Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

23 minutes ago, April said:

Čovek je iz potpuno nepoznatih razloga bio Đinđićev favorit.

Tako je i proguran za gradonačelnika odmah posle 5.X. Ražalovan je brže-bolje posle dva meseca i pokriven neprijatnom tišinom kad su shvatili da jednostavno nema pojma o poslu kog se prihvatio i doveden Neša Bogdanović da sanira štetu.

Onda su ga prebacili da bude ambasador u Americi i tamo je šest meseci isterivao demone iz rezidencije i bavio se unutrašnjom politikom u Srbiji, pljuvao se po medijima sa Koštunjavim i pravio partiju sa Batićem umesto da zarađuje svoju platu. Brzinom svetlosti je pronađen Ivan Vujačić da počisti sranja koja su se skupila tokom njegovog nerada.

Ja sam ga video 6.X u Knezu i prvo sam pomislio - jebote, OVO će mi biti gradonačelnik? Nije stvar bila u kaubojskim čizmama iz osamdesetih i brzim cvikama, već u ponašanju i nezrelosti kojom je zračio, a koja mu ne manjka ni danas. I posle se čudimo Srbiji koja odbija da glasa za takve šarmere.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 

Hvala, sad sam malo zlozio kockice, nesto sam citao poslednjih dana neke njegove izjave, nema sta tu posebno da se prebaci, mozda neke istorijske brljotine, koje nisu od neke preterane vaznosti za danasnje vreme. Malo me cudi taj disbalans kojem je ocito podlozan, u nastupima deluje prilicno samouveren u svoje stavove a sa kojim se opet ja u vecini slazem i skroz su mi prihvatljivi.

Cini mi se da je @kud u maglu Simoviću pominjao taj 6. oktobar, nisam upoznat sa tom nezreloscu u ponasanju.

Edited by Lancia
Link to comment
44 minutes ago, Lancia said:

Cini mi se da je @kud u maglu Simoviću pominjao taj 6. oktobar, nisam upoznat sa tom nezreloscu u ponasanju.

budeš izabran za gradonačelnika glavnog grada(drugi demokratski posle đinđića) to nije protokolarna uloga uopšte, već vrlo visoka, otprilike kao univerzitetska košarka pre potpisa za nba, i šta je njegov legacy? parking mesto za sebe u vlajkovićevoj i ništa više. onda zapali sa mesta gradonačelnika u vašington i posere se svakom beograđaninu koji je glasao za njega zato što je iskoristio prvu priliku da zapali iz gliba, a ne da počne da se bavi uređenjem ruiniranog sistema

 

a vašington je posebna priča, odeš(postave te) u najvažniju zemlju na kugli zemaljskoj gde posla ima bukvalno preko glave u naš vrli junak više vremena provodi po molovima nego po prijemima

a kad je u ofisu, najbitnije mu je bilo fotkanje u kaubojskim čizmama sa dignutim nogama na radnim stolu

 

 

zato da se ja pitam, a ne pitam se, u fus noti udžbenika istorije bi u lekciji o 05.10. bila njegova slika i čankova kako svira klavir na pinku kao ilustracija 06.10.

 

doživljavam ga u nekoj sferi kao krleta, samo intelektualno superiornijeg i mnogo pametnijeg, al to je taj tip ljudi

 

ima jedan hip hop bend stvar ljiga, kao o njemu da su pisali

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

budeš izabran za gradonačelnika glavnog grada(drugi demokratski posle đinđića) to nije protokolarna uloga uopšte, već vrlo visoka, otprilike kao univerzitetska košarka pre potpisa za nba, i šta je njegov legacy? parking mesto za sebe u vlajkovićevoj i ništa više. onda zapali sa mesta gradonačelnika u vašington i posere se svakom beograđaninu koji je glasao za njega zato što je iskoristio prvu priliku da zapali iz gliba, a ne da počne da se bavi uređenjem ruiniranog sistema

 

a vašington je posebna priča, odeš(postave te) u najvažniju zemlju na kugli zemaljskoj gde posla ima bukvalno preko glave u naš vrli junak više vremena provodi po molovima nego po prijemima

a kad je u ofisu, najbitnije mu je bilo fotkanje u kaubojskim čizmama sa dignutim nogama na radnim stolu

 

 

zato da se ja pitam, a ne pitam se, u fus noti udžbenika istorije bi u lekciji o 05.10. bila njegova slika i čankova kako svira klavir na pinku kao ilustracija 06.10.

