Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

a sta je cilj istoricara? Da iznese svoje misljenje ili ...
cilj je da iznese tudje misljenje. Edited by bergasa19
Link to comment

remizeTMmatori je rekao da nije svaka borba protiv okupatora po svom karakteru antifašistička i objasnio je zašto četnici ne mogu (barem u globalu) biti antifašisti. marković ih je izadvokatisao time što je ispričao ono što se i po forumu piše, da su bili heterogeni u svakom smislu i tu se stalo. marković je predložio da 6. april bude praznik po čemu se antić posrao. rajićevih 2 cents je 15 maj (što je i meni najsmislenije) ali u svakom slučaju, praznici su nebitni jer:rajić: koji će namantić: ne valja mu nijedanmatori: nije bitan praznik sam po sebimarković: dao svoj predlog

Edited by McCabe
Link to comment

a npr. sta bi falilo Danu zrtava fasizma 21. oktobar (jbg znam da nisam gost emisije)a sta je bilo 15og maja?

Link to comment
a npr. sta bi falilo Danu zrtava fasizma 21. oktobar (jbg znam da nisam gost emisije)a sta je bilo 15og maja?
To je treći dan srpske slave Dan bezbednosti (13. maj) treći dan je najslađi dan u svakoj slavi.
Link to comment
a npr. sta bi falilo Danu zrtava fasizma 21. oktobar (jbg znam da nisam gost emisije)a sta je bilo 15og maja?
sledeći večerašnju antićevu logiku falilo bi to što ne treba praznovati stradanje. to jest, treba imati praznik, a ne memorial day.15. maja (možda sam pogrešno čuo datum) se predao poslednji nemački vojnik. e sad, da li treba to praznovati jer je onda krenuo sukob s folksdojčerima?auh, sad vidim da su tad pali i neki četnici. ne valja ni to. Edited by McCabe
Link to comment
To je treći dan srpske slave Dan bezbednosti (13. maj) treći dan je najslađi dan u svakoj slavi.
Je li Sava Centar goreo 15 maja?
Link to comment

Markovic je imao i alternativu - 20.10., ali je Antic zakljucio da to ne moze jer su se posle desila velika stradanja.edit: Kuljic je odlicno objasnio sto je Drazini mogu nazivati antiokupatorima, ali nikako i antifasitima. To cak ni Antic nije pokusao da opovrgne, nego je ignorisao.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

posle toga je palo oko 30000 ljudi kolaboracionista Kako imamo najmanje praznika u Evropi ima lufta da uvedemo dva 7. ili 4. jul kako se dogovori SUBNOR i da se utvrdi dan kad je Misirac oslobodio Loznicu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...