Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Zena se bre druzi/kreshe/kontaktira uglavnom sa fudbalerima i tim miljeom
Neobrazovanje se prenosi kresanjem, sunac mu žarki. Tako joj i treba kada ne koristi zaštitu.
Link to comment

e ajde da ne ulazimo na klizav teren i krenemo da se objasnjavamo oko termina "inteligencija".Ako kazem "nije glupa", ne mora da znaci ni da je Jeca 1 Ajnstajn.

Edited by CowBoy
Link to comment
Ako kazem "nije glupa", ne mora da znaci ni da je Jeca 1 Ajnstajn.
Ama nije razumela ni jedno pitanje koje joj je O. postavila.Takodje, ocigledno je da je naucila napamet i onda deklamovala odgovore, sto je izgledalo komicno.
Link to comment

ova 31903181.jpg iz srednje trgovacke, tesko da je i imala ikakav stav o homoseksualizmu...,a kako ju je pomenuta populacija pozicioniralana manje-vise kao ikonu zbog svog trandza-looka, jk biva posavetovana kako tu cinjenicu moze dobrano da unovci (u varijaciji i kontextima).nije esencijalni,vec periferni igrac.

Link to comment
Ama nije razumela ni jedno pitanje koje joj je O. postavila.Takodje, ocigledno je da je naucila napamet i onda deklamovala odgovore, sto je izgledalo komicno.
Tako je.Jednako su komicno delovali Borkini i Jocini pigmalionski shtosovi u toku emisije sa sve zavrsnim kich-rukoljubom..
Link to comment
da prijavim da nisam znala da je nebojša spaić gluplji od karleuše.
ovo mi je utisak svih utisaka. mislim, nije da sam imala neko posebno visoko/dobro misljenje o voditelju medija centra, ali urednik novine koji kaze da ga ne zanima ostatak stanovnistva, otprilike 1000 puta veci od njegove, kako rece, ciljne grupe, zasluzuje ne otkaz ringijerov nego sut kartu pravac u fabricke novine, sto mu je uostalom i bio posao nekad.da ne pominjem tupsonsku tezu da je demokratija to kad svi imaju pravo da kazu sta misle jer je samo tako drustvo slobodno i netotalitarno. definitivno, svaku igrariju reci koja se prodaje kao novinarstvo u ovoj zemlji treba ukinuti.ja sam mozda naivna, ali se priklanjam struji koja misli da dzejkej prica iz glave. ne mogu da kazem da ima muda, jer bi ih verovatno jos neki opareni poput nje imali, ali gledah je u istom danu dva puta na istom kanalu i ono u sta sam stoposto sigurna je da joj govorancije i kolumne ne spinuje luna lu, ko sto carsija prica.
Link to comment

Nebojša Spaić je onaj klasični nemešač i nemač stava, koji jedino što zna je da se pozove na (inače ispravno) načelo konstitucionalizma u kontekstu slobode govora, mišljenja, i naročito štampe. Ali, ne dao bog da možda kaže kako neka konkretna upotreba tih prava možda ima i neke loše društvene posledice, ma koliko to dopušteno bilo. Od njega je teško očekivati makar i fejsbuk peticiju da potpiše u cilju protivljenja određeno društvenoj šteti proistekloj iz slobode govora, da ne govorim o možda nekom radikalnijem društvenom protivljenju koje bi podrazumevalo samo zrnce neizvesnosti ili trunku nagoveštaja da njegova lagodna pozicija može biti poljuljana. I što je posebno jadno, on se oseća izuzetno dobro i uzvišeno kada poentira na čuvenom Volterovom citatu. I tu se njegov nastup završava, nakon čega po pravilu sledi udobno zavaljivanje u naslon. Pizda, u onom karakternom smislu.

Edited by pacey defender
Link to comment

ma da, rekoh, nisam ni imala neko (nikakvo) misljenje o njemu, ali bez obzira na to sta ja ili ti, ili bilo ko misli o njemu, taj covek je u ovoj zemlji u krugu tzv opinionista, prosao je nekakvu novinarsko-urednicku karijeru, a da pri tom nije otkoracio ni prstomrd od paramecijuma.svaka recenica koju je izgovorio u emisiji bila je neargumentovana, svaka misao koju je pokusao da iskaze jadnija i od zarkovicevih pokusaja da se pere i opere, a da ne pominjem razjasnjavanje zasto je danojlic prestao da pise kolumne za nin. aman, covece, reci da je promenjena uredjivacka politika, da za kadijevica/danojlica/ostale clanove ekipice (sem vecne gospodja ljilje) nema mesta, nemoj mi prodavati muda za bubrege da je vrhunski uredjivacki domet dovodjenje jos dvojice kolumnista da bi bilo raznovrsnije.pih.zbog takvih na "nasoj" strani, dzejkej stice postovaoce i komplimente tamo gde ih ne zasluzuje, sto u ovoj prici nije slucaj.

