Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Aj sad, kao pametan covek, a nakon sinosnjeg ogleda 1 na 4, stavi ruku na srce pa kazi: jesi li zaista siguran da je ona u stanju napisati tri smislene recenice u nizu?
Nisi mene pitao ali da se uguram. Nije nemoguce. Vidjao sam vec ljude koji su neuporedivo koncizniji i vispreniji u odlozenom pisanom govoru nego u direktnom saobracaju. Narocito ako se neko od tih ljudi nadje u situaciji u kojoj se ne osecaju opusteno i prijatno.
Link to comment
Sire i angazovanije. U Srbiji ima dosta ljudi sa subjektivnim osecajem ugrozenosti. To je zajednicki sadrzalac za sve, pa i za gej populaciju. Trebalo bi da se igra na kartu empatije i targetira slicnost izmedju gejeva i ostalih srpskih ugrozenih grupa.Srpski odnos prema gej populaciji je podskup odnosa prema svim grupama koje se deklarisu kao drugacije od srpskog mainstrima. Tako da otpor prema potrebama gej populacije nije (samo) socioloski vec je vise ideoloski. Ne mozes andolom protiv upale pluca.
Drustvena solidarnost. Pozdravio te Kim.Ta teza izgleda zavodljivo, no ja ipak mislim da su delovanje kroz posebne lobi grupe efikasniji nacin za svaku grupu pojedinacno.Neka kisobran organizacija za ozdravljenje drustva ne moze da skodi, ali samo precizne i jasne kampanje pomeraju stvar i vrse pravi pritisak.
Link to comment
Aj sad, kao pametan covek, a nakon sinosnjeg ogleda 1 na 4, stavi ruku na srce pa kazi: jesi li zaista siguran da je ona u stanju napisati tri smislene recenice u nizu?
Pogledaj ti bilo koji Basarin javni nastup, stavi ruku na srce i kazi: jesi li zaista siguran da je taj covek bio u stanju da napise "Famu o biciklistima".
Link to comment

sad ce debili da se opamete ako saznaju da je pokojni profesor srejovic bio gej? (ako je uopste bio - ne poznajem dobro tu scenu)pa namazece govnima table ulice sa njegovim imenom. je l' ti znas gde zivis?

Ne mislim na estradne selebriti, nego na akademike i sl.
Edited by najgori
Link to comment
Ovo teoretski jeste tacno ali bojim se da se nece desiti. Pre ce Karleusi ta ista publika okrenuti ledja, tim pre sto su sve te pevaljke iz tog miljea gotovo podjednako bezlicne i zamenjive. Jeste zanimljiv i za mene neocekivan taj nastup u javnosti ali ne verujem da ce imati Bog zna kakav efekat. Nekako imam utisak da su, kad su stavovi o ovakvim stvarima u pitanju, pozicije zauzete mnogo cvrsce nego sto bi to mogla da promeni neka akcija kolektivnog "izlazenja iz ormana" (vaec sam taj izraz je zanimljiv jer upucuje na to koliko u tom pogledu zaostajemo). U ovoj fazi je borba o tome da se prizna pravo na postojanje, sto je mnogo rudarskiji i prljaviji posao od prihvatanja da je to postojanje normalno. Sto ce reci da se trenutno ipak mora vise ocekivati od sprovodjenja zakona. To ne znaci da ne treba istovremeno raditi i na ovom delu koji se tice prihvatanja ali tu vec nisam toliki optimista, bar ne za neko skorije vreme.
Trol:Nastup moze da se tumaci i kao njeno pozicioniranje za buducnost u smislu da sacuva svoju unikatnost. Pevaljka, a voli Cedu, Canka, Basaru...Sok efekat. No, sasvim legitiman.Nesto je slicno pokusavala Vendi, ako se ne varam, samo je njen javni profil oduvek bio mnogo manji.
Link to comment
Pogledaj ti bilo koji Basarin javni nastup, stavi ruku na srce i kazi: jesi li zaista siguran da je taj covek bio u stanju da napise "Famu o biciklistima".
Primedba je, naravno, na mestu. Sto, pretpostavljam, ne znaci da su mu danasnje kolumne relevantne.(pogotovo ne humoristicne, kako to iz meni nejasnih razloga Cirilov sinoc utvrdi). Ali, jebem li ga, mi pricamo o Karleusa Diva Jeleni! Cak i ako dozvolimo da ju je sam ambijent 92-ojke mogao dekoncentrisati, iza nje je i neki minuli rad. I ne moras biti preterano upucen e da bi dosao do izvesnih zakljucaka.
Link to comment

