Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

21 minutes ago, Rowanoke said:

Ova Milica je dibidus budaletina,

 

Operisana je skroz od realnosti, ona ni ne zna sta se desava i kakav zivot ljudi zive izvan kruga dvojke. 

Neće biti. Čak naprotiv.

 

Baš je naglasila da je paradoksalno da oni kojima je najgore zapravo glasaju za SNS i da bi trebalo naći način da se dopre do njih. Interesantno je da tu jako bitnu rečenicu svi zanemaruju.

 

Bez da učitavam, apsolutno je moguće da grešim, ali deluje mi da je mnogima zapravo njen način izražavanja, koji je fakat bio nesrećan, više podsvesno doprineo utisku kakav je ostavila nego suština izgovorenog. Da je znala bolje sastaviti priču koju je želela reći, mislim da bi bilo drugačije.

 

Edited by Milošica
  • +1 5
  • Haha 2
Link to comment

@morgana

 

Meni licno manje smeta ta odvojenost od realnosti, vise mi smeta da neko ko pretenduje da bude javni inelektualac ne razume nista slozenije od vodjenja kafane, cast dobrim kafedzijama. Jbt ta zemlja treba da promeni ime u "Nece valjda", a narod u "Necevaljdijanci"

 

I da me neko ne shvati pogresno fah idiota ima u svim strukama.

 

Skoro sam cula od jedne inace inteligentne i formalno vrlo obrazovane osobe da se vakcinisao jer sluzba (drzavna) u kojoj radi tako zahteva.  Ona varijanta slovenskog (balkanskog) macizma i teorije zavere koju je @Mos na nekoj temi pominjao.  Samo ima srecu da to moze da serenda u jednom relativno disciplinovanom i racionalnom drustvu cije zakone  mora jaadan da postuje. Tako da ce glava ostati na ramenu.

 

Citam forumasa sa problemom tromba kao posledice ovoga i dodje mi da ovi kenjatori budu zdravo biveni sto bi onaj maleni demonstrant rekao i da nema da se deru.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Milošica said:

Baš je naglasila da je paradoksalno da oni kojima je najgore zapravo glasaju za SNS i da bi trebalo naći način da se dopre do njih. Interesantno je da tu jako bitnu rečenicu svi zanemaruju.

niti je to paradoks, niti treba da bude misao kojom se neko fascinira 2021. godine.

to je davno ispričana i objašnjena priča.

vučić profitira na beznađu i niskom nivou svesti najsiromašnijih, bacajući im mrvice koje mogu da skupe odmah (tri hiljade za gospođu fazon), dok im istovbremeno otima i zatire budućnost čukununuka. lično mislim da bi upravo za tu promociju bede trebalo da mu se izmisli poseban krug pakla.

 

ono što MORA da se uradi je prekid sa tom tradicijom i ozbiljan rez u društvu.

uz zaštitu najsiromašnijih u procesu.

a sprovođenje tog reza NAJMANJE ZAVISI OD NAJSIROMAŠNIJIH. bukvalno, najmanje zavisi od njih. oni imaju najmanje moći, najmanje su emancipovani, najmanje imaju zdravlja, snage i vremena.

mora neko sa mnogo moći da kaže - e sad je bilo DOSTA bezakonja, pljačke i izrabljivanja. i da postavi socijalni minimum svega tako da bude human.

 

nema tog programa, bukvalno NEMA, kojim bi neka partija mogla da se obrati najsiromašnijima a da ovi poveruju. oni. veruju. u. keš. koji. vide. odmah.

 

Edited by pt 2.0
  • +1 9
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
13 minutes ago, pt 2.0 said:

niti je to paradoks, niti treba da bude misao kojom se neko fascinira 2021. godine.

to je davno ispričana i objašnjena priča.

Paradoks jeste, samo što si ti kasnije lepo objasnila kako je nastao. Ne bi trebalo da bude misao kojom se neko fascinira, niti se iko fascinira, ali pomenuo sam to apropo priče o odvaljenosti od realnosti.

 

Isto kao što je rekla da naziv "Ne davimo Beograd" nije efektan za šire glasačko telo, što je tačno, i što je Dobrica apsolutno razumeo, sudeći po tome da su posle emisije skroz okej i verovatno joj objasnivši da oni(za sada) i ne jure ogromno glasačko telo već ideološki profilisanu grupu. 

