Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

26 minutes ago, Leia said:

BS sa AliExpressa, ukratko.

 

Odlican opis i poredjenje. Doduse, BS je ipak imala neku harizmu, nije glupa i, kad hoce, moze itekako brzo da misli. Milica ne deluje da joj je koriscenje mozga primarna zanimacija.

 

I mene je iznenadila Dobricina naklonost ka njoj. Mozda bi je muvao? A mozda je pokusavao da je pacifikuje ne odgovarajuci na njene klinacke provokacije.

 

Inace, odgledanih 45 minuta emisije me podsetilo zasto ne gledam Utisak vec godinama. Bas ima vajb 90-tih.

 

to me podsetilo -

 

 

 

Link to comment
15 minutes ago, chandra said:

I mene je iznenadila Dobricina naklonost ka njoj. Mozda bi je muvao? A mozda je pokusavao da je pacifikuje ne odgovarajuci na njene klinacke provokacije.

 

Politicki vrlo pametan potez.

 

To je navlacenje, da ju je napapucio, bilo bi prenemaganje dobio bi par slajfni koje kuda kako je ‘vakav i ‘nakav. Da je na njegovom mestu, neka manje lepa, matorija zena, bilo bi takodje druge vrste podjebavanja. Ceo koncept je ultra-malogradjanski.

 

To treba pametno iskulirati, napade izdrzati na nogama/stolici i poentirati nezavisno i pustiti da "blista" samostalno.

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 8
Link to comment
15 minutes ago, chandra said:

 

Odlican opis i poredjenje. Doduse, BS je ipak imala neku harizmu, nije glupa i, kad hoce, moze itekako brzo da misli. Milica ne deluje da joj je koriscenje mozga primarna zanimacija.

 

I mene je iznenadila Dobricina naklonost ka njoj. Mozda bi je muvao? A mozda je pokusavao da je pacifikuje ne odgovarajuci na njene klinacke provokacije.

 

Inace, odgledanih 45 minuta emisije me podsetilo zasto ne gledam Utisak vec godinama. Bas ima vajb 90-tih.

 

to me podsetilo -

 

 

 


BS je daleko bolje artikulisana u govoru (sto u ovakvoj konkurenciji i nije neki uspeh) ali sto se tice afektiranja i prenemaganja tu su ista skola. 
Smor za gledati, barem nama koji nismo u fazonu da muvamo. 
A Dobrica se prilicno uzvrteo na stolici i primetno raspilavio, cak i on poceo da ubacuje svako malo “kako bih rekao”…

Ako mene pitas, ne bih rekla da je od “mudre taktike” :D 

 

A ovaj blast from the past uhhh 30 godina eeej 3 0  GODINA :ph34r: Gde smo bili, nigde, sta smo radili, nista 

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

Sad sam odgledao zbog kritike Dobrice na NDB temi. Svaka sekvenca sa Milicom (prvi put je vidim i cujem za nju) je opasna tortura za mozak. Klasna teorija umetnosti, jebote, tema za doktorat 2021. Ali to je trend u tim krugovima, dodje ti da kazes, vidi, zanimljivo, otkrivaju Adorna i Benjamina, revival interesa za Marxa, a onda shvatis da ova i slicna kompanija nisu stigli ni do Adorna i Benjamina, vec im se znanje o temi zavrsava na 2-3 pasusa gde njihovi mentori prezvakavaju 50 ili 100 godina stare teorije umetnosti. Kad su uvedeni doktorati na umetnicke fakultete (negde ranih 2000-ih) to je ucinjeno, ako i toliko toga drugog, zarad instant zarade jer su masne pare naplacivane od studenata umetnosti koji su zudeli da se okite titulom doktora. Tu je jedan mentor posebno prednjacio u transformaciji nebitnih umetnka u jos nebitnije doktore teorije umetnosti.

 

Ko sto je danas oziveo interes za Praxis, ali ako moze nekako da se drzi na polici, na vidnom mestu, ko ce bre da cita sav taj marksizam.

 

 

ma kakav praxis. nevjerovatno je kako jedna postsocijalisticka zemlja zaobilazi sopstveno nasljedje, a guta direktno i bez kriterijuma zapadno ljevicarenje i kad valja i kad je sranje.

 

pritom, u srbiji je desnica uzurpirala teoriju kulture samo tako, eno ih masovno antiglobalizuju i kontrahegemonizuju i pravoslave o istom trosku.

 

btw koji mentor?