Ne znam nista o Karleusinom minulom radu - pre par dana sam pokusao (bezuspesno) da odslusam neki njen hit. Medjutim izdresirao sam sebe da nemam predrasude bazirane na osnovu posla kojim se neko bavi i njegovog drustvenog polozaja.

Link to comment
Trol:Nastup moze da se tumaci i kao njeno pozicioniranje za buducnost u smislu da sacuva svoju unikatnost. Pevaljka, a voli Cedu, Canka, Basaru...Sok efekat. No, sasvim legitiman.Nesto je slicno pokusavala Vendi, ako se ne varam, samo je njen javni profil oduvek bio mnogo manji.
Verujem da oni svi u glavi stalno imaju tu neku "kako li ce ovo izgledati u javnosti" pricu ali iz tona i sadrzaja onog njenog prvog teksta deluje mi da je zena posteno rekla ono sto zaista misli. Sto je daleko od toga da je nemoguce. Koliko sam upoznat, Karleusa nije Ceciclia Bartoli ali nije ni neko ciji opus se vrti po kafanama i ispracajima, dakle, nije tipican "ibarska magistrala" rad.
Link to comment
Upravo o tome i pricam, mozemo koliko hoces da preziremo Jelenu Karleusu zbog onoga sto radi i sta predstavlja na medijskoj sceni, ali to ni na koji nacin ne moze da umanjuje njen doprinos u borbi za prava gej populacije u Srbiji.
Ponavljas moje reci sa ovog i jos jednog topika. Potpuno se slazem sa ovim.
- tako sto ce se homoseksualci koji uzivaju neosporan drustveni ugled javno izjasniti o svojoj seksualnoj orijentaciji
Dakle, ako Cirilov (ponovo) prizna da je gej - onda ce prosek u srbiji da kaze "jes vala, ako je Cirilov rekao, to treba postovati " :mellow: Neka se izjasnjava ko kako zeli - bez da mu se spocitava navodni kukavicluk.
Drustvena solidarnost. Pozdravio te Kim.Ta teza izgleda zavodljivo, no ja ipak mislim da su delovanje kroz posebne lobi grupe efikasniji nacin za svaku grupu pojedinacno.Neka kisobran organizacija za ozdravljenje drustva ne moze da skodi, ali samo precizne i jasne kampanje pomeraju stvar i vrse pravi pritisak.
Ovo u boldu su moje reci. To upravo i zameram ovakvoj paradi ponosa - niti je precizna niti jasna.veliki offtopic:
pa ne znam, iskljucio sam se kad je doslo do nivoa da mi je mucno da citam tako heavy stavove, ali ako je poenta koju si hteo da kazes ta da performing art nije art ili je niza forma, onda jbga, nemam zeludac.
Nikada ovo nisam rekao. Govorio sam o odredjenim performerima koji svesno izbegavaju bilo kakvu ozbiljniju artikulaciju.edit: btw, pozorisna umetnost je neki performing art. Balet (moderni) takodje. Nastupi raznih muzickih grupa/ansambala. Edited by CowBoy
Link to comment

