Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Rajic je pricao kako je visestruko prekrsen ustav tokom trodnevne zalosti. Sta znam, mislim da to i nije tako lako odrediti obzirom na bezobalnost tih silnih pravnih normi. Mislim da je mnogo korisnije insistirati na duhu sekularne drzave. Sa druge strane, Markovic se ponasao kao da je pao s marsa. Na ponudjenu tezu da u poslednjim godinama imamo tendenciju k klerikalizaciji drustva, on iznosi podatke istrazivanja da je na uzorku nekih klinaca samo xy% njih reklo vec sta. Na kritiku da nije trebalo stavljati drzavne resurse u sluzbu patrijarhove sahrane, njegov vrhunski argument je - ali to se radi u rusiji povodom smrti tamosnjeg patrijarha, a i papa je na slican nacin sahranjen. Sta sad, hocemo li da nam to budu uzori? Markovic nije izneo svoj stav u prvih sat vremena, u smislu njegovog licnog utiska kako je izgledalo sve to vezano za sahranu. Samo je branio tezu da ustav nije prekrsen, da mi nismo izuzetak, da SPC ima 95% pristalica u Srbiji i da "brojevi ipak igraju neku ulogu".Najzanimljivije je bilo kada su se on i Rakic dotakli teme tretmana crkve od strane komunista. Tu je Markovic izneo neke podatke o ljudima koji su odvodjeni na sud, cak i patrijarhu koji je umro pod nerazjasnjenim okolnostima, uz zakljucak sa sednice CK da u Sumadiji samo 15% ljudi slavi slavu a 20% se sahranjuje uz popa, te je stoga odnos KPJ prema SPC sada moguce vratiti u tokove od pre progona. Onda je na to Rajic odgovorio da je to selektivno citanje podataka, tj izneo je primedbu vise metodoloske nego sadrzinske prirode. Da bi svoj nastup krunisao recenicom "ipak moramo imati na umu da je u to vreme tih "progona" postignut zavidan ekonomski razvoj; od jedne agrarne siromasne zemlje....". Doslo mi je da ga pljunem uglavu i pitam da li bi to isto pricao da je neko od tih zrtava bio iz njegove porodice, i da li istu tu recenicu sme da izgovori i za Pinochetov period vladavine?Sve u svemu, Zarkovic je na pocetku imao neke dobre komentare - "ova sahrana je pre svega poruka crkvi", ali je na kraju malko potonuo u relativizovanje.
ovo je dirljiva cetnicka istoriografija koja uglavnom zenamruje:1. politicki i ekonomski uticaj crkve u svetovnom zivotu pre rata kao i neskrivenu podrsku cetnicima tokom rata2. bezocno laze i manipulise podacima poput najgorih far-left ludaka u US of Asto nista ne umanjuje bedastocu ljubisinog odgovora.
Link to comment

ne znam zasto Olja dovodi ovu budalu (Pop-Lazic) u emisiju. to je, prosto, skandal po sebi, da u emisiji koja pretenduje da zadrzi 1 nivo, osoba koja divlja i baca kletve po skupstini moze da ima priliku da sve to eventualno i ponovi.ostali ucesnici su smehotres takodje. 1 analiticar koji bukvalno nijednu procenu izbornih rezultata nije ni priblizno pogodio, niti je ikada imao neku originalnu politicku opservaciju. Uz to i politicarka koja se realno ni za sta ne pita.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ovaj utisak ce da bude red primitivizma, red svadje, red upadanja u rec, red vredjanja, pa reklame. Pa opet i tako 2h.Ako vec mora da dovodi Pop-Lazic, onda nije trebalo da dovodi Micic ili obrnuto, jer ce njih dve posle 2 minuta da emisiju pretvore u duel, sto ona po definiciji nije.

Link to comment

Goca Čomić, kada vodi skupštinu, jedina se pridržava Poslovnika, i ništa više ... A Govnana je mogla da stavi još veći bedž ... I jasno je svima da Govnana nije samostalno bacila cipelu. Crvena vojvotkinja iz Haga se lepo zabavlja sa svojim poslušnicima. Kao u kompjuterskoj igrici, pozove telefonom, kaže im, uradite to i to, i onda preko TV-a prati kako ispunjavaju zadatak ...Problem kradikala (starih i novih) nije više politički nego psihijatrijski problem ...

Link to comment

Erotika u studiju B92 - Milan Nikolić Olji: Namestili ste mi sendvič!Ova Naca je kao vino - što je starija, čovek više poželi da je posrče ...

Edited by stoka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...