Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Dabome, druga je stvar koji su listovi spremni i koji imaju praksu da deo te love vrate pojedincima koji u ime ministarstava naručuju reklamu i ugrađuju se (svi su takvi), ali to je već druga priča...
Najmanji deo problema su korumpirane jajare iz drzavnog aparata koje se ugradjuju u cenu emitovane sekunde. Pravi problem jeste suptilno ucenjivanje urednistva od strane najmocnijih klijenata. Deo tog repertoara se primeti golim okom kod bahatijih, tipa Miskovica, koji od jednog Dragoljuba Zarkovica pravi vašarskog medveda, iza svake granice dobrog ukusa. Oni finiji od krusevackog feudalca imaju razradjene tehnike za sugerisanje pozeljnih i nepozeljnih sadrzaja, zato i nema razlike u informativi bilo stampanih, bilo elektronskih medija: procitaj jedan, procitao si sve.
Link to comment

"Izveštaj..." vrvi od istina, poluistina i neistina. Glede O.B. - ona već godinama ne radi u Idols and Friends. Verica Barać možda ima dobre namere ali ih svojom neukošću i glupošću često obezvređuje.

Link to comment
Pravi problem jeste suptilno ucenjivanje urednistva od strane najmocnijih klijenata. Deo tog repertoara se primeti golim okom kod bahatijih, tipa Miskovica, koji od jednog Dragoljuba Zarkovica pravi vašarskog medveda, iza svake granice dobrog ukusa.
Taj vašarski medved je sinoć prilično otvoreno izložio situaciju. Para se nema, konkurencija je ogromna, unosni marketinški dilovi dolaze isključivo iz raznih centara moći, a uticaj istih na sponzorisani medij je obično prećutan. To što se delimično ogradio na kraju nekom rečenicom tipa "ali svako ima svoju liniju preko koje odbija da pređe, bla bla" je suštinski nebitno.Ili drugim rečima, ako bi građani da nas skinu sa Miškovićeve sise, neka mi obezbede za dva reda veličine veći tiraž, jebiga. <_<
Link to comment
Pravi problem jeste suptilno ucenjivanje urednistva od strane najmocnijih klijenata. Deo tog repertoara se primeti golim okom kod bahatijih, tipa Miskovica, koji od jednog Dragoljuba Zarkovica pravi vašarskog medveda, iza svake granice dobrog ukusa.
taj vasarski medved toliko uziva u ulozi suptilno ucenjenog da u svojim javnim nastupima ide mnogo dalje od granice ocekivanog. zarkovic je odavno postao lik na osnovu koga bi se mogle pisati ozbiljne studije tog i takvog karaktera.
Link to comment

ja sam prestao da kupujem Vreme kada je Zarkovic napisao da onaj ko napada tajkune, ne voli Srbiju. daleko bilo da cu, od svih zlocinaca na nasoj javnoj sceni, da se zgrazavam na postupak Zarkovica, ali da placam da citam takve stvari - nece ici.

Link to comment

ne da razvodnjavam ali nije odnos miska i zareta nesto specificno samo za nas. evo sta preplanuli predcednik kaze za FOX:

What do you think of Fox News? Do you think it's a good institution for America and for democracy?[Laughs] Look, as president, I swore to uphold the Constitution, and part of that Constitution is a free press. We've got a tradition in this country of a press that oftentimes is opinionated. The golden age of an objective press was a pretty narrow span of time in our history. Before that, you had folks like Hearst who used their newspapers very intentionally to promote their viewpoints. I think Fox is part of that tradition — it is part of the tradition that has a very clear, undeniable point of view.
Link to comment

ima neceg interesantnog u vezi s medijima u drzavama u kojima mediji imaju finansiranje nezavisno od partija na vlasti.posto mogu svojim pisanjem i urednickim misljenjem (pomislimo samo na britanski ekonomist i preporuku u poslednjem broju pred izbore) da nategnu ili odvuku glasove nekoj politickoj opciji, time oni prelivaju svoju agendu na delovanje i buduce politike te opcije. dakle, nema efekta od partija ka medijima, vec od medija ka partijama. ko hoce da dobije izbore mora da se dodvori medijima.ne znam sta da mislim o tome.

