknuo na Reply All, i poceo sa iskrenim objasnjenjima o tome kako Milo Djukanovic nije demokrata.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...