Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Just now, Filozof manijak said:

Optimalno za šta?

 

Da se opozicioni biraci motivisu da izadju da glasaju, posto imaju za koga (nekog sa cijim ciljevima se slazu), da im nece propasti glas i da veruju da ce sutra u skupstini zastupati tu politiku za koju se zalazu. Dve opozicione grupe (i biraci kojima se obracaju) nemaju nista zajednicko osim da su protiv Vucica (barem verbalno), razlike su toliko velike da i nekakva prelazna vlada orocena na godinu dana nece funkcionisati nikako, cak i da se stvori situacija da mogu da je naprave. Odnosno nece moci da vodi jedinstvenu politiku, jer je prosto nema..

Link to comment

Bez SPS nema vlasti, samo da javim

:fantom:

A i SPN ni sama ne zna da li je levo ili desno, zapravo to levo ili desno danas sluzi samo za diskreditaciju i omalovazavanje u zavisnosti od potrebe i aktera

Za koga da glasa neko ko bi volo EU a ne bi volo NATO? 

Za koga da glasa neko ko bi volo da Srbija prestane da bude autoput BG-NS? 

Itd. 

Ne vidim da postoji eksplicitan i tacan odgovor na ova pitanja, tako da... izbori jesu protiv. Znamo sta necemo i bilo bi lepo da se dogura ovaj put do 30% 

  • -1 1
Link to comment
5 minutes ago, Ratamahatta said:

Bez SPS nema vlasti, samo da javim

:fantom:

A i SPN ni sama ne zna da li je levo ili desno, zapravo to levo ili desno danas sluzi samo za diskreditaciju i omalovazavanje u zavisnosti od potrebe i aktera

Za koga da glasa neko ko bi volo EU a ne bi volo NATO? 

Za koga da glasa neko ko bi volo da Srbija prestane da bude autoput BG-NS? 

Itd. 

Ne vidim da postoji eksplicitan i tacan odgovor na ova pitanja, tako da... izbori jesu protiv. Znamo sta necemo i bilo bi lepo da se dogura ovaj put do 30% 

 

SPN se ni ne deklarise kao levo ili desno, vec kao proevropska, tj. za EU. Ovi ostali su protiv.

 

Odgovori na ova pitanja:

 

Za Vucica

 

Za Vucica

 

Imas jos neko pitanje?

Link to comment

Evo ja sam za EU, a protiv NATO, a pre bih se ubio nego glasao za Vucica.

 

Ulazak u NATO svakako nece biti pitanje na referendumu, nego ce odluciti Vlada ili Skupstina kao u CG.

 

Da bude referendum o ulasku u NATO, bar 90% bi bilo protiv, uz ogromnu izlaznost.

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Da se opozicioni biraci motivisu da izadju da glasaju, posto imaju za koga (nekog sa cijim ciljevima se slazu), da im nece propasti glas i da veruju da ce sutra u skupstini zastupati tu politiku za koju se zalazu. Dve opozicione grupe (i biraci kojima se obracaju) nemaju nista zajednicko osim da su protiv Vucica (barem verbalno), razlike su toliko velike da i nekakva prelazna vlada orocena na godinu dana nece funkcionisati nikako, cak i da se stvori situacija da mogu da je naprave. Odnosno nece moci da vodi jedinstvenu politiku, jer je prosto nema..

bold 1: Ovo nije dovoljno da se smeni napredna vlast, tako da je sve ovo trla baba lan da se opozicione stranke iz svojih sitnih šićardžijskih interesa pozicioniraju u skupštini. Mene kao birača to ne zanima. 

Pošto trenutno nije normalna situacija na političkoj sceni u Srbiji, ne može se izborima pristupiti kao da je neko normalno vreme, sa stavom - imaju za koga da glasaju. Mislim, može, ali onda već unapred znamo rezultat.

 

bold 2: kada bi se napravila prelazna vlada sa samo jednim ciljem: da se razmontira napredna mašinerija, pokrene neki proces lustracije i pripremi teren za izbore pod normalnim okolnostima i uslovima, onda bi takva vlada itekako imala smisla.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Ratamahatta said:

Imam :D

Ali ti nemas odgovore :wub:

 

Pa to bre, samo rokaj pitanja. Moja omiljena rubrika kod Laneta Gutovica bila je "vi pitate, mi ne odgovaramo". I tu je citao pisma gledalaca na koja nije odgovarao..

  • Haha 5
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Ne slažem se, jer je alternativa većeg zla mnogo gora. Pogotovo u ovoj situaciji kad nema normalnih slobodnih izbora 

Ali bolje da stanemo ovde jer se nikad nećemo složiti,.

 

Slažem se da je bolje da stanemo ovde. Jako teško komuniciram kad je politika u pitanju, da se primetiti da uopšte ne pišem na severu foruma.

 

Meni samo nije jasno zašto ti inisitiraš na priči oko ujedinjenja opozicije kad je u nedelju Boško Obradović jasno izneo svoje mišljenje. Dakle ako njemu nije bitno da "proguta" EU i NATO zarad skidanja AV,  zašto bi ti od mene tražio da "progutam" nacoški šljam?!

