Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

^

 

Ja bih samo dodao da se u jednom trenutku "iskristalisao" zahtev za priznavanje rezultata izboera a da nije receno ni koji su rezultati ni kojom racunicom se do njih doslo. Sve sto je moglo pogresno da se uradi uradjeno je tako.

Link to comment
14 minutes ago, jimi said:

 

Ja bih samo dodao da se u jednom trenutku "iskristalisao" zahtev za priznavanje rezultata izboera a da nije receno ni koji su rezultati ni kojom racunicom se do njih doslo. Sve sto je moglo pogresno da se uradi uradjeno je tako.

 

Nije se naravno iskristalisao takav zahtev. Čisto da razjasnimo stvari.

Link to comment

Ja sam to negde cuo svojim usima i nekako mi je stvar razjasnjenija kad cujem govornika na protestu da kaze to nego kad ti na forumu doneses presudu da li je to cinjenica ili nije.

Edited by jimi
Link to comment

možda bi najbolje bilo da se ova opozicija sa đilasom na čelu lepo raziđe, ode da gleda svoja posla i ostavi prostor za neku novu, pametniju, organizovaniju, radikalniju. toliko im je pre, za vreme i posle izbora sugerisano a oni gluvi, slepi. teraju po svome.

  • +1 2
Link to comment

ne mora cela opozicija. verujem da bi srbija protiv nasilja bez ssp-a imala veću perspektivu i da bi odnosi bili manje toksični.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
56 minutes ago, jimi said:

Ja sam to negde cuo svojim usima i nekako mi je stvar razjasnjenija kad cujem govornika na protestu da kaze to nego kad ti na forumu doneses presudu da li je to cinjenica ili nije.

 

Niko nije tražio da se priznaju rezultati izbora po kojim je opozicija pobedila jer niko ne zna prave rezultate.

Jedini zahtev je da se ponište izbori na svim nivoima. To je rečeno bezbroj puta od strane svih lidera SPN, to je zahtev sa skupa Proglasa, to piše u zvaničnom prigovoru koji su podneli zvaničnim institucijama.

Ali OK, ovo tvoje zvuči zanimljivije i njih prikazuje kao glupake pa možemo da zanemarimo dosadne činjenice i držimo se onoga što si čuo negde.

 

Edited by Партибрејкер
  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
15 minutes ago, utilitarist said:

ne mora cela opozicija. verujem da bi srbija protiv nasilja bez ssp-a imala veću perspektivu i da bi odnosi bili manje toksični.

Desnicari su to probali i vidi se kako su prosli. Prosecni Mika i Zika ne razlikuju stranke u SPN, i zato treba da ostanu zajedno. To Vucica navise boli... I zato samo zajedno.

 

I dok mi sa foruma, tj. svi nama slicni nismo spremni da svoje vreme ulozumo u politicku borbu MNOGO je licemerno da seruckamo sa strane.

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, gsb said:

Zato ocekujte da ako bude ponavljanja u Bgd-u, napregnuce se maksimalno do pucanja sistema, a onda nema nazad, ni za njega, ali ni za opoziciju.

ovo je suština.

njemu je sledeći cilj da - ako uopšte bude ponavljanja izbora u bgd nakrade toliko da opozicija ispadne smešna.

I ima sve resurse (finansije plus mrtve institucije) da to ostvari.

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, gsb said:

I dok mi sa foruma, tj. svi nama slicni nismo spremni da svoje vreme ulozumo u politicku borbu MNOGO je licemerno da seruckamo sa strane.


potpuno se slažem sa ovim i kao neko ko nije aktivista to vazda imam na pameti. ali neki ljudi zbog svoje reputacije i odnosa koji gaje sa drugima prosto štete cilju. i  nek mi ide na dušu ali čini mi se da je to slučaj sa prvom postavkom ssp-a. znam da po unutrašnjosti ima ljudi koji veoma rizikuju što su aktivni u toj stranci, za njih kapa dole i takvi ljudi su naravno potrebni.