 

Edited by morgana
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:


A Dobrica se prilicno uzvrteo na stolici i primetno raspilavio, cak i on poceo da ubacuje svako malo “kako bih rekao”…

 

 

A ovaj blast from the past uhhh 30 godina eeej 3 0  GODINA :ph34r: Gde smo bili, nigde, sta smo radili, nista 

 

Jest, Dobrica je sad u fazi kad je javne nastupe savladao dovoljno da misli da moze da improvizuje. A nije, samo mu je popustila trema, pa ima utisak da reci lakse klize i manje slusa samog sebe. To se cesto desava i u drugim oblastima koje ukljucuju javni nastup.

 

Znas sta je jos zanimljivo. Dobrica sada je stariji od Djindjica u ovom klipu. Stravican utisak nemustosti ostaje kad gledas nase liberalne politicare i sve ove razne Milice sto se pojavljuju po medijima. Politicari bi barem morali da porade na treningu svojih javnih izlaganja - od logopeda, pa na dalje. Smejemo se raznim pajserima iz sns ergela, a fakat je da i sa nase strane ima jako malo ljudi koji su u stanju da govore jasno, dovoljno koncizno i fokusirano, sa dobrom dikcijom. Zapravo ne mogu da se setim nijednog od aktuelnih ko bi bio bar malo iznad proseka. Marinika je dosta dobra u tom pogledu, makar ne ostavlja utisak da previse improvizuje. Lutovac se priprema i ume da govori, ali je preopsiran i sa losom dikcijom sto neminovno vodi u dosadu. Rakicka bi morala da ide na ozbiljan trening. Djilas je katastrofa kad krene da brza i da preskace vokale. Sam Djindjic je mnogo radio na tome da popravi svoj javni nastup, a na ovom klipu s pocetka karijere zapravo deluje elokventnije od bilo koga s trenutne scene.

  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, morgana said:

 

 

ma kakav praxis. nevjerovatno je kako jedna postsocijalisticka zemlja zaobilazi sopstveno nasljedje, a guta direktno i bez kriterijuma zapadno ljevicarenje i kad valja i kad je sranje.

 

 

 

U sridu.

Link to comment
8 minutes ago, chandra said:

(Opozicioni) Politicari bi barem morali da porade na…


…toliko toga, da me je strah i da pocnem da sastavljam listu. Dobro si primetio, kao da smo se vratili na prapocetak uspostavljanja nekog modernog politickog zivota, samo bez Djindjica (ajd dobro tu je Marinika ali nije to taj rang, zar ne).
Losa dikcija i nemust javni nastup najvise bodu oci posto neka konkretna aktivnost koju bismo komentarisali maltene i ne postoji. Cekaju da Vucic potpise Kosovo, pa da onda grunu. Limburga meseca… :ph34r:

  • Hvala 1
Link to comment

@chandra opet ti meni tuznog smajlija, ajd da te malo i razvedrim - nisam zapravo htela reci da je Dobrica neartikulisan niti da ima nemust javni nastup (ima uvek prostora za poboljsanje naravno ali nije mi to bila poenta), nego se ocito zatalabesao u ovu kokoshkicu pa poceo i da ponavlja njene fraze, kako bih rekla :D
Kao i BS svojevremeno, i ona je jedan film sa tankim scenariom i jos gorom glumom ali se zato ulozilo u specijalne efekte, valjda mu zato samo muski daju dobar rejting ili barem nalaze razumevanja za sustinske propuste :happy:

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, morgana said:

ma kakav praxis. nevjerovatno je kako jedna postsocijalisticka zemlja zaobilazi sopstveno nasljedje, a guta direktno i bez kriterijuma zapadno ljevicarenje i kad valja i kad je sranje.

 

pritom, u srbiji je desnica uzurpirala teoriju kulture samo tako, eno ih masovno antiglobalizuju i kontrahegemonizuju i pravoslave o istom trosku.

To je problem svih ex-Yu simulacija drzava: sve ce morati kad-tad da progutaju zabu i prestanu da grcevito pokusavaju preskakanje svog sopstvenog Ju nasledja kao jedinog koje ima iole teorijski potkovanu alternativu recimo nacionalizmu.

Sto ce biti tesko ali ne i nemoguce u nazovi drzavama koje su - bez izuzetka - nastale i vestacki odrzavane u zivotu upravo na nacionalizmu i negaciji sopstvenog kulturnog nasledja - od popularne muzike do filozofije.

Gradjene su i nastale na negaciji, budjenju nacionalnih mitova bez uporista u istoriji, sto ih je - opet sve bez razlike - odvelo do oslanjanja na iskljucivo nacionalisticko, a ne nacionalno u smislu kulturnih vrednosti.

Na stranu iz tog narativatm proisteklo odricanje od najboljeg dela sopstvene istorije, antifasizma na primer, i upadanja u mulj ustastva, cetnistva, ljoticevstine, cega sve ne, sa sve odvratnim i jalovim pokusajima takozvanog nacionalnog pomirenja i spajanja nespojivog.