 

Btw, mislim da bi neki naziv sličan kolegama iz Zagreba bio efektan.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Ne bi trebalo da bude misao kojom se neko fascinira, niti se iko fascinira

ugostiteljka se fascinirala juče. možda nisam upotrebila precizan termin koji je izgovorila ona - nemam sad EON da premotam i vidim tačno kako je to sročila, ali je na toj liniji.

upamtila sam odlično i tu njenu izjavu i moj utisak o njoj.

Link to comment

@Milošica

za ndb je potpuno u pravu, nije za sire glasacko tijelo. ali nema ni obavezu da bude, pobogu, popunjava trzisnu nisu sacinjenu od svilenih urbanih.

i to kazem kao notorni neglasac ndb (u paralelnom univerzumu u kome imam srpsko drzavljanstvo)

 

 

boze koliko ja forumasim kad sam pred rokom za posao :isuse: nek me banuje neko, mnogo ce me zaduziti

Edited by morgana
  • Haha 4
Link to comment
Just now, Moonwalker said:

 

Nisam znala da je patentirano. Gde treba da se ucipi?

Mislim da je Harper to napisao, ima jedno 3-4 godine...

 

Zezam se malo, ali je smešno, koliko smo stvarno "neće valjda"...

Link to comment
57 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ja njenu objavu ne citam kao "mene izbori ne zanimaju, ne pada mi napamet da izlazim, jer je sve isto". I u emisiji je podvukla da o vlasti ne misli nista dobro, opoziciju je kritikovala zbog toga sto ne zna kako da se priblizi Miletu™. Na kraju vrlo pohvalno govori o Dobrici, tako da kad se vec hoce citati izmedju redova, pre bih mogao da zakljucim da ce glasati za NDB..

A nije želela ni da izgovori ime A. Vučić rekavši uz gađenje da to ime ne želi ni da izgovori. Vrlo je jasna bila da je protiv SNS-a. 

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Mislim da je Harper to napisao, ima jedno 3-4 godine...

 

Zezam se malo, ali je smešno, koliko smo stvarno "neće valjda"...

 

Meni to u ovoj situaciji izaziva akutni popizditis. Mislim kontam ja odakle to, mi kako se rodimo zivimo zivote seci usi krpi dupe i to udje u naviku. Ali jbt pandermija

Edited by Moonwalker
Link to comment

Ime ndb je katastrofa, konacno da je neko primetio. Nesiromasni dok mogu da zaradjuju preko petanest firmi za podizanje dvadeset zgrada, da imaju klijente i transport nemaju nikakav interes da se bave politikom, korona je incident, tako to posmatraju, kad prodje zdravstvo ionako prelazi na kombinovano, sta je problem. To sto se uzima reket i politicki namesta doslo je kao rezultata analize, samo negde se radi a negde ne. Ljudi su uclanjeni ili nisu, ako nisu niko ih ne dira, ako ne talasaju i rade svoj posao.

Ako ugoste opoziciju bivaju zatvoreni. kad izadjes napolje to je tako i na tome se radilo kao i na kupovanju najsiromasnijih. Ovaj medijski udar te male gazde ne dotice, mogu da se smeju a ne moraju, nisu ludi da veruju. 

Neki od njih su cak dobili i korone i svega sto sleduje svima u vidu gubitka posla ali mi smo,  ipak, vecinski antivaksersko drustvo, bar smo bili do sada. I sve drugo sto smo anti Vucic nije menjao. Kada bi seli sa prosecnim gazdom kafica one ne bi izdrzao 5 minuta ove teme jer je njemu dobro dok se na njih pazi ili se pokazuje da ce se paziti. To je Vucic konstantno cinio, pazio je gazde, e sad mora malo da uvede posle 22, on opet pazi vise na njih nego na nas.

I to ceo taj sloj sto u stvari ne visi na pinku, on to ceni u smislu da ne glasa protiv, ili ne glasa uopste ili ne glasa za opoziciju jer ne zeli da se cima. Bas tu crtu mazenja i pazenja je pokazao i svi smo to konstatovali.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...