Link to comment
Just now, utilitarist said:


potpuno se slažem sa ovim i kao neko ko nije aktivista to vazda imam na pameti. ali neki ljudi zbog svoje reputacije i odnosa koji gaje sa drugima prosto štete cilju. i  nek mi ide na dušu ali čini mi se da je to slučaj sa prvom postavkom ssp-a. znam da po unutrašnjosti ima ljudi koji veoma rizikuju što su aktivni u toj stranci, za njih kapa dole i takvi ljudi su naravno potrebni.

Sve ok, ali ko god bude preuzeo rukovodecu palicu bice ocrnjen odmah.

Sto se Djilasa tice on je operativac, nema harizmu, ali zato su tu Lazovic, cak i Cuta za neke, Aleksic za druge, koji vuku na "harizmu".

 

Link to comment

@jimi

 

OK, ko je to rekao, gde, kad? Šta tačno je iskristalisano? SPN traži od GIK da proglasi da su oni osvojili 56 odbornika u BG?

Na svim mogućim portalima i vestima stoji da je GIK odbio prigovor na ukupne rezultate, a ne da je traženo da se priznaju bilo kakvi rezultati kako si napisao. Pred Ustavnom sudom će se takođe tražiti poništavanje izbora, a ne priznanje pobede.

Jednostavno nisi u pravu, ali lakše je terati inat nego priznati...

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/izbori-2023/nismo-imali-iluziju-da-ce-gik-usvajati-nase-prigovore-kratka-nada-u-visi-sud-pravni-tim-spn-radi-na-zahtevima-ustavnom-sudu/

Edited by Партибрејкер
Link to comment
1 minute ago, gsb said:

Sve ok, ali ko god bude preuzeo rukovodecu palicu bice ocrnjen odmah.


u ovo nisam siguran. bili su pokušaji ponoša, ds-a i zelenovića da naprave tesniju saradnju i to je delovalo relaksirano i delotvorno. prosto nekad je i do ljudi koji se trte kao organizatori.  

harizma je subjektivna kategorija. moje mišljenje je da je đilas sjajan govornik, daleko bolji od na primer vučića, i da ima pristup medijima kao on da bi mnogo brže dobacio do glasača. nije kod njega problem što ne ume da proda priču.

Link to comment
7 minutes ago, gsb said:

Sve ok, ali ko god bude preuzeo rukovodecu palicu bice ocrnjen odmah.

Sto se Djilasa tice on je operativac, nema harizmu, ali zato su tu Lazovic, cak i Cuta za neke, Aleksic za druge, koji vuku na "harizmu".

 

Svi su oni vec ocrnjeni kako god okrenes..po meni razlika izmedju SNP bez Djilasa, od SPN sa njim, je sto bi neko drugi mogao makar priliku da dobije da bolji lider i bude, bolje poteze vuce(a ne uvek pogresne, namerno ili nenamerno, kako god)...na stranu sto ja i ne mislim da treba jedan da bude iznad ostalih, narovito ako su vec ujedinjena koalcicija..cak ni ceo SSP ne bih  nuzno sklanjao, ponajvise njega...ovde je spominjano vise puta, da ga u stvari ni u SPN koalciji mnogi ne podnose..

Edited by Misko
Link to comment
2 minutes ago, Партибрејкер said:

@jimi

 

OK, ko je to rekao, gde, kad? Šta tačno je iskristalisano? SPN traži od GIK da proglasi da su oni osvojili 56 odbornika u BG?

Na svim mogućim portalima i vestima stoji da je GIK odbio prigovor na ukupne rezultate, a ne da je traženo da se priznaju bilo kalvi rezultati. Pred Ustavnom sudom će se takođe tražiti poništavanje izbora a ne priznanje pobede.

Jednostavno nisi u pravu, ali lakše je terati inat nego priznati...

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/izbori-2023/nismo-imali-iluziju-da-ce-gik-usvajati-nase-prigovore-kratka-nada-u-visi-sud-pravni-tim-spn-radi-na-zahtevima-ustavnom-sudu/

Sve sto me pitas vec sam rekao u pocetnom postu. Sto se tice dokazivanja onoga sto sam rekao moracau da te razocaram posto mi ne pada na pamet da preturam po clancima i snimcima iz druge polovine decembra samo da bih se tebi opravdao. Ovim zavrsavam.

  • -1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...