Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Utisak ludaje je prajsles."Moj utisak su roditelji koji su krivi za sve, jer leze na onim sinama (jer ne primaju plate mesecima, prim. Buck Naked), pa ce dobiti grip, i niko se nece brinuti o deci."

Link to comment
pisalo da se zove m...a (zaboravila sam) jerotijevic. utisan mi ton, ali po govoru gestova, niko nije odlican.
Milena Jerotijević.
Link to comment

U Srbiji je rasirena bolest izbegavanja da se stvari nazovu pravim imenom. Osecam da ce fraza "posledice devedesetih" uskoro da smeni pomalo umornu i od preterane upotrebe izlizanu frazu o 500 godina pod Turcima. Valjda je ljudima lakse kad mogu odgovornost za ono sto rade ili ne rade a treba da rade da zapljunu u udzbenik iz istorije i potom operu ruke.

Link to comment
Utisak ludaje je prajsles."Moj utisak su roditelji koji su krivi za sve, jer leze na onim sinama (jer ne primaju plate mesecima, prim. Buck Naked), pa ce dobiti grip, i niko se nece brinuti o deci."
Citat il se malo šališ?
Link to comment

Citat!!A sudeci po njenim stavovima tokom emisije (deca su divna i krasna, roditelji i skole i strucnjaci i nastavnici i psiholozi su ti koje ih kvare), nije bila ironicna.

Link to comment
U Srbiji je rasirena bolest izbegavanja da se stvari nazovu pravim imenom.
pa da, jer nazivanje stvari pravim imenom znači obično prozivanje Pere ili Mike na direktnu odgovornost, a to je druga raširena srpska bolest - nema snošenja posledica. ako si loš nema adekvatne kazne, i što je još gore, ako si dobar nema nagrade. i jedno i drugo se dodeljuje onako pilićarski, na sitno. to je Srbija danas, zemlja straha i pohlepe.meni je fascinantno do koje mere ljudi mogu da poriču realnost, kao da ne žele da prime k svesti koliko smo mi zapravo potonuli u varvarstvo i tribalizam. nema tu neke filozofije, zna se kako se suzbija ono divlje i predatorsko u čoveku. a ovamo gosti Oljini potpuno van realnosti, preporučuju prosvetarima da imaju razumevanja ako, dok plivaju u bazenu sa ajkulama, neka ih malo gricne.ako išta, trebalo bi za profane uvesti kurseve samoodbrane i zaštite, koji bi obavezno počinjali gledanjem filma The Substitute sa Tom Berindžerom. zamislite našeg dragog Učitelja da se preseli u Bg i u nekoj školi po blokovima krene na ovu foru da zavodi red, pa kolko bi to bilo kul.dakle tako se uspostavlja autoritet. tim pre što naši klinci sve više liče na ove poludivlje, polupismene amerkančiće. zatvorena Srbija nam je donela zatvorsku psihologiju, klanove, geta, i geta unutar geta, gde važi samo zakon jačeg. ma, tek ćemo se mi šokirati na šta su sve klinci spremni i koliko je, kao što rekoh, težak taj civilizacijski sunovrat u pagansko i plemensko. sada nam pristižu generacije začete u godinama zveri, '91, '92. '93... taj đavolji nakot tačno će nam glave doći. Edited by Glen Livet
Link to comment
Osecam da ce fraza "posledice devedesetih" uskoro da smeni pomalo umornu i od preterane upotrebe izlizanu frazu o 500 godina pod Turcima.
Naslijeđe komunizma? Nije imalo kad da se ispolji od prevelike produkcije istorije?
Link to comment
Jebo te, je l' ludaja pročitala nešto osim "Dole Škole" lupetanja? Ko je nju nadrkao..
"nema tog mangupa u shkoli koji ne zheli da bude dobar djak" :lol:
zna zena.procitala je toliko toga o djacima i skolama.
Utisak ludaje je prajsles.
Sinić radio, sada gledam... -1 ludaja, stvarno izgleda kao 1 ludaja... Međutim ja se uglavnom slažem sa njom...Verovatno sam i ja malo ludaja...-Mene nervira onaj profesor, sa jareću bradicu, koji nikad nije udario ni kaznio dete... Niti je to ikada pomislio... Tja... Ajd možda je moguće, za učitelja od I-IV razreda... Ali teško...-Inače, meni je Srba uvek OK. Ali baš je mogla da pogleda snimak, pre nego je krenula na Utisak... <_<
Link to comment
Kako bih ja voleo da neko, kada je reč o školstvu, priča o obrazovanju, a ne vaspitanju..
upravo. svi su ubeđeni kako škola treba da bude jasle za odrasle ("šta će da bude s njim ako ga izbacimo iz škole. biće na ulici") ili vaspitaonica/vaspitačnica, kako god ("roditelji vaspitaju dete a onda ga predaju učitelju s poverenjem"). citati su po sećanju.svo vreme mi je prst bio na daljincu, monologe sam na trenutke hvatao, zanimljivije mi je bilokako su brazilci pretvorili 0:2 u 3:2 (HRT2), trpeo prekore gospođine ili lupetanja gostiju. Edited by djordje geprat
Link to comment

Pa da, kod nas ona mantra "škola je obrazovna, ali i vaspitna ustanova" zapravo znači "škola je jedino vaspitna ustanova"! Ko te pita o sadržaju školskog programa, o fizici, o hemiji, o književnosti, o kvalitetu tog znanja, o razvijanju kritičkog mišljenja, naučnog skepticizma, naučne metodologije.. Koliko prostora kvantnoj mehanici, koliko teoriji evolucije, koliko svetskoj a koliko nacionalnoj književnosti? Ne, u školi se uči da se bude dobar drug i da se poštuju stariji. Jebeš mi sve, treba proterati vaspitanje iz škola! Ne, ozbiljno, kada je bila neka emisija o tome šta sadržinski deca uče, a da nije istorija u pitanju, i to kada treba krenuti sa engleskim (što su opet političke, a ne "znanstvene" teme)? Ili diskusija da li više ovih predmeta ili onih predmeta? Da li naglasak na jezike (kao u Skandinaviji) ili na matematike? Ozbiljne sistemske ili strateške odluke. Ma kakvi..

Link to comment
  • 2 weeks later...

jel to boža the blam nosi majcu ukrašenu srbom?edit: popović je upravo objasnio da će beli šengen učiniti ono što ovk nije i iseliti srbe sa kosova.

Edited by Musharaf
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...