Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

8 minutes ago, pt 2.0 said:

@morgana ako te ne mrzi (i ako znaš) daj nama sa jeftinijim ulaznicama objašnjenje ostalih referenci koje navodi marija ratković (kakvi nobelovci i neefikasne vakcine... ne mogu uopšte da pohvatam o čemu piše, jer nemam predznanje)

 

milica je u intervjuu u vremenu rekla da ljudi nece da se vakcinisu jer su eto vakcine neefikasne i stvaraju probleme, a  ona je bas dugo pratila tu situaciju jer joj je brat u ljekarima bez granica sto je valjda cini objektivnom, jel.

 

stos e nobelovca tice, ne nalazim sad to kod marije, vjerovatno ne citam pazljivo (ako imas zivaca samo mi napisi gdje je to) ali pretpostavljam da se osvrce na milicinu referencu prema andricu u knjizi zbog koje i gostuje po medijima, 'smrtni ishod atletskih povreda'. knjiga je po meni eksploatatorska, ono gdje vidim da je cijenjena, a nije mi jasno zasto, je nabrajanje odnosno stikliranje svih polja iz prirucnika za razumijevanje karaktera zrtve i manipulatora ali to ne cini dobru prozu. andric valjda treba da da relevantnost tamo gdje ona realno u smislu knjizevnog kvaliteta nedostaje.

 

milica zna da kritikuje ljevicu kao autosoviniste, da implicitno kritikuje zrtve nasilja sto ne dignu sidro i odu iz veze jer eto, nasilna veza je pitanje dinamike sa izjednacenom odgovornoscu maltene. dosta ruzan, ali potuljeno ruzan karakter, po meni.

 

marija je prilicno u pravu za sve sto joj je spocitala (a svakako moze da se diskutuje i o mariji, druga tema)

 

 

Edited by morgana
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

301819967_Screenshot2021-10-25195820.jpg.89d3b21153e97d492bcda8532226002f.jpg

zažutela sam ceo taj deo, mada si većinu objasnila. pominje nobelovce šmekere u sredini teksta... a pominje i borce za ljudska prava kao ratne profitere...

 

Link to comment

mene najvise nervira sto je u xy intervjua prije utiska provukla bas gadne teze, a da je niko nije dodatno pitao nista o njima niti je prokazao. marketing je pojeo i kritiku i nivinarstvo. 

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, garmonbozia said:

"Milica Vučković kaže za Nova.rs da su „takozvanu dramu na Tviteru napravili uglavnom drugosrbijanci“ koji su ljuti što ona nije iskoristila priliku da postane građanska heroina i izvadi transparent na kojem piše ono što bi oni želeli da vide i čuju“."

 

:ajde:

 

https://nova.rs/kultura/dijana-hrkalovic-knjizevnosti-milica-vuckovic-odgovara-na-hajku-na-tviteru/

Upotreba te reči, jasno definiše gospođu...

  • +1 7
Link to comment
2 hours ago, morgana said:

meni je bila presmijesna sa svojim impresijama iz h novog i cg, valjda joj je deda odande, kaze deda jedini u selu nije trazio od babe da pere noge gostima i poslao je kcerke na studije, sampion napredne svijesti. jebote, u vrijeme njenog dede i skolovanja njene mame to je bio standard, sad jedino ako je imala nesrecu da joj je porodica zivjela u bas bas zabacenom selu, mada ja stvarno nisam cula za takve slucajeve u odgovarajucoj vremenskoj epohi, to bi morale biti '80e ili najranije '70e. 

poenta, zena voli da sere da bi se postavila u ulogu intelektualne nadmoci i drugacijosti.


Kao kad Marina Abramovic udari u lament o uzasima represije u socijalizmu, ili Kolinda o traumama usled   nedostupnosti izbora jogurta u prodavnicama. Meni je samo fascinantno kako sve to prolazi i niko da glasno kaze alo ne seri, ne lazi, ne izmisljaj. 
edit. Narocito Olja Beckovic, koja inace ima no bullshit stav, da pusta da joj neko tako lupeta u emisiji

Edited by Leia
  • +1 8
Link to comment

odlicno poredjenje, to je to, ja samo ne znam, 1) kao sto si rekla, kako ih niko u medijima ne sprijeci da laprdaju i 2) kako bre ljudi, publika, dozvole da im budaletine prekrajaju licna sjecanja

  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Sećanje je vrlo varljiva kategorija.


Pa i nije, nego smo izgleda i odvise “zabavljeni” sadasnjim trenutkom da i nemamo ni vremena ni energije da cuvamo i branimo barem ta lepa secanja od napastvovanja kojekakvih seratora.

A dominantni narativ postaje onaj koji se najglasnije gura i promovise, kao “mracno doba Zutih”, Djilas demon, itd itd.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

eto i kod onog vanje grbica je sjecanje varljivo, on naime kaze da u sfrj nije bilo igracaka :cry:

 

Ju, ju...ni za dete odbojkaskog reprezentativca, tuzno. Fuj bre! 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...