Link to comment
ima neceg interesantnog u vezi s medijima u drzavama u kojima mediji imaju finansiranje nezavisno od partija na vlasti.posto mogu svojim pisanjem i urednickim misljenjem (pomislimo samo na britanski ekonomist i preporuku u poslednjem broju pred izbore) da nategnu ili odvuku glasove nekoj politickoj opciji, time oni prelivaju svoju agendu na delovanje i buduce politike te opcije. dakle, nema efekta od partija ka medijima, vec od medija ka partijama. ko hoce da dobije izbore mora da se dodvori medijima.ne znam sta da mislim o tome.
Varijacija onoga što je Tirke dva-tri puta napisao posle pada Čaušeskua: "Političar koji se plaši medija nema šanse da završi tako što ga narod juri vilama da ga ubije". To je bilo pre dvadesetak godina kada se ubismo pričama o "kontroli vlasti" a javnost da je suštinski element te kontrole.A onda u tranziciji: tajkuni kupe i vlast i "kontrolu vlasti".Tirke je 2001. na godišnjicu revolucije u Peščaniku rekao ovo:
Bogdan Tirnanić: Da živim na zapadu, ja ne bih znao u kojim novinama pišem. To bi radili moji agenti i asocijacija kojoj pripadam a Hadži-Antić, koliko ja znam, nikakvog uticaja na tu uredničku politiku nema. Ne znam gde on živi sada, negde je tu – Maroko, Crna Gora, Kuba, Australija, šta ja znam. On je prošao čitav put u novinama od onog ko ide po burek do direktora, i on zna taj posao, učio je taj proces.Možda je bilo bolje da on lično uređuje te novine ali, naravno, u ovom trenutku on u Beogradu može da uređuje samo "Zatvorski glasnik", šta ja znam. Osim toga, pošto je to jedina šansa za tu vrstu posla koju mi je neko ponudio, moj je interes da oborim svoj rekord koji sam postavio u Dnevnom telgrafu, dok nas prethodna vlada Mirka Marjanovića nije zabranila i neke od nas poslala na Novo groblje, koji iznosi oko 700 i nešto dana svakodnevnog pisanja. Ovog puta idemo na 900.Ja sam previše star da bih stalno vodio jednu te istu bitku. Stanislav Ježi Lec ima jedan aforizam koji glasi: "Mislio sam da visoko držim zastavu, u stvari sam držao motku za veš a mangupi su menjali krpe". Dragan Hadži- Antić, Mirko Marjanović, Dragan Tomić – odgovaraće pred zakonom. Ukoliko ih zakon ne osudi, nema nekih razloga da im se ne pruži još jedna šansa.Konačno, ta se šansa već pruža mnogima, da ne pominjem samo svoje prijatelje kao što su Bogoljub, Janičija Karić. Znate, našim medijskim kućama danas kao demokrate upravljaju ljudi koji su 5. oktobra objavili tekstove u kojima tvrde da je odvratna CIA finansirala odvratne otporaše koji su srušili divnog Slobodana Miloševića. Ako je to vaš moral, onda ćemo ovako. Ja želim da budem u ovom trenutku šampion političke nekorektnosti.
Pet-šest godina kasnije, sedeo je mrtav pijan kod O.B. u Utisku i spominjao nečiju "porodilišnu činjenicu" što je rođen u Tuzli.Ali da se bogatuni dodvoravaju zarozanim novinarima koje plaćaju, e toga biti neće.
Link to comment
To se nikad neće promeniti, ali večeras je imala jedan poseban biser. Priča o tome kako mediji danas nisu ni prineti medijima kad je ona bila mlada u najboljim godinama, danas prosto čovek ne može iz novina ni da sazna šta se u zemlji dešava, pa navodi primer - kad je Dejan Mihajlov onomad negde žurio pa izazvao nesreću u kojoj je devojka poginula, sve novine su pisale o tome kako je zvao roditelje da izjavi saučešće a u pozadini je išla neka neprikladno vesela muzika! A danas, evo, izginuli oni radnici, iz grada niko nije zvao porodice da im ponudi pomoć, a mediji to praktično i nisu pokrili, sramota!Dakle, ključni problem medija u Srbiji danas: Nema dovoljno tabloidnih senzacija.I ta žena je donedavno bila glodur Politike.
viri ti ozlojedjenost ispod majice..... u pitanju je bio Dragan Veselinov,
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...