Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ok, slazem se da nije tako jednostavno (pitala i KM - a zasto ti ne organizujes?). Ipak, iza gej parade stoje nekakve organizacije i neki fond. Zar nije mogao da se napravi neki dogovor izmedju organizatora o najboljoj metodi kojom bi se taj front prosirio? Na kraju, prava manjinskih grupa su vrlo bitno pitanje - narocito za ovakvu Srbiju. Zar je moguce da su organizatori uspeli da animiraju samo par stotina ljudi? Zaista mislim (a govorio sam i pre parade) da je strategija problem jer ne odgovara balkanskim uslovima. Ne znam zaista - da li je bilo gej parada u Grckoj, Bugarskoj, Rumuniji? Makedoniji, Albaniji? Crnoj gori nije sigurno. Balkan je karakteristicna kulturna odrednica, ne moze se na balkanu primiti britanska, nemacka ili kanadska gej ceremonija. E, ja upravo pizdim zbog tog naseg autizma - da se po svaku cenu ispostuje jebeni zapad (ili u suprotnom jos jebeniji istok), no matter what.Postoji li u Srbiji (na balkanu?) parada kao forma? Sem hercegnovskih dana mimoze:)? Imamo crkvenu litiju - koja je susta suprotnost u formi: spora, mracna, svecana. Parada. Ponosa. Potpuno van (balkanske) pameti.
Nista ja tebe ne razumem.Nakon svih Exita, Guca, Beer Fest-ova, Ulice otvorenog srca, Biciklijada, Sletova za Titov rodjendan, Stafete mladosti, Studentskog protest 97, Vidovdanskog sabora i ostalih masovnih manifestacija slicnog tipa odnekud Gej Prajd nije u skladu sa balkansim pravilima, kao da su ista uklesana u kamen i ne menjaju se. I to, gle cuda, bas prema tim zapadnim obrascima.Utisak nisam gledao, i zaista je jadno ako je JK prozivala Cirilova da li je ili nije. Sa druge strane, ne vidim zasto JK ne bi trebalo da polemise sa Cirilovom ako je vec pozvana. Svakako, na Oljinu dusu ide sto nije uparena sa Skabom jer bi emisija verovatno bila pitkija i gledljivija. Edited by Budja
Link to comment
Nista ja tebe ne razumem.Nakon svih Exita, Guca, Beer Fest-ova, Ulice otvorenog srca, Biciklijada, Sletova za Titov rodjendan, Stafete mladosti, Studentskog protest 97, Vidovdanskog sabora i ostalih masovnih manifestacija slicnog tipa odnekud Gej Prajd nije u skladu sa balkansim pravilima, kao da su ista uklesana u kamen i ne menjaju se.
Pa to mi kazi, balkanci su zapravo izmislili paradu kao formu :mellow:(a bre Budjo, znas li sta je Parada? Ti si uglavnom nabrojao vashare i koncerte)Jedino "Ulica Otvorenog Srca" zvuci smisleno, ali i to je jedna vrlo beogradska (a/balkanska) svecanost. btw, pogledaj semafor tamo kod SKC-a. Toliko o "primanju" iskonske balkanske zelje za paradama u samom centru Beograda. Mozes da me razumes ili ne, ali cinjenice govore da nesto nije dobro nakalemljeno u citavoj prici. Edited by CowBoy
Link to comment

izvini, ali o cemu ti pricas? non-stop pokusavas da potenciras formu i namerno izbegavas sustinu. to je ocogledno bila protestna setnja a naziv te protestne setnje je "parada ponosa". da su organizovali nesto ovakvo...gaypride-2-275x300.jpg...pa da covek pokusa da shvati sta ti zapravo pokusavas da kazes. ocigledno je da imas prezriv odnos prema celoj prici i samim ucensnicima gej parade koje nazivcas gej + oni koji nisu gej ali se ocecaju posebnim.mani pricu o iskrenoj zabrinutosti zbog "pogresne taktike" nego kazi sta te stvarno muci.

