Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Hajde, tebi je OK kada Cirilov svoje nago telo izlozi kao umetnost, a kad to uradi Marina Abramovic to je vrhunac dekadencije zapadne kulture koji se ogleda u (za tebe takozvanoj) savremenoj umetnosti.

Link to comment
mislim da je u pitanju bio tzv. socijalisticki savez. mislim da je neposredno posle toga zakon promenjen, pa je covek nastavio da se bavi svojim poslom. verovatno sebe vidi pre svega kao pozorisnog coveka a ne pedera, kao sto vecina ljudi sebe definise po sopstvenim kriterijumima - zato je besmisleno malo ljudi ucestvovalo na "paradi"
Moras to malo glasnije, da cuju ljudi.
Hajde, tebi je OK kada Cirilov svoje nago telo izlozi kao umetnost, a kad to uradi Marina Abramovic to je vrhunac dekadencije zapadne kulture koji se ogleda u (za tebe takozvanoj) savremenoj umetnosti.
Gde bi smo stigli kada bi postovali samo istomisljenike?@gazza: zasto blamantno - pa zena je sedela u MOMA-i, zar to nije dokaz da je sve u savrsenom redu? Edited by CowBoy
Link to comment

Upravo o tome i pricam, mozemo koliko hoces da preziremo Jelenu Karleusu zbog onoga sto radi i sta predstavlja na medijskoj sceni, ali to ni na koji nacin ne moze da umanjuje njen doprinos u borbi za prava gej populacije u Srbiji. A za ta prava se moze boriti samo na jedan od dva nacina:- tako sto ce se javne licnosti razlicitih profila (pa i ljudi sa estrade) solidarisati sa njima (parada ponosa je valjda trebalo da posluzi za to)- tako sto ce se homoseksualci koji uzivaju neosporan drustveni ugled javno izjasniti o svojoj seksualnoj orijentaciji

Link to comment
Zapravo za okolnosti u kojima je doržana, 1000 učesnika je sasvim zadovoljavajući broj.
Iskreno, ja mislim da je taj broj potpuno porazavajuc, upravo zbog okolnosti. Ne bi me zacudilo da u Srbiji vidim hiljadu ljudi u nekoj gay povorci u neko bolje vreme za odrazavanje takvih parada ali, s obzirom da se sve ovo premetnulo u nesto mnogo vise od podrske gay populaciji, broj od hiljadu ljudi koji je izasao da protestuje zbog svojih prava je veoma zabrinjavajuc. Namerno sam boldovao ovo "svojih" da ne bude zabune. Iz mog ugla gledano, ovo je bio protest ljudi kojima se uskracuje pravo da izadju na ulicu i demonstriraju svoje pravo da podrze nekoga ko je ugrozen.
Link to comment

sa kim spavaju tzv. uglednici nikog razumnog ne zanima. to je tema za citaoce kurira.

- tako sto ce se homoseksualci koji uzivaju neosporan drustveni ugled javno izjasniti o svojoj seksualnoj orijentaciji
Link to comment
Misliš da kod nas ne postoji percepcija voditelja TV emisija kao novinara?
Ne, upravo obratno. U Srbiji se svako ko sedne pred kameru percepira kao novinar. Sto uopste nije tako.Olja NIJE novinar. Nikad bila i nikad nece biti.Inace, niko da kaze, koliko je ljudi bilo na prvom Gay Pride-u u istoriji, pa da mi tako olako proglasavamo brojku od 1000 kao porazavajucu. Koliko ih je bilo na prvom Pride-u u Zagrebu? Po meni je to sasvim zadovoljavajuca brojka koja ce se u sledecih par godina samo povecavati.
Link to comment

ako su organizatori zadovoljni, i ja sam, ali bih vise voleo da cujem misljenje lgbt-a koji nisu bili na paradi jer nisu hteli da idu, a ne zato sto su se mozda plasili.

Zapravo za okolnosti u kojima je doržana, 1000 učesnika je sasvim zadovoljavajući broj.
Link to comment
@gazza: zasto blamantno - pa zena je sedela u MOMA-i, zar to nije dokaz da je sve u savrsenom redu?
pa ne znam, iskljucio sam se kad je doslo do nivoa da mi je mucno da citam tako heavy stavove, ali ako je poenta koju si hteo da kazes ta da performing art nije art ili je niza forma, onda jbga, nemam zeludac. imas isto to kod sobajica i kadijevica u ovoj zabranjenoj emisiji o oktobarcu.
Link to comment
sa kim spavaju tzv. uglednici nikog razumnog ne zanima. to je tema za citaoce kurira.
Niko razuman nece ni potegnuti kamenicu ili motku na osobu za koju smatra da je gej. Ideja je, valjda, da se ovim nerazumnim pokaze da je homoseksualnos normalna. Nerazumni treba da shvate da u nauci, umetnosti, sportu pa i politici ima homoseksulaca. Takodje, bas zato je Jelenina podrska vaznija od Borkine. Njena publika su ovi nerazumni i oni treba cuju i razumeju ovu poruku. Borkina podrska moze da znaci homoseksualcima, ali ne moze da utice na javno mnenje.
Link to comment
Samo da se potpuno složim s ovim.I evo novog teksta Karleuše.
Aj sad, kao pametan covek, a nakon sinosnjeg ogleda 1 na 4, stavi ruku na srce pa kazi: jesi li zaista siguran da je ona u stanju napisati tri smislene recenice u nizu?
Link to comment
Niko razuman nece ni potegnuti kamenicu ili motku na osobu za koju smatra da je gej. Ideja je, valjda, da se ovim nerazumnim pokaze da je homoseksualnos normalna. Nerazumni treba da shvate da u nauci, umetnosti, sportu pa i politici ima homoseksulaca. Takodje, bas zato je Jelenina podrska vaznija od Borkine. Njena publika su ovi nerazumni i oni treba cuju i razumeju ovu poruku. Borkina podrska moze da znaci homoseksualcima, ali ne moze da utice na javno mnenje.
Ovo teoretski jeste tacno ali bojim se da se nece desiti. Pre ce Karleusi ta ista publika okrenuti ledja, tim pre sto su sve te pevaljke iz tog miljea gotovo podjednako bezlicne i zamenjive. Jeste zanimljiv i za mene neocekivan taj nastup u javnosti ali ne verujem da ce imati Bog zna kakav efekat. Nekako imam utisak da su, kad su stavovi o ovakvim stvarima u pitanju, pozicije zauzete mnogo cvrsce nego sto bi to mogla da promeni neka akcija kolektivnog "izlazenja iz ormana" (vaec sam taj izraz je zanimljiv jer upucuje na to koliko u tom pogledu zaostajemo). U ovoj fazi je borba o tome da se prizna pravo na postojanje, sto je mnogo rudarskiji i prljaviji posao od prihvatanja da je to postojanje normalno. Sto ce reci da se trenutno ipak mora vise ocekivati od sprovodjenja zakona. To ne znaci da ne treba istovremeno raditi i na ovom delu koji se tice prihvatanja ali tu vec nisam toliki optimista, bar ne za neko skorije vreme.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...