Ja nisam ranije stekao utisak da je mutava(nisam gledao utisak sinoc). Ume da prica svakakve gluposti, ali daleko od toga da se mucila da sastavi recenicu i da ne ume da argumentuje stavove. Imala je dobar nastup u piramidi, recimo. E sad, verovatnije je da je ona najbucniji celebrity na temu gej prava jer joj je to odlicna reklama, nego zato sto ona zeli da menja svest svojih fanova, ali nije to toliko ni bitno. Stavovi su evidentno njeni i dobro je za promenu da neka javna licnost ima dovoljno muda da javno brani ovakve stavove, a da to nije mucena Mira Karanovic. Mozda se jos neko povede njenim primerom, i to bi bio najbolji rezultat njene aktivnosti. U neku katarzu njenih fanova se ne bih uzdao, ali ne verujem ni da ce izgubiti na popularnosti zbog ovoga.

Link to comment
Verujem da oni svi u glavi stalno imaju tu neku "kako li ce ovo izgledati u javnosti" pricu ali iz tona i sadrzaja onog njenog prvog teksta deluje mi da je zena posteno rekla ono sto zaista misli. Sto je daleko od toga da je nemoguce. Koliko sam upoznat, Karleusa nije Ceciclia Bartoli ali nije ni neko ciji opus se vrti po kafanama i ispracajima, dakle, nije tipican "ibarska magistrala" rad.
Karleuša može sebi da dopusti da kaže ono što misli upravo zato što nije popularna. Tj. jeste ona kontroverzna i medijski eksponirana, ali nije popularna u smislu da ljudi masovno slušaju njene pesme, posećuju njene nastupe i ozbiljno se zanimaju za njen privatni život. Ovakvim iznošenjem (verovatno iskrenih) stavova ona podiže prašinu u javnosti, iz čega se zapravo sastoji cela njena karijera. Ali upravo zato njen uticaj na mase i ne može biti nešto mnogo veliki, jer nju niko ne doživljava ozbiljno i ovakvi nastupi se tumače u kontekstu njene reputacije skandal-majstora. Veće iznenađenje bi bilo da Karleuša nije podržala gej paradu nego da ju je podržala. Verujem da bi npr. Cecina podrška imala nekog efekta, ali opet, zašto bi se ona petljala u to i rizikovala je deo njene publike antagonizuje. Edited by Halvard
Link to comment
Karleuša može sebi da dopusti da kaže ono što misli upravo zato što nije popularna. Tj. jeste ona kontroverzna i medijski eksponirana, ali nije popularna u smislu da ljudi masovno slušaju njene pesme, posećuju njene nastupe i ozbiljno se zanimaju za njen privatni život.
Ostatak posta ti je ok, ali ovde grdno gresis. Nazalost.
Link to comment
Ne znam nista o Karleusinom minulom radu - pre par dana sam pokusao (bezuspesno) da odslusam neki njen hit. Medjutim izdresirao sam sebe da nemam predrasude bazirane na osnovu posla kojim se neko bavi i njegovog drustvenog polozaja.
Pod minulim radom ja i ne podrazumevam songove (ma sta to u njenom slucaju znacilo). Pricam o javnom deklamovanju prostoprosirenih recenica. Nekoliko uradaka ovog tipa sam pronasao na youtube (sistemom navodjenja od strane drugih) te mi je to bilo sasvim dovoljno da temi pristupim bez predrasuda koje su, nakon toga, cist visak.Pre ce biti da ispoljavanje pravovernog stava nekima upucava predrasudu kako je recitator misljenja nesumnjivo visprena persona.
Link to comment
Cirilov je ona vrsta pedera koja prezivljava i nacizam ako naidje...Covek za sve sisteme. On je tako vanvremeno zagledan u svoje knjige i teatar... Teatar koji stoji sam za sebe, neukaljan ovozemaljskim... Ponekad mu dodje da promulja neki mladalacki penis po ustima i sazvace mosnice ali to je toliko komplikovano i ne moze se objasniti jer bi time to samo vulgarizovali. Platani rastu. Pozoriste zivi. Ah... Samo nemojte vikati, zaboga.
U sridu. :Hail:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...