Edited by kojot
Link to comment
:isuse:
mani pricu o iskrenoj zabrinutosti zbog "pogresne taktike" nego kazi sta te stvarno muci.
... muci me isto sto i kukavicu Cirilova. (?)Pa jbte da li ste normalni sa svojom nenadjebivom cool-oscu. Koliko se ljudi skupilo na paradi (+ koliko gejeva se stislo medju onima koji se osecaju posebnim?) To je pitanje, moji motivi su tu tek laka letnja kishica.edit: a veruj da nisam dobronameran kao npr. ti ili bilo ko ko se oseca posebnim. :P Edited by CowBoy
Link to comment
:isuse: ... muci me isto sto i kukavicu Cirilova. (?)Pa jbte da li ste normalni sa svojom nenadjebivom cool-oscu. Koliko se ljudi skupilo na paradi (+ koliko gejeva se stislo medju onima koji se osecaju posebnim? To je pitanje, moji motivi su tu tek letnja kishica.
aha, ljudi su isli na paradu zato sto su cool, zato sto se osecaju posebnim. sjajno!broj ljudi je takodje poseban argument. verovatno je bilo toliko malo ljudi zato sto je to bila zurka za odabranu ekipicu . sad cemo svi da se pravimo ludi zbog cega je bilo tako malo ljudi. sjajno.uzivaj Edited by kojot
Link to comment
Postoji li u Srbiji (na balkanu?) parada kao forma? Sem hercegnovskih dana mimoze:)? Imamo crkvenu litiju - koja je susta suprotnost u formi: spora, mracna, svecana. Parada. Ponosa. Potpuno van (balkanske) pameti.
Ne tako davno, imali smo parade minimalno jednom godishnje...:s_p: Edited by Hobbit slayer
Link to comment
aha, ljudi su isli na paradu zato sto su cool, zato sto se osecaju posebnim. sjajno!
Ne.Skupilo se hiljadu najsvesnijih. Zato sto su Posveceni. Zato sto Znaju ono sto Boban, gej iz Svilajnca jos uvek ne zna: "parada ponosa" zapravo nije parada vec protest, a ono "prajd" nije bas ponos kao takav, vec vise prkos ili nesto slicno.Zadovoljan?
broj ljudi je takodje poseban argument.
Ma broj ljudi nije nikakav argument. Hiljadu Najhrabrijih i Najsvesnijih. Pa kako da se ne osecas (shvatas li najzad sta zelim da kazem?) posebnim?
Link to comment
Ne.Skupilo se hiljadu najsvesnijih. Zato sto su Posveceni. Zato sto Znaju ono sto Boban, gej iz Svilajnca jos uvek ne zna: "parada ponosa" zapravo nije parada vec protest, a ono "prajd" nije bas ponos kao takav, vec vise prkos ili nesto slicno.
Upravo je parada ponosa pravi naziv, a ne protest ili nešto slično. Malo je zapostavljajuće posmatrati tu paradu samo sa aspekta nekih bitnih i nebitnih ljudskih prava. Bila je po paradi emisija o organizatorima ove naše parade. Svi muški su imali velike probleme sa prihvatanjem od strane roditelja. U boljem slučaju, majka je pristala da ide kod psihologa sa "detetom". U gorem: "majku nisam video od dveiljade pete".Zato mislim da njima baš treba parada ponosa, i nikako drugačije.
Link to comment
Olja je u svojoj emisiji nakon prošlogodišnje otkazane parade sat vremena penila o tome zašto se huliganima dozvoljava da odlučuju šta ko sme da radi u ovoj državi. Kako je za godinu dana došla do toga da kuka nad sudbinom naše hrabre dece i upozorava na teror političke korektnosti u Srbiji, meni stvarno nije jasno.
voleo bih da vidim na osnovu cega se izvlaci ovakav zakljucak koji implicira da je olja na strani huligana. mislim da malo preslobodno projektujete u olju ono sto bi voleli da je rekla pa svaku njenu iole neprecizniju ili do kraja neekspliciranu konstataciju tumacite na jedini moguci nacin na koji "cerka sanu naciste" moze da razmislja.koliko razumem, ona trazi odgovor na pitanje kako jedno drustvo u problemu moze da prozivede odredjene vrednosti koje ce biti dovoljno privlacne da se oko njih napravi drustveni konsenzus a koje ce minimizirati mogucnost stvaranja ovakvih, masovnih grupa na individualne slucajeve. a vrednosti su ono sto u ovom trenutku srbiji najvise nedostaje, a ne novac.
Link to comment

Evo jos jednom, samo za Kauboja. I uz to i pitanje: znas li koliko je ljudi bilo na prvoj Gay Pride Parade?

Treba dati dovoljno vremena, pa ce stvari doci na svoje. Parade ponosa, gde god su se prvi put odrzale, zavrsile su tucama i haosom (cak i u ovom danas tako gej Sidneju). Ubih se pricajuci da parade dokazano rade za prava GLBT populacije, znaci dokazano. Nije bitno da li nekom to izgleda "besmisleno", da li je nekom "groteskno", da li je ovo ili ono. Bitno je da ljudi koji moraju da zive u misjoj rupi (vremenom) dodju u situaciju da mogu relativno normalno da zive. I to funkcionise, a funkcionisace i u Srbiji, ako ne za 5, ono za 25 godina.
Olja je u svojoj emisiji nakon prošlogodišnje otkazane parade sat vremena penila o tome zašto se huliganima dozvoljava da odlučuju šta ko sme da radi u ovoj državi. Kako je za godinu dana došla do toga da kuka nad sudbinom naše hrabre dece i upozorava na teror političke korektnosti u Srbiji, meni stvarno nije jasno.
Olja skoro nikada u svojoj emisiji ne iznosi svoje stavove. To sto je to uradila prosle godine je bio izuzetak, pretpostavljam da tada ipak nije mogla da se suzdrzi. Ona samo, sto dobar voditelj ovakvih emisija i treba da radi, na sve moguce nacine pokusava da natera goste da jasno i glasno kazu svoj stav. Pa i po cenu da ponekad izgleda kao neznalica, cetnikusa, komunjara, ... svega sam se naslusao. To sto je prosecan gledalac TV-a u Srbiji navikao na sasvim drugaciji stil, nije njen problem.
Link to comment
potpis gazzi, ali nije me to isprovociralo da se javim, nego zelja da primetim sa kojom lakocom Olja :wub: i dalje izvlaci sve najgore iz kluba njenih mrzitelja. :lol:
:Hail: A ja jos da primetim da su i ovde - kao i sinoc u telefonskim kontaktima - izbauljali Jecini spin-doktori u bednom pokusaju takozvanog ogranicavanja stete.
Link to comment
Evo jos jednom, samo za Kauboja.
Aj jos jednom-dvaput, dok ne ukapiram. Nemam ja problem sa Indijevom opservacijom (mislim da su i u Njujorku bili neredi na prvoj paradi) vec govoriom o evidentnim razlikama u mentalitetu.A to da li ce ovo getoiziranje da "radi" ili ne - neka o tome odluci vreme, a ne Indy ili Kauboj.
Link to comment

evo:

...parade dokazano rade za prava GLBT populacije, znaci dokazano.
:PSvuda. Bez obzira na "razlike u mentalitetu" ili kojim god eufemizmom vec zelimo da nazovemo homofobiju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...