Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Dobro, ako ništa JK je bar kvalitetno naterala četnikušu da izadje iz ormana. Jebala je deca.
Upravo. OK, bilo je i meni mučno da slušam JK kako se prvo paranoično brani od nekih napada ne njenu plavoću i glupoću, a na kraju se detinjasto zahvaljuje na patronizirajućem tretmanu, pošto je očekivala ne znam šta :isuse: ... ali par puta je instinktivno ubola OB tačno tamo gde pristojniji ljudi izbegavaju da je ubodu. 10/10
Btw stvarno, beowlovo pitanje je skroz na mestu. Kada se ova žena ovako sjebala? Ili sam ja ranije to posmatrao drugim cvikerima?
Odaaavno je ona prsla. Bio Đinđić živ, koliko se sećam.Ja već godinama gledam Utisak isključivo iz mazohističkih razloga, da mogu da škrgućem zubima kad autorka krene da deli svoje haludže sa ostatkom sveta, kao ovaj najsvežiji primer o preteranoj političkoj korektnosti kao najvećem problemu Srbije danas. Jebote, OB kao borac za pravo na slobodu govora potlačenih grupa :isuse:Krivo mi samo što onu desetooktobarsku emisiju nisam snimio, ono kad je guslala o hrabrom dečaku koji sam izađe pred kordon i kaže šta je bilo, šta mi možeš... Retard par ekselans. Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Ovo njegovo večerašnje "reteriranje" glede jasno profilisane sex. orijentacije, malo mi deluje neubedljivo ikukavički, jer ga niko nikada o tome nije pitao pred milionskim auditorijem (bar koliko je meni poznato), nateleviziji, pa se verovatno uplašio reakcije i malo uzmaknuo.
Vinska, hajde molim te reci mi iskreno svoje misljenje - da li je Cirilov duzan da u Utisku Nedelje odgovara Jeleni Karleusi na pitanje je li gej ili nije?Po toj logici, mogla je da pita Borku da li voli u guzu, posto je JK vec iznela u javnost svoje misljenje o analnom seksu.Ne mogu da verujem koliko su stvari postale ishcashene na svim nivoima.@Halvald: prebroj ucesnike pa mi pricaj o jedinoj predlozenoj "taktici". Ko da predlozi neku drugaciju, kada je u kamen urezano kako parada sme da se zove te postoje internacionalni poolbook-ovi za integralnu art-direkciju iste?edit: @moderacija: ovo ladno moze da se spoji sa odgovarajucim topikom na drustvu Edited by CowBoy
Link to comment
Odaaavno je ona prsla. Bio Đinđić živ, koliko se sećam.Ja već godinama gledam Utisak isključivo iz mazohističkih razloga, da mogu da škrgućem zubima kad autorka krene da deli svoje haludže sa ostatkom sveta, kao ovaj najsvežiji primer o preteranoj političkoj korektnosti kao najvećem problemu Srbije danas. Jebote, OB kao borac za pravo na slobodu govora potlačenih grupa :isuse:Krivo mi samo što onu desetooktobarsku emisiju nisam snimio, ono kad je guslala o hrabrom dečaku koji sam izađe pred kordon i kaže šta je bilo, šta mi možeš... Retard par ekselans.
a sta se inace ocekuje od cerke sanu fasiste, pa joj se sad kao cudimo?
Link to comment
Vinska, hajde molim te reci mi iskreno svoje misljenje - da li je Cirilov duzan da u Utisku Nedelje odgovara Jeleni Karleusi na pitanje je li gej ili nije?
U najmanju ruku, kao neko ko je javna ličnost, a već se i izjašnjavao kao gej, morao je biti spreman da odgovara i na takva pitanja.Pogotovo u kontekstu emisije koja se, pozamašnim delom, bavila gej paradom.
Link to comment
nemoj tako, ima pristojne dece od mentola roditelja, i obrnuto. naravno da ne treba da joj se sudi na osnovu roditelja. već na osnovu gluposti koje priča.
mozda se varam, ali cesto mi se ucini da ona na svet gleda slicnim ocima kao roditelj joj...
Link to comment
U najmanju ruku, kao neko ko je javna ličnost, a već se i izjašnjavao kao gej, morao je biti spreman da odgovara i na takva pitanja.Pogotovo u kontekstu emisije koja se, pozamašnim delom, bavila gej paradom.
Ali zar javna licnost mora sa javnoscu da deli, na zahtev JK - svoje seksualno opredeljenje?Mozda se ja ne razumem u privatnost bas najbolje, moze biti da Cirilova (i ne samo njega) treba svesti na tabloidnu licnost. Nesrecni Cirilov se oko tog prava na privatnost sve vreme i batrga. Ali srpska javnost, i jedna i druga, zeli da mu je (privatnost) oduzme.Iako je medijski vec gubio nevinost, nije dovoljno - mora to da "odradi" i u emisliji, pred npr. milion ljudi. Da ne bi ispao kukavica.Kazem, citava ova stvar je iscashena cak i kod forumasa od kojih to ne bih ocekivao. Edited by CowBoy
Link to comment
Ali zar javna licnost mora sa javnoscu da deli, na zahtev JK - svoje seksualno opredeljenje?
ne mora! ali tako je to kada su u nekoj zemlji trend i ostali seteri olja beckovic i slicne nakaze
Link to comment

