Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ja se uzdam u ono što Indy kaže za Kaubojevu ne-tvrdoglavost i dodajem ne-neukus...
Jashta da je bljak. Za cool drustvo bio bi vrhunac ukusa da Cirilov u Utisku na zahtev JK vristi: "ja sam peder!" Iscaseno, moj Idioteque. Sa druge strane - shvatam i prihvatam. Takvo nam je drustvo, tesko da neko moze da ostane zdrav.
... mislim da je ovo prazno filozofiranje. Ova gay parada je u poslednje dve godine motivisala čitav niz javnih ličnosti...
Pa nije ih motivisalo ime parade i njena izvedba/egzekucija for krajst sejk, vec problemi homoseksualaca u Srbiji. Edited by CowBoy
Link to comment

@VinskaKoliko se secam Cirilov se angazovao na zastiti homoseksualaca osamdesetih godina kada se na nekom partijskom forumu zalagao za dekriminizaciju homoseksualnosti. Medjutim ocigledno je da su se vremena promenila.Meni je u ovoj diskusiji (mislim na ovom forumu) jako zanimljivo kako neko ko je zakleti neprijatelj savremene umetnosti, i za koga je Marina Abramovic paradigma dna na koje je umetnost spala, moze da smatra da Cirilov vrhunski intelektualac.

Link to comment
Ja sad ustvari uopšte ne shvatam koja je tvoja zamerka na sve. Iste reči čitamo različito, očigledno.
Evo ti i primera:
Protesti protiv gay parade nisu bili samo protiv gay parade. Preko ovog pitanja je počela da se prelama budućnostzemlje i mnoge dileme iz prošlosti. Amerika i Rusija. Istok zapad. Tradicionalno moderno. Konzervativno liberalno. Ljudska prava...
Dakle ne citas:
Srpski odnos prema gej populaciji je podskup odnosa prema svim grupama koje se deklarisu kao drugacije od srpskog mainstrima. Tako da otpor prema potrebama gej populacije nije (samo) socioloski vec je vise ideoloski. Ne mozes andolom protiv upale pluca.
... isto mislimo. Ono gde se ne slazemo su nijanse u metodologiji.
Meni je u ovoj diskusiji (mislim na ovom forumu) jako zanimljivo kako neko ko je zakleti neprijatelj savremene umetnosti, i za koga je Marina Abramovic paradigma dna na koje je umetnost spala, moze da smatra da Cirilov vrhunski intelektualac.
Gde bi smo stigli kada bi postovali samo istomisljenike? (na stranu razlika u realnoj specificnoj tezini jednog Cirilova i jedne srpske Lady Gage)Btw, Cirilov je koliko se secam sa simpatijama govorio o zdravom otporu Aleksandra Petrovica prema umetnicarenju u pozoristu i Novim Formama (klanje kokosaka na sceni, npr.) Edited by CowBoy
Link to comment
To sto je prosecan gledalac TV-a u Srbiji navikao na sasvim drugaciji stil, nije njen problem.
Ovaj, prosečan TV gledalac u Srbiji je navikao upravo na taj stil, budući da se Olja Bećković sasvim uklopila u more medijskih smarača koji relativiziju, obrću stvari, u svemu vide dve strane iste medalje, traže zlatnu sredinu, a sve pod plaštom zabrinutosti nad budućnošću naše dece; čime dodatno podstiču atmosferu u kojoj je sve dopušteno i niko ni za šta nije kriv. Čak i ako se složimo da ona to radi samo "da bi navela goste da jasno iskažu svoj szav" (uostalom, ni ja ne mislim da je Olja četnikuša koja bi stala rame uz rame s decom i nasrnula na gej paradu), stvar je u tome što ona to radi na veoma loš način i ne postiže nikakve rezultate. Jednostavno, to što ona radi može bez problema da uradi i ona Bačić-Alimpić sa Pinka - a čak je i ta žena uspela da hrabrije i bolje artikulisano nazove stvari pravim imenom. A Olja Bećković ipak ima neku drugačiju reputaciju.
Link to comment

Olja Bećković pristupa ovoj temi dece kao da u društvu postoji širok konsenzus da ti ljudi moraju biti krivično gonjeni za to što su uradili, da njihovi organizatori moraju biti razbiveni a politički inspiratori u najmanju ruku kažnjeni na izborima. Međutim, takav konsenzus ne postoji; niti u parlamentu postoji saglasnost o tome, niti vladajuće garniture šalju dobre poruke u vezi sa paradom, mediji se takmiče ko će više ispeglati razlike između pedera i homofoba predstavljajući ih dvema stranama iste medalje. I naravno, građani su izrazito negativno orijentisani prema gej populaciji. U celokupnom tom ambijentu, ovo što radi Olja Bećković je izuzetno štetno.

