Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Vidiš, ja bih to pitanje postavio najviše jedan put. Baš kao što mislim da je svako izbegavanje direktnog odgovora takođe nekakav odgovor. Pa onda nek gledalaštvo samo proceni da li je zadovoljno pruženim odgovorom.Meni se čini da bi takvo pitanje bilo ipak malo bezobrazno. Prosto, ovo je prevazišlo pitanje gay prava. Na stranu što Ćirilov nikada sebe nije potpisivao kao promotera gej prava, pa da mu mi sada tražimo na uvid potvrdu da li je...khm...punopravni ili pridruženi član, tako da se odrazim. To se recimo nije očekivalo ni od one sjajne devojke što je pre godinu dana razvalila u Utisku nedelje, mislim da se zove Dragana. Ako je već tako, zašto se od Ćirilova traži drugačiji nastup? Zato što duže traje na sceni?
ne, da je bio u emisiji o pozoristu ili kuvanju, to bi bilo neprimereno i bezobrazno. ako je pristao da ucestvuje u emisiji koja se bavi gay temom da bi u studiju predstavljao gay populaciju (a nije moguce da nije znao da je pozvan kao predstavnik gay populacije) onda nek se izjasni. ako zeli privatnost - nek odbije da ucestvuje u emisiji na tu temu. nek ide u beogradsku hroniku da prica o sajmu knjiga i nek se tamo s pravom uspija. jako jednostavno.
Link to comment

Ti ne razumes... On zivi za teatar i nije mu jasno kako moze u nekoj emisiji da ne prica o teatru! Nema veze sto je tema gej prajd, pozoriste se provlaci kroz sve kao sto se nista ne sme provlaciti kroz pozoriste. To je toliko komplikovano da nije u redu sugerisati odgovor!

Link to comment
Bre, adam lepo rece, ako mu "nije prijatno" i "ne zeli", ko ga tera da dolazi na televiziju u emisiju u kojoj ZNA da ce se pricati o tome?
Pretpostavljam da ipak oseća obavezu da da makar neki doprinos, kad već niko drugi neće.Isto tako i oni što ga zovu u emisiju znaju šta mogu da očekuju od njega.
Link to comment

Daj, bre, Halvarde ne zajebavaj. Taj da odbije da izadje u televizor? Pa za njega i Zarka Koraca se zna, kad ti otkaze gost za jutarnji program u 06:00 pola sata pred emisiju, pozovi njih - doci ce.