iscasena. pa sada, sta je iscaseno u tome sto ne mora svaki gej da bude liberalni simpatizer LDP-a, da medju njima ima ljudi koji imaju sustinski tradicionalni svetonazor u svemu sem u stvarima gde ih homoseksualnost po prirodi stvari sputava. vidi se da nisi proveo ni sekunda medju gej grupama na netu. vecina gejeva u srbiji se sece na prvom mestu na cecu i karleusu a ne na lejdi gagu i madonu - to zna svako ko je bar jednom usao u toxic ili X ili smajli na primer. a kolicina srbenda medju gejevima je za no comment. ovde pricamo samo o malom delu te populacije koja bi trebalo da opsluzi stereotip koji je formiran a koji ne odgovara istini.

Link to comment

mene taj deo najvishe muchi, ja bi se izlomila da ne sme *** niko nishta da me pita, ni seksualno, ni reproduktivno, ni brachno, ni u jednom kontekstu, a i ako pita, da ja imam pravo da necu da uchestvujem.a on (i slichni?) sad ko da je duzan da izlazi iz ormara na gumbic? :unsure:*** ajd ne - ne sme, mozda je oshtro ne sme, ali da ne bude lagodno postavljanje takvog pitanja. da bude malo nepristojno, to je ipak 1 podvirivanje. no mozda mora prvo da ne sme, da bi posle postalo neprihvatljivo, a bez uzbudjivanja. jel to moguce uopshte?

Edited by thermal bug
Link to comment

potpis gazzi, ali nije me to isprovociralo da se javim, nego zelja da primetim sa kojom lakocom Olja :wub: i dalje izvlaci sve najgore iz kluba njenih mrzitelja. :lol:

