Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Srbljanovic cesto uskace na taljige onima koji se bave marginalnim temama u Srbiji tipa zenskih prava, zlostavljanja zena i slicnih lgbt migranata, jer to je njeno polje dejstvovanja odakle poentira da ne treba da se fokusiramo na Vucica. Svakako ostavljam mogucnost da je BS samo upotrebila ovu devojku da proturi svoju agendu ali ne bira ni ona bas tako bezveze.

  • +1 4
Link to comment

ma ne bira bezveze, naravno, a ne znam sta je ponukalo da odabere knjigu za prikaz u podcast-u, feministicka ili otvorenija sns agenda, cini mi se da ima vise od 3-4 dana da sam vidjela naslov. u svakom slucaju, knjiga je daleko od odlicne.

 

steta sto je zbog izbora gosce u utisku ostalo manje vidljivo ono sto je stojanovic rekao, sns treba tuci njihovim sredstvima, to se sve cesce cuje kao ideja ili kao predvidjanje, prosto je ljudima jasno da uz ovoliku oseku svih mogucih prava i sloboda prica nema vise zavrsetaka, samo je pitanje koliko (mnogo) je kraj udaljen

Link to comment
5 hours ago, Leia said:

 

edit. @ObiW Vec je komentarisala Morgana… nije to bio opsti trend u CG 80tih, a ekstremni primeri su uvek zgodni za igrani film. A i za prosipanje bullshita po tv

Leia, ne zelis da znas trendove po CG primorju iz 70tih i ranih 80tih iz perspektive srbijanskog turiste. Niti je bilo zgodno za film Zivka Nikolica onda, niti je za prosipanje zabavnog bullshita po teveu sada, niti morgana zna mnogo o tome jer bila previse mlada u to vreme. I neka ostane na tome da ne rasplinjujemo diskusiju.  

Link to comment
7 hours ago, morgana said:

 

 

meni je i ovo zanimljivo - ima sad dosta istrazivanja jugoslavije u okviru istorije, teorije kulture i sociologije, ucestvuje srbija ali zamajac je krenuo iz hrvatske, s lijeve strane, iz pule ako govorimo o teoriji kulture.

 

bas sam nekidan narucila knjigu tvrtka jakovine o budimiru loncaru, izdao sluzbeni glasnik nedavno, a jedva sam je nasla. ima publike (nije glasna), pa neka i jeste manjinska.

 

(da ne trolujem vise)

 

За болд ти препоручујем своју колегиницу Аниту Бухин :)

  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

За болд ти препоручујем своју колегиницу Аниту Бухин :)

 

 

hvala, potrazicu

 

edit, vec vidim teme koje me zanimaju, super, tenks jos jednom

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Leia said:

Samo ne znam kako tuci SNS njihovim sredstvima, a ostati razlicit od njih? Samo se daje zicer sposobnijem hohstapleru 

Nikako .

Polarizacija je vise nego ocita. 

Proslo je vreme Kostunice i Tadica. Narativ se promenio u americki. 

Us versus them,

Rep versus Dem

 

Link to comment
1 hour ago, Rowanoke said:

Nikako .

Polarizacija je vise nego ocita. 

Proslo je vreme Kostunice i Tadica. Narativ se promenio u americki. 

Us versus them,

Rep versus Dem

 


Mislila sam na predlog da se ne libimo fizickog suprotstavljanja, koji gura niko do svileni Vuk Jeremic koji obuce vijetnamku kad pozeli da izgleda opasno, o ironije. 
Neka makljaza bi imala smisla jedino ako je ekstremno masovna i dobro organizovana, ovako mlatiti se sam pa snimati telefonom ja ne znam cemu… Da pokazes snimak Vucicevoj korumpiranoj policiji i isteras pravdu? 
Xaxa.

A ne vidim bas puno zajednickog sa americkim narativom osim ako mozda malo nategnuto Vucica uporedimo sa Trumpom :D Samo sto su kod nas “deplorables” solidna vecina.

Link to comment

Jeremić je uzeo 13% i to u nedostatku bilo koga ko nije SNS. Da budem skroz fer, mislim da je bila jedna neka ultralokalna priča koja je dobila nešto tipa 3%

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...