 

doživljavam ga u nekoj sferi kao krleta, samo intelektualno superiornijeg i mnogo pametnijeg, al to je taj tip ljudi

 

ima jedan hip hop bend stvar ljiga, kao o njemu da su pisali

E hvala, to je neko vreme gde imam potpun gap u informacijama a nisam nalazio na suvisla objasnjenja, samo ispaljivanje jednih te istih parola ili psovki na njegov racun. Ne znam kako da iskomentarisem sve ovo, prilicno razocarenje u svakom slucaju.

Link to comment

s tim shto treba imati u vidu da je (znachi ochigedno, prema ovome) nama podmetnut sentiment da je on nas ostavio posle revolucije, napustivshi mesto gradonachelnika u korist bolje pozicije za sopstvenu guzicu, dakle ostavio nas iz koristi, kad nam je bash trebao, a ne da je sklonjen na bolju poziciju, jer shtetochina i dileja, shto je tek paradoksalno. tamo se srecom odmah pokazao, jer smo bili uvredjeni, pa smo pratili kako se ponasha.

meni je uvek delovao kao bahata seljachina, ne samo zbog tog besmislenog akcenta na kom je insistirao, korelishuci ga (parasoksalno opet) sa visokim poreklom, nego generalno. i ma shta govorio. mada sam se ponekad i slagala.

sent from novi mnogo jak bubamoto.





Link to comment

A ja se raspravljao sa majkom pre mozda godinu dana kada ga je kritikovala, a ja branio.

 

Slusaj majku Milose.

 

Jos kad sam mu video natalnu...

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment





 
Slusaj majku Milose.
 

ovo sinko mozesh i da tetovirash, ja da ti kazem [emoji38]ol:



edip. ja npr nisam znala da su ga shetali po funkcijama da ga sklone jer je nesposoban. ono, kako chudno pishu rech voda.



sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:



 

ovo sinko mozesh i da tetovirash, ja da ti kazem emoji38.pngol:





sent from novi mnogo jak bubamoto.

 

Hahahahah bukvalno :D

 

Samo bi bio jedan problem sa tom tetovazom.

Link to comment

Lancia je pitao za te neke neoprostive grehe Protica, a ne za licne utiske o njemu. I opet svi iznose negativne licne utiske (sto je legitimno ali irelevatno za ono sto je Lancia pitao) i prepricavaju price sta je kao radio dok je bio ambasador u US, iako sigurno nisu bili tamo da licno posvedoce o svim tim Proticevim nepodopstinama. Kojih je mozda i bilo, ali to su sve rekla-kazala price, gde se ljudi opredeljuju da li u njih veruju ili ne na osnovu vec unapred formiranog misljenja o toj osobi..

 

A onda opet ne cudi sto smo imali raspravu o Vladeti, bas na ovom topiku. Jer su se i za njega tako iznosili negativni licni utisci, a kao gresi mu se pripisavalo sto je bio Kostunicin bliski saradnik (dakle na mracnoj strani), sto je podrzao crvene beretke, Tomu, itd. Ni on nije nista sposobniji da bude gradonacelnik, a i sam najavljuje da ne namerava dugo da se zadrzi na toj poziciji ako bude izabran. Dakle, Protic vol 2..
 

  • +1 4
Link to comment
17 hours ago, April said:

Čovek je iz potpuno nepoznatih razloga bio Đinđićev favorit.

Tako je i proguran za gradonačelnika odmah posle 5.X. Ražalovan je brže-bolje posle dva meseca i pokriven neprijatnom tišinom kad su shvatili da jednostavno nema pojma o poslu kog se prihvatio i doveden Neša Bogdanović da sanira štetu.