Iz toga je, da pomenem samo jednu manifestaciju jalovosti, proistekao apsurd da svaka ex-Yu drzava mora da mase zastavom najretrogradnijih snaga koje s u je u ime sopstvenog nacionalizma zastupale tokom WW2 i koje su - bez izuzetka - bile od zla oca i jos gore majke, a da mora da precutkuje ili u najboljem slucaju pokusa da etnicki ocisti sopstveni doprinos saveznickoj pobedi nad fasizmom/nacizmom.

Koji nije bio ni srpski ni hrvatski ni slovenacki, itd, itd, dakle niciji, osim - jugoslovenski.

 

 

  • +1 6
Link to comment

da, da slazem se i bas sam htjela nesto slicno da napisem. pa tesko je naci literaturu cak i u soft oblastima, kulturi, filmu recimo, da daje pregled citave jugoslovenske, a ne ekskluzivno republicke produkcije ili cega vec. bukvalno se gubi cjelina i te tzv jugoslovenske studije cesto ostaju u nacionalnom okviru pa se onda razmjenjuju po seminarima, tribinama i sl. tragikomicno. a da uopste ne idemo do politike ili do zacetaka ideje jugoslovenstva, to je six feet under.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, chandra said:

 

Odlican opis i poredjenje. Doduse, BS je ipak imala neku harizmu, nije glupa i, kad hoce, moze itekako brzo da misli. Milica ne deluje da joj je koriscenje mozga primarna zanimacija.

 

I mene je iznenadila Dobricina naklonost ka njoj. Mozda bi je muvao? A mozda je pokusavao da je pacifikuje ne odgovarajuci na njene klinacke provokacije.

 

Inace, odgledanih 45 minuta emisije me podsetilo zasto ne gledam Utisak vec godinama. Bas ima vajb 90-tih.

 

to me podsetilo -

 

 

 

ko je ovaj lik u teksas jakni i zasto on gostuje u utisku, kad znamo da je jedina prava opozicija spo 

a malo i seselj

Link to comment
5 hours ago, morgana said:

ma kakav praxis.

Ili, da skratim: sta ce nam Praxis, neka tamo Korculanska letnja skola, kada smo dobili (svetog) Nikolaja Velimirovica?

 

:laugh:

 

Link to comment

aj ne zajebavaj, nisam rekla to nego da danasnji ljevicari o kojima sam pricala sa chandrom ne izucavaju praxis nego kratke sizee zapadne ljevice. 

sto naravno ne znaci niti da moraju praxis niti da ne smiju zapad (niti da moraju bilo sta sto je lijevo, naravno) nego je smijesno sto su prenebregli jugoslovensko nasljednje.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, chandra said:

 

Jest, Dobrica je sad u fazi kad je javne nastupe savladao dovoljno da misli da moze da improvizuje. A nije, samo mu je popustila trema, pa ima utisak da reci lakse klize i manje slusa samog sebe. To se cesto desava i u drugim oblastima koje ukljucuju javni nastup.

 

Znas sta je jos zanimljivo. Dobrica sada je stariji od Djindjica u ovom klipu. Stravican utisak nemustosti ostaje kad gledas nase liberalne politicare i sve ove razne Milice sto se pojavljuju po medijima. Politicari bi barem morali da porade na treningu svojih javnih izlaganja - od logopeda, pa na dalje. Smejemo se raznim pajserima iz sns ergela, a fakat je da i sa nase strane ima jako malo ljudi koji su u stanju da govore jasno, dovoljno koncizno i fokusirano, sa dobrom dikcijom. Zapravo ne mogu da se setim nijednog od aktuelnih ko bi bio bar malo iznad proseka. Marinika je dosta dobra u tom pogledu, makar ne ostavlja utisak da previse improvizuje. Lutovac se priprema i ume da govori, ali je preopsiran i sa losom dikcijom sto neminovno vodi u dosadu. Rakicka bi morala da ide na ozbiljan trening. Djilas je katastrofa kad krene da brza i da preskace vokale. Sam Djindjic je mnogo radio na tome da popravi svoj javni nastup, a na ovom klipu s pocetka karijere zapravo deluje elokventnije od bilo koga s trenutne scene.

 

Bosko ima odlicnu dikciju i dobar je govornik. Svi bi mogli na casove kod njega..

  • +1 1
Link to comment

Pa dobro, to mu je i struka plus se generalno desničari više lože na to besjedništvo, uz to je i brendirao taj svoj naglasak, ali da, na tome treba raditi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...