Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

49 minutes ago, Lancia said:

Nisam zadovoljan razlozima. 

Ovde mu se zamera sto je prihvatio da bude gradonacelnik BG oktobra 2000, pa je ispalo da se samo malo salio jer je vec februara 2001. (posle 4 meseca) batalio i zapalio da bude ambasador Jugoslavije u USA. Ja mu to ne bih zamerio da je bio dobar ambasador, ali nije. Opis radnog mesta svakog ambasadora je da svim snagama zastupa i promovise zvanicne stavove drzave iz koje dolazi, a on je radio sve suprotno. Otvoreno je kritikovao zvanicne drzavne stavove i promovisao svoje licne. Ukratko, njegovo ponasanje kao ambasadora je bilo sklandalozno. Zato je i opozvan posle 6 meseci i to je nesto sto Kostunici nikada nije oprostio (sve do sinoc kada se javno posuo pepelom u vezi Vladete Jankovica).

 

I ja volim da ga slusam, ali njegovi sinocni stavovi u UN da drzava treba da bude "iskrena" pa da odjebe ili Ruse ili Ukrajince su dokaz da on i dalje drzavnu politiku posmatra kao raspravu u kafani.

 

 

Edited by Pexa
  • +1 3
Link to comment
47 minutes ago, Pexa said:

 

I ja volim da ga slusam, ali njegovi sinocni stavovi u UN da drzava treba da bude "iskrena" pa da odjebe ili Ruse ili Ukrajince su dokaz da on i dalje drzavnu politiku posmatra kao raspravu u kafani.

 

 

 

pa sa pozicije nekakve javne licnosti, mimo formalne politicke ili drzavne nomenklature, apsolutno moze da govori to sto je rekao. pritom to je, igrom slucaja, politicki stav koji trenutno gotovo nigdje osim u srbiji nije problematican.

 

meni je do sada uvijek bio antipatican, bucni, egocentricni lik koji kroz politicki stav promovise svoje licno i porodicno 'ja', ali sada jeste u pravu sustinski.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, James Marshall said:

Doduše i priznao je da zato nije bio dobar diplomata, ali nije fora to priznati sa 65 kad te niko ništa ni ne nudi :lolol:

Pa da, a i trebalo mu je 20 godina:D. Njemu je 20 godina (do sinoc) Kostunica bio zakleti neprijatelj, a koren toga je pre svega to USA ispusivanje.

Evo gledam sad covek je bio i ambasador Srbije u Svajcarskoj 2009-2014. Ja iskreno to nisam imao pojma.

Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

 

pa sa pozicije nekakve javne licnosti, mimo formalne politicke ili drzavne nomenklature, apsolutno moze da govori to sto je rekao. pritom to je, igrom slucaja, politicki stav koji trenutno gotovo nigdje osim u srbiji nije problematican.

 

meni je do sada uvijek bio antipatican, bucni, egocentricni lik koji kroz politicki stav promovise svoje licno i porodicno 'ja', ali sada jeste u pravu sustinski.

Sa pozicije javne licnosti on moze da prica sta hoce, ali on zamera sto drzava ne govori sa te pozicije i to je problem.

Valjda je jasno da ni za jednu evropsku zemlju ovaj konflikt nije tako osetljivo pitanje kao za Srbiju.

Link to comment

A sto cerka nema pravo da misli drugacije od keve? Ili je treba keva da kazni ko one sto se sale? I sto svaka drzava mora da bude demokratska? I jel Rusima zabranjeno da odu iz Rusije u kojoj nikad nisu i nikad nece ziveti bolje?

Demokratski je pustiti druge da zive kako hoce...

  • +1 1
Link to comment

Meni je jako naporan za slušanje St Protić čak i kad govori tačne stvari. Teško je imati dijalog sa tako bučnom osobom koja se nadvikuje sama sa sobom i ne zna da umukne, ne daje reč sagovornicima, vergla bez kraja i konca. Ova Ljubinka upada u reč kao dosadna strina na slavi nekim doskočicama, prekida misao čoveku koji govori, nevaspitano ponašanje neviđeno. 

Žao mi je što prof Visković nije imao više vremena da obrazlaže, bukvalno je najmanje govorio od svih. Njegov komentar o "glasanju nogama" pohranjujem u memoriju da koristim o praznicima i svečanim prilikama, sjajan čovek, sjajan :D

Edited by Valkyrie
  • +1 2
Link to comment

Taj Protic je teska spo-torijevska debilana.

Ko jos moze da kao knjizevnike u istu recenicu po kvalitetu smesti Andrica i Draskovica, nego tezak, ali zaista tezak odron

  • +1 1
Link to comment
Fala, ali ja sam zaista vrlo zinteresovan da cujem razloge zbog kojih se xejtuje Protic, cisto da vidim sta mi je promaklo. To ne mogu da nadjem na netu, jer se sve uglavnom svodi na kratke i uvredljive opaske.
Čovek je iz potpuno nepoznatih razloga bio Đinđićev favorit.

Tako je i proguran za gradonačelnika odmah posle 5.X. Ražalovan je brže-bolje posle dva meseca i pokriven neprijatnom tišinom kad su shvatili da jednostavno nema pojma o poslu kog se prihvatio i doveden Neša Bogdanović da sanira štetu.

Onda su ga prebacili da bude ambasador u Americi i tamo je šest meseci isterivao demone iz rezidencije i bavio se unutrašnjom politikom u Srbiji, pljuvao se po medijima sa Koštunjavim i pravio partiju sa Batićem umesto da zarađuje svoju platu. Brzinom svetlosti je pronađen Ivan Vujačić da počisti sranja koja su se skupila tokom njegovog nerada.

Ja sam ga video 6.X u Knezu i prvo sam pomislio - jebote, OVO će mi biti gradonačelnik? Nije stvar bila u kaubojskim čizmama iz osamdesetih i brzim cvikama, već u ponašanju i nezrelosti kojom je zračio, a koja mu ne manjka ni danas. I posle se čudimo Srbiji koja odbija da glasa za takve šarmere.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

  • +1 4
  • Hvala 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...