Onda su ga prebacili da bude ambasador u Americi i tamo je šest meseci isterivao demone iz rezidencije i bavio se unutrašnjom politikom u Srbiji, pljuvao se po medijima sa Koštunjavim i pravio partiju sa Batićem umesto da zarađuje svoju platu. Brzinom svetlosti je pronađen Ivan Vujačić da počisti sranja koja su se skupila tokom njegovog nerada.

Ja sam ga video 6.X u Knezu i prvo sam pomislio - jebote, OVO će mi biti gradonačelnik? Nije stvar bila u kaubojskim čizmama iz osamdesetih i brzim cvikama, već u ponašanju i nezrelosti kojom je zračio, a koja mu ne manjka ni danas. I posle se čudimo Srbiji koja odbija da glasa za takve šarmere.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 


 

Iz svega ovoga sledi da je bilo pogresno popunjavanje pozicije od starta.
 

Ergo, Bogdanovic je trebalo odmah da bude to sto jeste bio. Covek je imao dugogodisnje operativno iskustvo upravljanja necim (Alkatel Pupin) i radnu biografiju. To jeste pozicija dusu dala za kvalitetnog tehnokratu.

 

Takodje Ivan Vujicic ili neko slican je trebalo da bude poslat u Vasington. Nisu stalne clanice SB mesto za sinekure.

 

Protic je da ga stavis na mesto koje ne zahteva nista od toga. I da nadvice drekavce sa druge strane.

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
27 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Lancia je pitao za te neke neoprostive grehe Protica, a ne za licne utiske o njemu. I opet svi iznose negativne licne utiske (sto je legitimno ali irelevatno za ono sto je Lancia pitao) i prepricavaju price sta je kao radio dok je bio ambasador u US, iako sigurno nisu bili tamo da licno posvedoce o svim tim Proticevim nepodopstinama. Kojih je mozda i bilo, ali to su sve rekla-kazala price, gde se ljudi opredeljuju da li u njih veruju ili ne na osnovu vec unapred formiranog misljenja o toj osobi..

 

A onda opet ne cudi sto smo imali raspravu o Vladeti, bas na ovom topiku. Jer su se i za njega tako iznosili negativni licni utisci, a kao gresi mu se pripisavalo sto je bio Kostunicin bliski saradnik (dakle na mracnoj strani), sto je podrzao crvene beretke, Tomu, itd. Ni on nije nista sposobniji da bude gradonacelnik, a i sam najavljuje da ne namerava dugo da se zadrzi na toj poziciji ako bude izabran. Dakle, Protic vol 2..
 

Dzimi rekao si ustvari sto i ja mislim, samo nisam hteo vise da propitujem.

Da, sklon sam da poverujem ovim pricama, logicno je da se nesto desavalo, cim je bukvalno sklonjen iz prvog esalona opocicionih ljudi, kom ocito pripada i po svojim stavovima i inteligenciji. Ostali ste mi duzni misljenje povodom njegovih stavova u vezi svega sto je iznosio ovih godina, ja tu ne vidim maltene nista pogresno, malo mi je neobjasnjivo da ga opozicija nije nagazovala za svoju stvar. Prosto ispada da od cele opozicione kolone ima najvise putera na glavi, sto mi se cini malo verovatnim ili je pak neko procenio da nije omiljen u narodu, sto i ovde mozemo da vidimo. Treca opcija je da i on sam ne zeli da bude ukljucen u celu ovu pricu, koja  mi ne pije bas vodu, s obzirom da Protic voli da je u fokusu.

Link to comment

ja sam odavno počeo da pre reči stavljam dela. a st. protićeva su…….pa, nema ih

dok je priča ok, univerzitetski prof istorije, taj može da priča do prekosutra to mu je posao. sve dok nije deretić

 

 


iz domena praktične politike lelemud par excellance

 


 

 

 

@kovalski, a možda je neko bio u ambasadi u vašingtonu u čiji sud imamo maksimalno poverenje

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...