Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

I za tih 13% se ima zahvaliti zustrom suprotstavljanju mesetarenju na birackom mestu? 
Da je ispala neka ozbiljnija frka i tuca, samo bi se pokrenuo narativ “sile Djilasa i bezumlja” i poklopio kao cunami svaku drugu pricu. 
A verovatno taj sitan procenat i ne predstavlja neku pretnju pa i nema potrebe da se ludi intenzivnije.

  • +1 1
Link to comment

Dođe čovek na BM i, ako je neucenjen i protiv je Vučića i ekipe, zaokruži šta ima. Probere one sa čijim predstavnicima na lokalu nema problem. I još ako ga zabole za pametnjakoviće na internetima koji svuda i svima traže mane i čekaju izbornog Isusa.

 

Po najskorijim istraživanjima, Jeremićeva partija je tanka, ali ako ima negde dobro organizovan lokalni odbor i povoljnu situaciju, može da napravi rezultat.

Edited by Zabalujev
  • +1 2
Link to comment

Simonovic:

 

Od 37.313 upisanih birača, glas za šest izbornih lista dalo je 14.273 glasača, a od toga za listu Vučić – Dačić 11.123 birača, što znači da Negotinci i nisu bili zadovoljni stranačkom ponudom.

 

Ne umanjujem značaj izbornog rezultata Narodne stranke, ali moram da istaknem da je tu listu zaokružilo 1.887 građana, a ovo ističem, jer procenat od 12,7 odsto može samo da zavara.

 

Za Savez 90 zelenih glasalo je 511, koaliciju Nada (DSS-POKS) 321, Šešelja 241 i Milana Stamatovića 190 birača. Ako izvedemo sledeću računicu da je svaka od tih lista imala po 45 odborničkih kandidata i da svaki kandidat ima neku užu rodbinu, kumove, bliske prijatelje u tom gradu, recimo bar 20-ak ljudi, može se zaključiti da za njih ne glasaju ni njihovi najbliži.

Link to comment

Taj Simonović očigledno nema uvid u demografiju negotinske opštine ako misli da je broj izašlih birača pokazatelj da Negotinci nisu zadovoljni stranačkom ponudom.

Poenta je da je trenutno u toj opštini rezervoar apstinenata nije značajan  da bi (hipotetički) značajno izmenili procente da su izašli.

Link to comment

Covek pise na osnovu brojki koje su zvanicne. Ako neko zna tacne podatke koliko ljudi zaista zivi u Negotinu, a koliko ih radi u inostranstvu, neka lepo napise. Ali precizne podatke, a ne "prema mojim procenama najmanje toliko i toliko"..

Link to comment

Koliko kapiram u Negotinu je brdo upisanih preko.

A kums je reagovao na te procene "po osecaju".

Glasa se za koga se ima na listicu.

I to se samo pise.

Naravno da je ova cifra iz Negotina delom i posledica neizlaska ostalih.

Ipak mislim da ce on u pojedinim sredinama uzeti nesto na racun lokalaca koji su mu odboru.

Link to comment

Brojke jesu zvanične. Broj stanovnika koji živi u krajini na mestu gde je prijavljen je dosta niži. Tako da su rezultati realni (ovde apstrahujem krađe i nepravilnosti na izbornim mestima), ali Simonovićev zaključak nije dobar. Ne može se tvrditi da Negotinci nisu zadovoljni stranačkom ponudom na osnovu pogrešne intepretirane izlasnosti.

 Takođe, ovo pokazuje da se ispod  Dunava i Save, Narodna stranka i Đilasova stranka jedine percipiraju kao istinska opozicija.

Link to comment
On 26.10.2021. at 10:31, morgana said:

ima toga jos, drugosrbijanci, autosovinisti, levica koja mrzi srbiju itd

 

meni je bila presmijesna sa svojim impresijama iz h novog i cg, valjda joj je deda odande, kaze deda jedini u selu nije trazio od babe da pere noge gostima i poslao je kcerke na studije, sampion napredne svijesti. jebote, u vrijeme njenog dede i skolovanja njene mame to je bio standard, sad jedino ako je imala nesrecu da joj je porodica zivjela u bas bas zabacenom selu, mada ja stvarno nisam cula za takve slucajeve u odgovarajucoj vremenskoj epohi, to bi morale biti '80e ili najranije '70e. 

poenta, zena voli da sere da bi se postavila u ulogu intelektualne nadmoci i drugacijosti.

jebes nase medije koji su za par besplatnih primjeraka knjiga i zakusku kod izdavaca spremni da ustupe prostor svakome bez ikakvih pitanja, sem narucenih.

 

Sad sam odgledao zbog kritike Dobrice na NDB temi. Svaka sekvenca sa Milicom (prvi put je vidim i cujem za nju) je opasna tortura za mozak. Klasna teorija umetnosti, jebote, tema za doktorat 2021. Ali to je trend u tim krugovima, dodje ti da kazes, vidi, zanimljivo, otkrivaju Adorna i Benjamina, revival interesa za Marxa, a onda shvatis da ova i slicna kompanija nisu stigli ni do Adorna i Benjamina, vec im se znanje o temi zavrsava na 2-3 pasusa gde njihovi mentori prezvakavaju 50 ili 100 godina stare teorije umetnosti. Kad su uvedeni doktorati na umetnicke fakultete (negde ranih 2000-ih) to je ucinjeno, ako i toliko toga drugog, zarad instant zarade jer su masne pare naplacivane od studenata umetnosti koji su zudeli da se okite titulom doktora. Tu je jedan mentor posebno prednjacio u transformaciji nebitnih umetnka u jos nebitnije doktore teorije umetnosti.

 

Ko sto je danas oziveo interes za Praxis, ali ako moze nekako da se drzi na polici, na vidnom mestu, ko ce bre da cita sav taj marksizam.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

Brojke jesu zvanične. Broj stanovnika koji živi u krajini na mestu gde je prijavljen je dosta niži. Tako da su rezultati realni (ovde apstrahujem krađe i nepravilnosti na izbornim mestima), ali Simonovićev zaključak nije dobar. Ne može se tvrditi da Negotinci nisu zadovoljni stranačkom ponudom na osnovu pogrešne intepretirane izlasnosti.

 Takođe, ovo pokazuje da se ispod  Dunava i Save, Narodna stranka i Đilasova stranka jedine percipiraju kao istinska opozicija.

 

A DS se ne percipira? Dveri se ne percipiraju?

Link to comment

DS odbor u Negotinu je na nivou statističke greške, za Dveri mi nije poznato da imaju uopšte predstavništvo u Negotinu.

Niti ta dveraška priča ima prođu u istočnoj Srbiji.

Kada sam napisao 'ispod Dunava i Save' propustio sam da napišem da mislim na Tmočku krajinu.

 

Esid: generalno, antivučićevski deo stanivništva je tamo desno nastrojen, ali na liniji rahmetli SPO-a i posle DSS-a. Otud i neki manji procenat koji je POKS dobio. Zato će DS uvek imati slabiji rezultat, a ovi razočarani će se preliti Jeremiću kao ideološki najbližoj opciji.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...