Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

5 minutes ago, Moonwalker said:

 

Ju, ju...ni za dete odbojkaskog reprezentativca, tuzno. Fuj bre! 

 

ne ynam cime se igrao, valjda lutkama od pruca. tako je i jedna moja prababa, doduse pocetkom 20. vijeka.

Link to comment

Lici na  pricu oko onog Antonijevicevog filma kako se nije znalo o Jasenovcu osamdesetih, a cela zapadna Srbija imala isti ukljucen u osnovnoskolsku ekskurziju.  Kako ih nije sramota da lazu kao psi, kao da ne postoje ljudi koji su ziveli tada. Na sta neki spadnu nakon onakve sportske karijere. 

 

Boba Kovac je za njega gospodin covek

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Moonwalker said:

Lici na  pricu oko onog Antonijevicevog filma kako se nije znalo o Jasenovcu osamdesetih, a cela zapadna Srbija imala isti ukljucen u osnovnoskolsku ekskurziju.  Kako ih nije sramota da lazu kao psi, kao da ne postoje ljudi koji su ziveli tada. Na sta neki spadnu nakon onakve sportske karijere. 

 

Boba Kovac je za njega gospodin covek

 

Ne umem da objasnim al da je do njihovih pogleda i njihove stvarnosti ne bih imao secanje, koliko su pomereni u prostoru, mislim - niko od nas u onom vremenu, ili bilo kom drugacijem vremenu.

Edited by villiem
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Leia said:


Kao kad Marina Abramovic udari u lament o uzasima represije u socijalizmu, ili Kolinda o traumama usled   nedostupnosti izbora jogurta u prodavnicama. Meni je samo fascinantno kako sve to prolazi i niko da glasno kaze alo ne seri, ne lazi, ne izmisljaj. 
edit. Narocito Olja Beckovic, koja inace ima no bullshit stav, da pusta da joj neko tako lupeta u emisiji

Pa to je taj intelektualni milje Kruga dvojke

Link to comment
17 minutes ago, Moonwalker said:

Lici na  pricu oko onog Antonijevicevog filma kako se nije znalo o Jasenovcu osamdesetih, a cela zapadna Srbija imala isti ukljucen u osnovnoskolsku ekskurziju.  Kako ih nije sramota da lazu kao psi, kao da ne postoje ljudi koji su ziveli tada. Na sta neki spadnu nakon onakve sportske karijere. 

 

Boba Kovac je za njega gospodin covek

Samo da cujes sta tek Dveri tvrde

Link to comment
13 minutes ago, villiem said:

 

Ne umem da objasnim al da je do njihovih pogleda i njihove stvarnosti ne bih imao secanje, koliko su pomereni u prostoru, mislim - niko od nas u onom vremenu, ili bilo kom drugacijem vremenu.

 

Ma jok, smradovi manipulativni, pa rade na sitno, onako puzajuci. Realno covek je priglup, a ambiciozan i eto rezultata.

 

5 minutes ago, Rowanoke said:

Samo da cujes sta tek Dveri tvrde

 

Znam otprilike i nemam zelju da dalje istrazujem, ne zameri.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, villiem said:

 

Ne umem da objasnim al da je do njihovih pogleda i njihove stvarnosti ne bih imao secanje, koliko su pomereni u prostoru, mislim - niko od nas u onom vremenu, ili bilo kom drugacijem vremenu.

 

 

meni je i ovo zanimljivo - ima sad dosta istrazivanja jugoslavije u okviru istorije, teorije kulture i sociologije, ucestvuje srbija ali zamajac je krenuo iz hrvatske, s lijeve strane, iz pule ako govorimo o teoriji kulture.

 

bas sam nekidan narucila knjigu tvrtka jakovine o budimiru loncaru, izdao sluzbeni glasnik nedavno, a jedva sam je nasla. ima publike (nije glasna), pa neka i jeste manjinska.