Link to comment
Nebojša Spaić je onaj klasični nemešač i nemač stava, koji jedino što zna je da se pozove na (inače ispravno) načelo konstitucionalizma u kontekstu slobode govora, mišljenja, i naročito štampe. Ali, ne dao bog da možda kaže kako neka konkretna upotreba tih prava možda ima i neke loše društvene posledice, ma koliko to dopušteno bilo. Od njega je teško očekivati makar i fejsbuk peticiju da potpiše u cilju protivljenja određeno društvenoj šteti proistekloj iz slobode govora, da ne govorim o možda nekom radikalnijem društvenom protivljenju koje bi podrazumevalo samo zrnce neizvesnosti ili trunku nagoveštaja da njegova lagodna pozicija može biti poljuljana. I što je posebno jadno, on se oseća izuzetno dobro i uzvišeno kada poentira na čuvenom Volterovom citatu. I tu se njegov nastup završava, nakon čega po pravilu sledi udobno zavaljivanje u naslon. Pizda, u onom karakternom smislu.
Ono sto sam ja zakljucio gledajuci nekoliko minuta ovu emisiju je sto mi se ucinio kao totalni tutuban i prodavac magle koji nije zauzeo nijednu kriticku poziciju za ovo vreme koje sam gledao. A izem ti novinara koji nema kriticki odnos prema stvarima koje se desavaju, narocito na mestu glodura nekih novina. Prestao sam da citam NIN odavno ali mogu samo da zamislim na sta sa ovim likom na celu lici ovaj nedeljnik.
Link to comment

Doktorirao je na Dragoljub Zarkovic univerzitetu nezameranja i elasticnosti kicmenog stuba sa najvisom ocenom.Moze sam sebi da lize jaja i da se provuce kroz grlic od pivske flase koliko je fleksibilan i pogodan za saradnju. Izlazi u susret ko blesav!Napali fashovi Karleusu i muza.ima na b92 vijest...

Edited by Mp40
Link to comment
Da ima shiri vokabular i da je socijalno obrazovanija, ladno je mogla fino da polemise (doduse na nekom svom nivou naravno) sa ovo dvoje. To sam hteo da kazem kada sam rekao "neobrazovana". Zena se bre druzi/kreshe/kontaktira uglavnom sa fudbalerima i tim miljeom
meni se cini da je u ovoj gore boldovanoj stavci cirilov omanuo. zasto je dosao u emisiju ako je zeleo da sacuva privatnost? nije njega niko zvao kao pozorisnog strucnjaka nego kao pripadnika (a u okviru emisije i kao predstavnika) gay manjine, nije moguce da toga nije bio svestan. znaci znao je o cemu je emisija, znao je kako je koncipirana, znao je ko su gosti - nema sanse da nije znao da ce pasti licna prozivka. ja bih ga, da sam ja vodio emisiju (bas kao onomad paxman howard-a) sedamnaest puta pitao da se jasno i glasno izjasni da li je gay - pa kom opanci, kom obojci. ne zato sto me interesuje vec zato sto nejgovo izbegavanje odgovora ucitava stid i krivicu. ako nije u stanju javno da se deklarise kao gay, nek se javno ne pojavljuje u emisijama kao predstavnik gay populacije.
Link to comment
meni se cini da je u ovoj gore boldovanoj stavci cirilov omanuo. zasto je dosao u emisiju ako je zeleo da sacuva privatnost? nije njega niko zvao kao pozorisnog strucnjaka nego kao pripadnika (a u okviru emisije i kao predstavnika) gay manjine, nije moguce da toga nije bio svestan. znaci znao je o cemu je emisija, znao je kako je koncipirana, znao je ko su gosti - nema sanse da nije znao da ce pasti licna prozivka. ja bih ga, da sam ja vodio emisiju (bas kao onomad paxman howard-a) sedamnaest puta pitao da se jasno i glasno izjasni da li je gay - pa kom opanci, kom obojci. ne zato sto me interesuje vec zato sto nejgovo izbegavanje odgovora ucitava stid i krivicu. ako nije u stanju javno da se deklarise kao gay, nek se javno ne pojavljuje u emisijama kao predstavnik gay populacije.
Vidiš, ja bih to pitanje postavio najviše jedan put. Baš kao što mislim da je svako izbegavanje direktnog odgovora takođe nekakav odgovor. Pa onda nek gledalaštvo samo proceni da li je zadovoljno pruženim odgovorom.Meni se čini da bi takvo pitanje bilo ipak malo bezobrazno. Prosto, ovo je prevazišlo pitanje gay prava. Na stranu što Ćirilov nikada sebe nije potpisivao kao promotera gej prava, pa da mu mi sada tražimo na uvid potvrdu da li je...khm...punopravni ili pridruženi član, tako da se odrazim. To se recimo nije očekivalo ni od one sjajne devojke što je pre godinu dana razvalila u Utisku nedelje, mislim da se zove Dragana. Ako je već tako, zašto se od Ćirilova traži drugačiji nastup? Zato što duže traje na sceni?
Link to comment

Mislim da se ne može ni od koga tražiti da se javno deklariše kao bilo šta ako on to ne želi. S druge strane, pomalo je tužnjikavo što je Ćirilov postao dežurni gej koji se po potrebi dovlači u sve emisije sa ovakvom tematikom, ako čovek već nije spreman da jasno definiše svoju poziciju. Kažem tužnjikavo, jer očigledno u našoj javnosti osim "profesionalnih" gejeva ne postoji niko drugi koji bi bio spreman da se makar prećutno deklariše kao homoseksualac, pa to mora da radi Ćirilov iako se očigledno ne oseća prijatno u toj poziciji.

Link to comment

Jbg, bilo bi najkorisnije i najlepse da dodje neki lik (arhitekta, pilot, mesar, hokejas...) koji je pri tome i gej. Ovako biramo izmedju ovog egzotikoseksualca i profi pedera poput Bobana Stojanovica.Bokte, Cirilov ima osamdes godina!!!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...