Edited by pacey defender
Link to comment
Olja Bećković pristupa ovoj temi dece kao da u društvu postoji širok konsenzus da ti ljudi moraju biti krivično gonjeni za to što su uradili, da njihovi organizatori moraju biti razbiveni a politički inspiratori u najmanju ruku kažnjeni na izborima. Međutim, takav konsenzus ne postoji; niti u parlamentu postoji saglasnost o tome, niti vladajuće garniture šalju dobre poruke u vezi sa paradom, mediji se takmiče ko će više ispeglati razlike između pedera i homofoba predstavljajući ih dvema stranama iste medalje. I naravno, građani su izrazito negativno orijentisani prema gej populaciji. U celokupnom tom ambijentu, ovo što radi Olja Bećković je izuzetno štetno.
Samo da se potpuno složim s ovim.I evo novog teksta Karleuše.
Link to comment
moze da smatra da Cirilov vrhunski intelektualac.
Meni nije pa me onaj najeo gomnima. Cirilov je ona vrsta pedera koja prezivljava i nacizam ako naidje...Covek za sve sisteme. On je tako vanvremeno zagledan u svoje knjige i teatar... Teatar koji stoji sam za sebe, neukaljan ovozemaljskim... Ponekad mu dodje da promulja neki mladalacki penis po ustima i sazvace mosnice ali to je toliko komplikovano i ne moze se objasniti jer bi time to samo vulgarizovali. Platani rastu. Pozoriste zivi. Ah... Samo nemojte vikati, zaboga.
Link to comment
Meni nije pa me onaj najeo gomnima. Cirilov je ona vrsta pedera koja prezivljava i nacizam ako naidje...Covek za sve sisteme. On je tako vanvremeno zagledan u svoje knjige i teatar... Teatar koji stoji sam za sebe, neukaljan ovozemaljskim... Ponekad mu dodje da promulja neki mladalacki penis po ustima i sazvace mosnice ali to je toliko komplikovano i ne moze se objasniti jer bi time to samo vulgarizovali. Platani rastu. Pozoriste zivi. Ah... Samo nemojte vikati, zaboga.
Moja opaska se odnosila na CowBoy-eve postove - ocigledan animozitet prema JK su ga naterali da coveka koji zastupa potpuno suprotne estetske vrednosti proglasi intelektualnom gromadom.
Link to comment
Moja opaska se odnosila na CowBoy-eve postove - ocigledan animozitet prema JK su ga naterali da coveka koji zastupa potpuno suprotne estetske vrednosti proglasi intelektualnom gromadom.
Ja objasnih,
Gde bi smo stigli kada bi postovali samo istomisljenike? (na stranu razlika u realnoj specificnoj tezini jednog Cirilova i jedne srpske Lady Gage)Btw, Cirilov je koliko se secam sa simpatijama govorio o zdravom otporu Aleksandra Petrovica prema umetnicarenju u pozoristu i Novim Formama (klanje kokosaka na sceni, npr.)
... ali se to izgleda ne racuna.Nisam ga nigde proglasio intelektualnom gromadom, samo sam ga stavio iznad Karleushe ili Marine Abramovic. Daleko je to (jos uvek) od proglasavanja gromadom.
Link to comment

mislim da je u pitanju bio tzv. socijalisticki savez. mislim da je neposredno posle toga zakon promenjen, pa je covek nastavio da se bavi svojim poslom. verovatno sebe vidi pre svega kao pozorisnog coveka a ne pedera, kao sto vecina ljudi sebe definise po sopstvenim kriterijumima - zato je besmisleno malo ljudi ucestvovalo na "paradi"

@VinskaKoliko se secam Cirilov se angazovao na zastiti homoseksualaca osamdesetih godina kada se na nekom partijskom forumu zalagao za dekriminizaciju homoseksualnosti. Medjutim ocigledno je da su se vremena promenila.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...