Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

imas rasute po forumu, a nraocito na kolapsu energetskog sistema elaborirane skoro sve teme koje je on u par reci samo pomenuo. plus, potpuno iracionalno insisitiranje na odvajanju elektroenergetskog sistema od politike. sto je prevelika politicka nepismenost.

 

  • +1 1
Link to comment

ne znam lika lichno, ali da - do na 1 choveka. mi smo iz okruzenja u kome uopshte nije teshko ziveti romansiranu viziju sveta, naprotiv, struka je puna zgadjenih nerazumevacha, zashto je svet ovakav, a ja sam tek shesti razred. ne kazem da je on takav, ali nisu retki, i takvi su po pravilu klijentela vrlo prefriganih korisnika novca i ljudi, oko kojih sticajem okolnosti svi vishe ili manje orbitiramo. u smislu poznavanja i prezentacije nauke, zakljuchivanja i razdvajanja sada vaznog od nebitnog, mislim da boljeg nemamo, bash je dobar, ok je lik. mada ja lichno ne preferiram osobe koje izbegavaju politichko mishljenje, verujem da nam nisu neka pretnja, ako ih nekako ne uvuku u politiku (hint verbic) (posebno kao protivteza recimo prvanovicu koji ima politichko mishljenje, ali ga ipak ne bih mnogo rado pustila da mi neshto vlada. i to ne shto mislim da ne bi umeo, nego naprotiv hihi.gif )

sent from novi mnogo jak bubamoto.









  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

 dobmada ja lichno ne preferiram osobe koje izbegavaju politichko mishljenje, verujem da nam nisu neka pretnja, ako ih nekako ne uvuku u politiku (hint verbic) 








 

 

Ja sam se javila baš na konto ovoga - nije stvar u njemu privatno kao finom čoveku, nego je imao priliku da bude ovakav, ali je tu manifestovao neki integritet, upravo da ne bi s njim bilo baš to navedeno. Otišao je iz Centra za promociju nauke (ne na novi posao, nego da se snalazi) kad je došlo do toga da se uključi novi (sns) direktor, a s njim i skoro cela redakcija. 

Ne znam kakav mu je bio performans sinoć, bacala sam pogled tu i tamo. Jeste romansiran, ali sam sigurna da nije poltička marioneta, samo to. 

 

Link to comment

ma naravno. samo kad krenesh da trazish ljude koje politika 'ne interesuje' a poged na ustrojstvo poitichkog sveta i tamoshnje odnose im je posledichno sachuvaj boze, medju shkolovanim fizicharima mozesh da formirash chitave timove i dash im da igraju prvenstva medju sobom hihi.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment

Pa njegovo gostovanje "kod Olje" je bilo samoubistvo u pokušaju.
Realno on je tu bio "laka meta" i nije mu bilo mesto i uzimajući u obzir kakvi gosti dolaze u šta ona "traži" od gostiju...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
10 hours ago, Milosh76 said:

I jel na kraju pitala koje su sanse da ne bude restrikcija, posto o ovoj temi to najvise zanima gradjane?

pitala je, baš bubnjevića :lol: mislim da su ga posle dopunili i ostali gosti... a iz onog što su rekli ja sam zaključila da ćemo se ove zime gicati, zaduživati, uvoziti i neće biti strašno. a ono što niko nije rekao, a meni se u magnovenju ukazalo, da smo dugoročno najebali i dumala sam gde bi moglo da se ide u izbeglištvo.

9 hours ago, Aleksija said:

a sta je to rekao epohalno? 

nije epohalno, ali meni je značilo da čujem ovim rečima ko za debila o mašini koja se pokvarila. on je preopširan a to često ume da nervira ljude, pa opet ne možeš neku naučnu temu ni da objasniš u 5 reči. al ako se vratimo na steinsovu konstataciju, i na inteligentne gledaoce koji su se sinoć uključili u program, pretpostavljam da je većina ipak suviše lenja ili ubijena u pojam da se napne da razume.

  • +1 1
Link to comment
On 24.12.2021. at 15:38, msv said:

Galeb uzvraća posetu, a dolaze i Marčelo i Jelena Stupljanin.


Ovo mu dodje kao “mlados’ nacije”. 
Bez mene večeras, ne zanima me njihovo mišljenje, pri tom glumicu ni me znam po imenu. 

Link to comment

Jebi ga..ja bih opet pre gledao ove ljude, koliko god bili cinicni sa tim "mladost nacije"..jer mi jos cinicnije zvuci da trenutne opozicione politicare zovem "srpskom opozicijom".

  • +1 4
Link to comment
26 minutes ago, SNARC said:

Jebi ga..ja bih opet pre gledao ove ljude, koliko god bili cinicni sa tim "mladost nacije"..jer mi jos cinicnije zvuci da trenutne opozicione politicare zovem "srpskom opozicijom".

 

Samim tim što Galeba i Marčela moraš da "braniš" našom "opozicijom" govori dovoljno o njima samima.

Link to comment
16 minutes ago, John Coltrane said:

 

Samim tim što Galeba i Marčela moraš da "braniš" našom "opozicijom" govori dovoljno o njima samima.

 

Uf, sad bas ja da branim momka koji je pokrenuo i vodi svoj podkast, izgleda da moze da zivi od toga i radi to sasvim Ok..pa nece biti. Zivi od toga sto je osmislio, bez zaledjine ..i eto, uspeva.

 

Marcelo nikad nije bio my cup of tea, streberasti momak koji repuje..za ovu curu mislim da i nisam cuo. 

 

Ali opet..manje cu se bespomocno osecati kad gledam njih nego Jeremica, Djilasa, Lutovca i koga jos..koji cekaju da se nekako desi nesto dok usput nesto smatraju, razmatraju..

 

U mom "Utisku" svake nedelje bi gostovao neko ko samostalno nesto konkretno radi i zivi od svog rada, pokusava i uspeva, kome je zivot i rad uveliko otezan ovakvom vlascu i izostankom ozbiljne alternative..filozofa se vec nagledasmo.

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...