Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ne mogu da opravdavam osobu koja sve relativizuje - veliki primer je ono sa "ako oni pošalju 400 batinaša, mi treba da pošaljemo 800 da brani te ljude" na šta ona odgovara "pa to je tako svuda, to je uvek bilo tako, ne razumem šta je problem, što se fokusirate na to". Kako to može da opravdava iko ko je protiv ove vlasti? Nikad nije bilo ovako u smislu da se kontrolišu izbori za predsednika odeljenja III/1 osnovne škole sa sve džipovima i raznim ubeđivačimatm. Svako ko se ovako ponaša faktički nije protiv Vučića i ove vlasti, već im samo ide u prilog.

 

Ovako je samo Biljana Srbljanović za siromašne (kvazi-urbane) i vjeran pas statusa quo.

  • +1 7
Link to comment

Ja to uopšte nisam shvatio kao opravdavanje batinaša nego kao stav da ti što popisuju ljude nisu glavni razlog očajnih rezultata opozicije. Još jednom, žena je eksplicitno rekla da ne vidi ništa dobro u ovoj vlasti. Sa gađanjem odbila da izgovori ime A. Vučić. Meni je to dovoljno da kažem da je neko na mojoj strani, osim ako nije neki dverjanin. Zašto bi pobogu opravdala džipove!? Tek ovo kako nije svesna situacije u zdravstvu mi je totalno neosnovano. Nije ona uopšte odvaljena od realnosti, vi kao da niste gledali emisiju. Ona zamera NDB-u baš ono što im i vi ovde zamerate, tu odvaljenost od realnosti sa sve nabrajanjem stavki tipa minimalne plate i precenjivanje važnosti ekoloških tema za Mileta. O shvatanju realnosti van situacije onih kojima je najteže da ne pričamo. Shvata je odlično, reklo bi se bolje nego forumuši iz sličnog miljea.

 

Shvata ona sve što i mi, kao da smo mi ovde sve genije do genija, samo nema potrebu za društvenim angažmanom. Ne zanima je to, bavi se sobom i svojim malim biznisima i otvoreno je protiv Vučića, ali ne gradi svoj nastup na tome.  Zašto je to toliko strašnije od gomile nas sa foruma koji smo otišli u inostranstvo i kao nešto nekad napišemo na nekom najnebitnijem forumi na svetu ili tviteru? Nije pravi intelektulac, pa šta? Zašto bi pa morala da bude? Neka urbana umetnica koja se trenutno nametnula i ne želi da gradi svoj identitet na političkim temama.

 

I nije trebalo da odbije da gostuje. Zašto da propusti priliku da promoviše svoju knjigu? Boli je baš kurac što bi vi da čujete po milioniti krug istu priču i treba da je boli. Šta kao, otvorila bi oči Oljinim gledaocima da se intenzivnije skandalizovala Vučićem?

 

Olja nije trebalo da je zove u ovakvu emisiju pošto je očigledno želela da se priča o strategiji za izbore, o čemu ova gradska riba ne želi konkretno da se izjasni, sve naglašavajući da se ne bavi direktno politikom. 

 

I sad je kao ona koja u tv emisiji kaže da kod ove vlasti nema ničeg dobro veći problem od armije od skoro milion ljudi koji svakodnevno rade na tome da Vučić ostane što duže na vlasti. 

 

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, morgana said:

@Milošica

za ndb je potpuno u pravu, nije za sire glasacko tijelo. ali nema ni obavezu da bude, pobogu, popunjava trzisnu nisu sacinjenu od svilenih urbanih.

i to kazem kao notorni neglasac ndb (u paralelnom univerzumu u kome imam srpsko drzavljanstvo)

 

 

boze koliko ja forumasim kad sam pred rokom za posao :isuse: nek me banuje neko, mnogo ce me zaduziti

"Svileni urbani"?

Jedina opcija koja ne nudi  prstohvat ili dva srbovanja u svom obracanju gradjanima

Link to comment

izvini, nemam vremena da opet objasnjavam prezvakano, evo ti samo ovoliko: dobrica fakat da udisemo direktno rak pluca u politickom istupu naziva klimatskim promjenama. pa jebote.

Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

"Svileni urbani"?

Jedina opcija koja ne nudi  prstohvat ili dva srbovanja u svom obracanju gradjanima

Pa zato i jesu svileni :fantom:

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, morgana said:

izvini, nemam vremena da opet objasnjavam prezvakano, evo ti samo ovoliko: dobrica fakat da udisemo direktno rak pluca u politickom istupu naziva klimatskim promjenama. pa jebote.

To sa klimatskim promenama je katastrofa

Ali ono, nije samo to ndmbgd

 

Meni su opcija jer su bukvalno jedini koji ne neguju nacionalizam od svih ponudjenih

Verujem da nisam jedini i sumnjam da smo zbog toga "svileni urbani"

Link to comment
16 minutes ago, Milošica said:

Pa zato i jesu svileni :fantom:

Pa da, samo sto jbg nije smesno

A nazalost odomacilo se 

 

Dakle coek seljak moze i mora biti iskljucivo srbenda, desnicar, vernik

Link to comment
3 hours ago, Moonwalker said:

Nisam znala da je patentirano.

On 20.5.2014. at 1:41, harper said:

 

Republika Nece Valjda.

 

Nece Valjda ti sto spase od propasti do sad nas...

  • Hvala 1
Link to comment

marija ratković ne bi bila ni trunku bolja (ona je mnogo bolje umrežena od milice, ngo feministički, regionalni, feminizam, sve je tu,

i sveprisutna je u medijima, samo je imla nesreću da njen roman objavi kontrast umesto booke), ona bi napušila dobricu zbog 

potencijalne saranje sa dverima.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...