Ti ovde insistiraš na nečemu što ne postoji i što je odvano puklo, ja sam samo komentarisao (sa velikim olakšanjem) da mi je drago što neće biti 1 kolone.

 

Na kraju, ali ne ni najmanje bitno, Boško Obradović je pokušao da poentira preko poredjenja Čede Jovanovića i procenata LDP sa dosadašnjom političkom karijerom Pavla Grbovića i PSG. Grbović ga je tako fino i smireno otresao da sam ja morao da vratim još 2 puta i da se od srca nasmejem.

 

Milica jebena Zavetnica + Boškić eeeeeej, na šta ja trošim tastaturu :ph34r:

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

bold 1: Ovo nije dovoljno da se smeni napredna vlast, tako da je sve ovo trla baba lan da se opozicione stranke iz svojih sitnih šićardžijskih interesa pozicioniraju u skupštini. Mene kao birača to ne zanima. 

Pošto trenutno nije normalna situacija na političkoj sceni u Srbiji, ne može se izborima pristupiti kao da je neko normalno vreme, sa stavom - imaju za koga da glasaju. Mislim, može, ali onda već unapred znamo rezultat.

 

bold 2: kada bi se napravila prelazna vlada sa samo jednim ciljem: da se razmontira napredna mašinerija, pokrene neki proces lustracije i pripremi teren za izbore pod normalnim okolnostima i uslovima, onda bi takva vlada itekako imala smisla.

 

 

 

 

Bold 1: To sta tebe licno zanima nije bitno. Bitno je kakvo je raspolozenje naroda, tj. biraca. A jos nema ni vecine za promenu.

 

Bold 2: Eventualna prelazna vlada bi bila iznudjena, bez obzira sto ima smisla zbog stvari koje si naveo. Mora u tih godinu dana da se bavi raznim stvarima gde postoje potpuno razliciti stavovi i interesi onih koji je cine. Kao i njihovih biraca na koje racunaju da ce ponovo glasati za njih. I zbog toga bi bila nefunkcionalna.

Link to comment
12 minutes ago, Milosh76 said:

Evo ja sam za EU, a protiv NATO, a pre bih se ubio nego glasao za Vucica.

 

Ulazak u NATO svakako nece biti pitanje na referendumu, nego ce odluciti Vlada ili Skupstina kao u CG.

 

Da bude referendum o ulasku u NATO, bar 90% bi bilo protiv, uz ogromnu izlaznost.


Takodje, o tome upravo i pricam :D Sta sam onda ja, levo ili desno? Evropejac ili Ruja?  

I zasto moram da volem i postujem nekog da bih glasao za njega? Ja situaciju ni slucajno ne vidim kao binarnu, stavise. Prilicno sam siguran da postoji gomila proevropskih™ koji bi lagano usli u koaliciju s radikalima 

Da li zaista verujete da bi nedrzavotvorna™ opozicija odjebala Ruse, Kineze i Arape i poslovne aranzmane s njima dolaskom na vlast?  

 

Edited by Ratamahatta
Link to comment
1 minute ago, Ratamahatta said:


Takodje, o tome upravo i pricam :D Sta sam onda ja, levo ili desno? Evropejac ili Ruja?  

I zasto moram da volem i postujem nekog da bih glasao za njega?

Da li zaista verujete da bi nedrzavotvorna™ opozicija odjebala Ruse, Kineze i Arape i poslovne aranzmane s njima dolaskom na vlast?  

 

 

Hoces da ti ne odgovorim?

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, John Coltrane said:

 

Na kraju, ali ne ni najmanje bitno, Boško Obradović je pokušao da poentira preko poredjenja Čede Jovanovića i procenata LDP sa dosadašnjom političkom karijerom Pavla Grbovića i PSG. Grbović ga je tako fino i smireno otresao da sam ja morao da vratim još 2 puta i da se od srca nasmejem.

 

Milica jebena Zavetnica + Boškić eeeeeej, na šta ja trošim tastaturu :ph34r:

 

To je bio baš jak momenat :D

 

Retko je videti da se neki političar iskreno iznervira u emisiji kao Pavle, baš nije očekivao paljbu od Boška bez obzira na razlike.

 

Da li bi hipotetički glasao za listu u kojoj je Miloš Jovanović, a nisu Boško i Milica?

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Bold 1: To sta tebe licno zanima nije bitno. Bitno je kakvo je raspolozenje naroda, tj. biraca. A jos nema ni vecine za promenu.

 

Onda ništa.

 

Link to comment

Nikad  niko nije ni razmatrao jednu listu cele Parlamentarne opozicije. Niko sa 2 grama mozga ne bi glasao za tu papazjaniju.

 

Sa druge strane, SPN sa jedne i jedna ili dve liste desnice iz sadasnjeg Parlamenta imaju smisla i to ce se desiti.

Samo je pitanje da li ce Misa&Jeremija odluciti da se odvoje od ekstrema Mica&Bole ili ne.

 

A posle izbora je sve moguce, bukvalno, samo sto mislim da niko iz SPN nece uci u Vladu sa SNS, za SPS nisam siguran.

 

A zalosno je sto grupacija  SPN ce tesko imati preko 30% i sto ce morati da saradjuje sa desnicom i SPS ili delovima Vuciceve liste (manjine, Ljajic, Stamatovic...).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...