Edited by aram
Link to comment
iscasena. pa sada, sta je iscaseno u tome sto ne mora svaki gej da bude liberalni simpatizer LDP-a, da medju njima ima ljudi koji imaju sustinski tradicionalni svetonazor u svemu sem u stvarima gde ih homoseksualnost po prirodi stvari sputava. vidi se da nisi proveo ni sekunda medju gej grupama na netu. vecina gejeva u srbiji se sece na prvom mestu na cecu i karleusu a ne na lejdi gagu i madonu - to zna svako ko je bar jednom usao u toxic ili X ili smajli na primer. a kolicina srbenda medju gejevima je za no comment. ovde pricamo samo o malom delu te populacije koja bi trebalo da opsluzi stereotip koji je formiran a koji ne odgovara istini.
Pisao ja o Karleusi i njenom uticaju (mrzi me da trazim) par dana pre njene kolumne. I pogodio u stilu tarabica. Dakle, znam na koga gejevi ovde seku vene:) Ipak, nisu svi gejevi isti - ima medju njima i pristojnog sveta. Sta vise, uvek mi se cinilo da im je prosek pristojnosti bolji nego kod strejtasha.Nego, poenta je: da li je Cirilov bilo kome duzan da se pravda/izjasnjava (opet) javno? Znamo da "trenutak zahteva"...Zato kazem: "ischasheno".Ne mora Cirilov da odgovara na Karleushina pitanja o sebi i svojoj seksualnoj orjentaciji. I nije kukavica ako ne odgovori - ako smo normalni ljudi.
Link to comment
@Halvald: prebroj ucesnike pa mi pricaj o jedinoj predlozenoj "taktici". Ko da predlozi neku drugaciju, kada je u kamen urezano kako parada sme da se zove te postoje internacionalni poolbook-ovi za integralnu art-direkciju iste?
Slažem se da je najjednostavnije bilo iskopirati model koji je već primenjen u svetu, ali opet kažem, jednostavno ne vidim da je bilo šta drugo moglo da se uradi, a da ne ostane samo u nekom teorijskom domenu. Mnogi misle da treba sprovoditi nekakvu edukaciju i da je to svrishodnije od parade, čak bih se i složio s tim, samo što takvu edukaciju treba osmisliti i zatim zaista i sprovesti, a ne vidim da je bilo ko spreman to da radi. Pri tom, čak i da se krene sa edukacijom, mislim da bi naišla na isti ovakav odijum velikog dela javnosti i zapitanosti roditelja kako da svojoj deci objasni zašto se čike ljube u usta. Ne očekujem da sad celokupna gej populacija izađe sa nekom jedinstvenom idejom. Mislim, verujem da je to populacija kao i svaka druga, koju čine pojedinci sa različitim prioritetima, stavovima, vrednostima, životnim okolnostima itd. Bilo je i očekivano da će mali broj učestvovati u paradi, barem u ovom periodu i ovakvoj situaciji. Verujem da bi bilo slično i sa bilo kakvim drugim inicijativama.
Pisao ja o Karleusi i njenom uticaju (mrzi me da trazim) par dana pre njene kolumne. I pogodio u stilu tarabica.
To nije bio prvi put da je Karleuša javno branila prava homoseksualaca. Ali jeste prvi put da to nije prošlo nezapaženo - upravo zato što je taj njen nastup sada bio u jednom širem kontekstu, ove parade i svega što se dešavalo oko nje.
a sta se inace ocekuje od cerke sanu fasiste, pa joj se sad kao cudimo?
Olja je u svojoj emisiji nakon prošlogodišnje otkazane parade sat vremena penila o tome zašto se huliganima dozvoljava da odlučuju šta ko sme da radi u ovoj državi. Kako je za godinu dana došla do toga da kuka nad sudbinom naše hrabre dece i upozorava na teror političke korektnosti u Srbiji, meni stvarno nije jasno. Edited by Halvard
Link to comment
Slažem se da je najjednostavnije bilo iskopirati model koji je već primenjen u svetu, ali opet kažem, jednostavno ne vidim da je bilo šta drugo moglo da se uradi, a da ne ostane samo u nekom teorijskom domenu.
Ok, slazem se da nije tako jednostavno (pitala i KM - a zasto ti ne organizujes?). Ipak, iza gej parade stoje nekakve organizacije i neki fond. Zar nije mogao da se napravi neki dogovor izmedju organizatora o najboljoj metodi kojom bi se taj front prosirio? Na kraju, prava manjinskih grupa su vrlo bitno pitanje - narocito za ovakvu Srbiju. Zar je moguce da su organizatori uspeli da animiraju samo par stotina ljudi? Zaista mislim (a govorio sam i pre parade) da je strategija problem jer ne odgovara balkanskim uslovima. Ne znam zaista - da li je bilo gej parada u Grckoj, Bugarskoj, Rumuniji? Makedoniji, Albaniji? Crnoj gori nije sigurno. Balkan je karakteristicna sredina, ne moze se na balkanu primiti britanska, nemacka ili kanadska gej ceremonija. E, ja upravo pizdim zbog tog naseg autizma - da se po svaku cenu ispostuje jebeni zapad (ili u suprotnom jos jebeniji istok), no matter what.Postoji li u Srbiji (na balkanu?) parada kao forma? Sem hercegnovskih dana mimoze:)? Imamo crkvenu litiju - koja je susta suprotnost u formi: spora, mracna, svecana. Parada. Ponosa. Potpuno van (balkanske) pameti. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...