Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Teror političke korektnosti... Brate, ne mogu da verujem da je ona u stanju da izrekne takav kretenizam u današnjoj Srbiji. Vreme je da Veran počne da razmišlja o tome da emisiju ustupi Vidojkoviću, biće manja šteta.

Link to comment
ne verujem da ce oni kojima se ova zena obraca da shvate dubine njenog blama.ono sto ostaje je neverovatno lose osecanje za one koji su pristali s njom da sednu za sto.a cirilov je neverovatno velikodusan covek. uzasno mi je zao sto je negde poverovao da mu je potrebno ovo da trpi.
Zato mi je i neprijatno. Jedan takav covek da polemise sa Karleusom - pa zar je imao iluziju da ce ga nesrecnica razumeti? On je toliko naivan da je kod mene zaradio jos dublji respekt.Ova frankestajn/emisija je samo lakmus papir na kojem se jasno vidi u kojem je Srbija (bogami i fejsbuk civilizacija) qrtzu.
Link to comment
Gledajući Utisak čovek može svašta da nauči. Recimo to da kada se priča o fašizmu treba pozvati i nekog fašistu u emisiju jer se u suprotnom zavodi "teror"... Dve strane iste medalje... Istina je uvek negde na sredini...Neverovatno je šta ovoj zemlji rade. Ovde ni jedna tema ne može da se razreši, da kažemo "ovo može ovo ne može" i krenemo dalje. Ovde se neprekidno zlotvorima daju ista prava kao i ostalima.
Da, da, apsolutno najveći problem, s toga dajmo prostora nevaspitanim, neukim i užasno prostim osobama da te svoje kvalitete podele sa što većim auditorijumom samo zato što su se u jednom momentu njihovi stavovi poklopili sa stavovima nas Ispravnih.
Link to comment
Da, da, apsolutno najveći problem, s toga dajmo prostora nevaspitanim, neukim i užasno prostim osobama da te svoje kvalitete podele sa što većim auditorijumom samo zato što su se u jednom momentu njihovi stavovi poklopili sa stavovima nas Ispravnih.
Ma Karleuša je ovonedeljni hit. Zato što dolazi iz miljea iz koga ne očekujemo takve stavove. Ali je uradila korisnu stvar.EDIT: I po meni jeste veći problem to što neko misli da ako se kaže "fašizam nije ok i oni koji imaju takve stavove nisu dobrodošli" nastupiti teror nego što će Karleuša da se sukobi sa Ćirilovim... "Vrapci u prašini". Edited by Eraserhead
Link to comment
Neverovatno je šta ovoj zemlji rade. Ovde ni jedna tema ne može da se razreši, da kažemo "ovo može ovo ne može" i krenemo dalje.
To je ono što ja svako malo pitam sagovornike na ovom forumu. Postoji li, za ime sveta, jedna, samo jedna stvar za koju ćemo reći: "Ovo je neprihvatljivo i ovo ne može!" Ovde sve može, sve je podložno relativizaciji, sve je isto kao i svuda u svetu, svi su isti, niko nije kriv. Gej je isto što i fašista, civilni aktivista je isto što i ratni komandant, žena u crnom je isto što i skinhed. Potpuno neverovatno. Da je bar u pitanju neka mafijaška ili udbaška spin mašina, pa da čoveku bude lakše. Ali nije. Srpska nacija je najzad prsla kao direk i počela da se potpuno šizofreno ponaša. Ako se ne dogodi neko čudo, završiće kao prva posada Event Horizona.
Link to comment

Pa zato je JK dobro rekla Ćirilovu. Postoje situacije kada si ili-ili. Nema ali. Ja sam za to da imaju prava, ali da ne paradiraju, ili da ne paradiraju pod ovim imenom.edit: boldovao ali, a inače parafrazirao sam ćirilova, našta ga je ova napala u svom stilu.

Edited by degenije
Link to comment
To je ono što ja svako malo pitam sagovornike na ovom forumu. Postoji li, za ime sveta, jedna, samo jedna stvar za koju ćemo reći: "Ovo je neprihvatljivo i ovo ne može!" Ovde sve može, sve je podložno relativizaciji, sve je isto kao i svuda u svetu, svi su isti, niko nije kriv. Gej je isto što i fašista, civilni aktivista je isto što i ratni komandant, žena u crnom je isto što i skinhed. Potpuno neverovatno. Da je bar u pitanju neka mafijaška ili udbaška spin mašina, pa da čoveku bude lakše. Ali nije. Srpska nacija je najzad prsla kao direk i počela da se potpuno šizofreno ponaša. Ako se ne dogodi neko čudo, završiće kao prva posada Event Horizona.
Nemam ništa da dodam. Nije ovo ničiji spin, ovo je bolest koja je sada već u poodmakloj fazi.EDIT: Vezano za ovo drugo o čemu se priča. Mislim to, raspravljati o tome da li je ime parade adekvatno u trenutku kada se sve ovo dešava je jedna vrhunska relativizacija i zabijanje glave u pesak. Da je sve prošlo ok prvi bih rekao "Glupo je ime, ali je isto svuda" ovako... Edited by Eraserhead
Link to comment
Pa zato je JK dobro rekla Ćirilovu. Postoje situacije kada si ili-ili. Nema ali.
... odnosno, ne treba imati svoj stav na neku temu vec treba odabrati stranu. Da ga jbm, taj luksuz pametan covek sebi ne bi trebalo da dozvoli.Podrzavam Cirilova i njegovo imanje stava. Dok je takvih, ima nade.
Link to comment

Ne gledam, ali u pauzi nezanimljivog fudbala naletim na njen uvod u predlog u kojem se kaze da emisija "Guzva" nije emitovana na RTS-u. Emisija jeste emitovana.

Link to comment

u čemu je stvar sa utiskom "gužva"? pa juče sam gledao ovo sinoć na PTCu? doduše, ne od početka i ne do kraja ali ipak... :mellow:edit: ah dobro je, notenoughreasonsforclaire me preteče, nisam poludeo :)

Edited by McCabe
Link to comment

Ako je neko gej, a Cirilov to u emisiji nije izgovorio, on ne mora po logici stvari i sexualnog opredeljenja da podrzava Gej paradu, naravno. Moze imati kakvog god misljenje o tom dogadjaju bio gej ili ne. I to je ono sto je Spaic pricao u kontekstu drugacijih misljenja.

Link to comment
... odnosno, ne treba imati svoj stav na neku temu vec treba odabrati stranu. Da ga jbm, taj luksuz pametan covek sebi ne bi trebalo da dozvoli.Podrzavam Cirilova i njegovo imanje stava. Dok je takvih, ima nade.
evo jedan konkretan primer.svi znamo sta libertarijanci misle o privatnoj svojini. jedan americki politicar, inace libertarijanac, je pre mesec dana izjavio da on smatra da vlasnici restorana imaju pravo da zabrane crncima ulazak u restoran zato sto je to njihova privatna svojina. covek nije rasista, daleko od toga, samo je principijelan. da li mislis da bi on recimo 1960. trebao to da precuti i da jednostavno izabere stranu? Edited by kojot
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...