Link to comment
meni se cini da je u ovoj gore boldovanoj stavci cirilov omanuo. zasto je dosao u emisiju ako je zeleo da sacuva privatnost? nije njega niko zvao kao pozorisnog strucnjaka nego kao pripadnika (a u okviru emisije i kao predstavnika) gay manjine, nije moguce da toga nije bio svestan. znaci znao je o cemu je emisija, znao je kako je koncipirana, znao je ko su gosti - nema sanse da nije znao da ce pasti licna prozivka. ja bih ga, da sam ja vodio emisiju (bas kao onomad paxman howard-a) sedamnaest puta pitao da se jasno i glasno izjasni da li je gay - pa kom opanci, kom obojci. ne zato sto me interesuje vec zato sto nejgovo izbegavanje odgovora ucitava stid i krivicu. ako nije u stanju javno da se deklarise kao gay, nek se javno ne pojavljuje u emisijama kao predstavnik gay populacije.
Ok, ovo ima smisla - ako je vec dosao u emisiju u takvom svojstvu etc...Sa druge strane, zar ne bi trebalo da on odlucuje da li ce da iznese javno svoje seksualno opredeljenje ili ne? Pa cak i kada se javna licnost pita za politicku pripadnost, ona nije duzna da odgovori. Ovo pitanje o sex/orjentaciji je mnogo licnije.(na stranu njegovi razlozi koji se ticu njegovog osecaja za dobar ukus za izbegavanje odgovora - pomenuo je i svoje godine u kojima mu to vise nije toliko bitna stvar u zivotu etc.)
Link to comment
Ok, ovo ima smisla - ako je vec dosao u emisiju u takvom svojstvu etc...Sa druge strane, zar ne bi trebalo da on odlucuje da li ce da iznese javno svoje seksualno opredeljenje ili ne? Pa cak i kada se javna licnost pita za politicku pripadnost, ona nije duzna da odgovori. Ovo pitanje o sex/orjentaciji je mnogo licnije.(na stranu njegovi razlozi koji se ticu njegovog osecaja za dobar ukus za izbegavanje odgovora - pomenuo je i svoje godine u kojima mu to vise nije toliko bitna stvar u zivotu etc.)
naravno da svako odlucuje o tome da li ce javno izneti svoje seksualno opredeljenje ili ne ali mi se cini da je u ovom slucaju cirilov to trebao uraditi odbijanjem da ucestvuje u emisiji na tu temu jer zna da je pozvan da predstavlja gay populaciju.
Link to comment
ne, da je bio u emisiji o pozoristu ili kuvanju, to bi bilo neprimereno i bezobrazno. ako je pristao da ucestvuje u emisiji koja se bavi gay temom da bi u studiju predstavljao gay populaciju (a nije moguce da nije znao da je pozvan kao predstavnik gay populacije) onda nek se izjasni. ako zeli privatnost - nek odbije da ucestvuje u emisiji na tu temu. nek ide u beogradsku hroniku da prica o sajmu knjiga i nek se tamo s pravom uspija. jako jednostavno.
Da, ima smisla u ovome što pišeš. Mogao je da zahvali na saradnji i preporuči da ga zameni neko ko je otvoreno gej. No, to je opet u vezi sa onim što sam pisao o Olji Bećković. Ona misli da od svih gejeva, treba u emisiju pozvati baš onog što je skeptičan prema konceptu povorke ponosa. Loš tajming, ako već nije u pitanju loša namera.
Link to comment
naravno da svako odlucuje o tome da li ce javno izneti svoje seksualno opredeljenje ili ne ali mi se cini da je u ovom slucaju cirilov to trebao uraditi odbijanjem da ucestvuje u emisiji na tu temu jer zna da je pozvan da predstavlja gay populaciju.
Tacno. Nasim javnim licnostima bi neko trebalo da objasni da nema niceg loseg u tome da povremeno odbiju poziv sa televizije ako nemaju ili ne zele nesto da kazu na temu zbog koje su pozvani. No, izgleda da kod nas buja "Jovan Maric" sindrom, sindrom nabedjenih medijski eksponiranih ulizica sveznalica koji sve o svemu znaju, o svemu imaju misljenje i za sve su autoritet. Ne kazem da je to slucaj sa Cirilovim, samo kazem da jednostavno postoji mogucnost da neko nekom organizatoru programa na poziv odgovori sa - ja se izvinjavam, ali a) nisam dovoljno kompetentan, b) nemam misljenje, c) nije to moja stvar ili d) ne bih da o tome govorim javno - i da ponekad i nije toliko nepametno da se ta mogucnost iskoristi.
Link to comment
No, izgleda da kod nas buja "Jovan Maric" sindrom, sindrom nabedjenih medijski eksponiranih ulizica sveznalica koji sve o svemu znaju, o svemu imaju misljenje i za sve su autoritet.
A pa jebiga, i ovaj forum je kracat slicnim tipovima pa, sto rece gazza, ipak se okrece.
Link to comment
Ma baraba
Uopšte nisam to rekao, niti pomislio. Ali definitivno njegov pložaj geja i mnogih drugih u ovoj zemlji nije isti i o tome treba da misli, kao javna ličnost, ili što rekoše Harper i ekipa, pa brate nije morao da dođe u emisiju.Ostale stvari mnogo bolje drugi ovde obrazlažu. Moje je bilo da iznese neko svoje viđenje, a ne da sa tobom seciram u sitna crevca, ono što je potpuno jasno.
Link to comment
A pa jebiga, i ovaj forum je kracat slicnim tipovima pa, sto rece gazza, ipak se okrece.
Sad, ako je tebi internet forum na kojem ljudi citaju i pisu u casovima dokolice isto sto i gledana televizijska emisija koja sarolikom puku treba nesto da objasni™, onda nista.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...