 

(da ne trolujem vise)

Edited by morgana
Link to comment
 
 
meni je i ovo zanimljivo - ima sad dosta istrazivanja jugoslavije u okviru istorije, teorije kulture i sociologije, ucestvuje srbija ali zamajac je krenuo iz hrvatske, s lijeve strane, iz pule ako govorimo o teoriji kulture.
 
bas sam nekidan narucila knjigu tvrtka jakovine o budimiru loncaru, izdao sluzbeni glasnik nedavno, a jedva sam je nasla. ima publike (nije glasna), pa neka i jeste manjinska.
 
(da ne trolujem vise)
E trebala je da bude promocija te knjige u BG baš u vreme onog cirkusa sa nesvrstanima.
Ne znam da li je bila.







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

Kao što se mogli i pretpostaviti Milica je profitirala iz svega. Cenim da Ivan Bevc trlja ruke, vidim da je i Vreme na FB okačilo, ponovo, intervju, nadam se samo da će i konobari uzeti veći bakšiš...

Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

E trebala je da bude promocija te knjige u BG baš u vreme onog cirkusa sa nesvrstanima.
Ne znam da li je bila.







... Shiit has hit the fan
 

 

jakovina je tih dana bio u bgd ali nisam naisla na najavu promocije, previdjela sam je ocigledno

a vucic i bilmezi loncara nisu, u okviru skupa o nesvrstanima, zvali sto kaze stipe mesic ni na kafu

 

@John Coltrane

 

da, da, samo sad mozda u okviru specijalizovanijeg trzista. mediji su krivi, glad za kanapeima. booka je uvijek bila agresivna u promociji samo im autori nisu uvijek ovako... ovakvi.

Link to comment
3 hours ago, Leia said:


Kao kad Marina Abramovic udari u lament o uzasima represije u socijalizmu, ili Kolinda o traumama usled   nedostupnosti izbora jogurta u prodavnicama. Meni je samo fascinantno kako sve to prolazi i niko da glasno kaze alo ne seri, ne lazi, ne izmisljaj. 
edit. Narocito Olja Beckovic, koja inace ima no bullshit stav, da pusta da joj neko tako lupeta u emisiji

Ako si u nedoumici da li ova zena laze vizavi CG od pre 50 - 60 godina, pogledaj filmove Zivka Nikolica, koje je snimao osamdesetih. Naravno da njegovi filmovi nisu dokumentarni, i naravno da u filmu ima preterivanja, ali je mentalitet crnogorskog sela dobro oslikan. 

 

Nama su ti filmovi bili zabavni, ali su Zivka Crnogorci mrzeli "jer im je kvario ugled prikazujuci ih kao primitivne". To se promenilo kada je Zivko postao referenca pop kulture i kada su mu filmovi poceli da dobijaju nagrade. 

Edited by ObiW
Link to comment

Evo ovde neka tuzna prica o egzostencijalnim problemima,

https://luftika.rs/milica-vuckovic/

samo ne shvatam jel to ona i dan danas radi na crno u kaficu ili je gazdarica istog?

Isto tako neko ko je clan ULUPUDS-a i nema pravo po zakonu da se negde zaposli za stalno niti da otvori firmu/kafanu na svoje ime, jer mu je formalno status “slobodan umetnik”, preko toga ima radni staz i zdravstveno osiguranje.

Nadam se u njeno ime da niko iz Poreske ne gleda Utisak :fantom:

 

edit. @ObiW Vec je komentarisala Morgana… nije to bio opsti trend u CG 80tih, a ekstremni primeri su uvek zgodni za igrani film. A i za prosipanje bullshita po tv

Edited by Leia
  • +1 2
Link to comment

to o klincima uz provincije i o radu na crno mi je jedino ok sto je napisala. kako moze da se bude klasno svjestan kad se osjeti na svojoj kozi :cool:

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Ma… i to je mogla cuti od nekoga pa ubaciti u svoj narativ, #raw emotions trenduje globalno. Kao sto je i onaj CG momenat ubacila kad je bilo zgodno.

Red flag mi je da je Srbljanovicka odmah skocila da joj se divi, a Olja Beckovic je mucki obmanula mozes misliti… sve neke zanimljive okolnosti

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...