Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Kakav je to bio par, Đina i Nik, kakva ljubav prema filmu i kakvi filmovi...

(Od 10, koliko su snimili zajedno, gledao sam 5-6, u ciklusu koji je išao na ARTE, pre skoro četvrt veka.)

 

img_5844.jpg.f1212c1c88171e858a11b821947d6606.jpg

 

spacer.png

 

spacer.png

 

  • +1 4
  • Wub 4
Link to comment
22 hours ago, Sandens said:

e da, pošto sam skoro čitao nekoliko dobrih filmskih autobiografija (rože vadim, žerar depardje...) izguglah juče da vidim da li ima nešto slično i o delonu i nađoh i kupih u laguni ovo:

 

 

delon-prednja-800x1000.jpg

 

Kod nas je o aferi Marković hit roman bio Gorila(dve knjige - Gorila 1 i Gorila 2), pisao je novinar Dušan Savković. Sedamdesetih, to je bilo štivo za pubertetlije poput mene, gde najljepše žene na svijet obožavaju jugose sa ogromnim kitama, dok se francuski pederčići kriju po sobama i prave da ne vide.

 

Sa ove distance, to je bila preteča marićnovinarstva.

  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, April said:

 

Kod nas je o aferi Marković hit roman bio Gorila(dve knjige - Gorila 1 i Gorila 2), pisao je novinar Dušan Savković. Sedamdesetih, to je bilo štivo za pubertetlije poput mene, gde najljepše žene na svijet obožavaju jugose sa ogromnim kitama, dok se francuski pederčići kriju po sobama i prave da ne vide.

 

Sa ove distance, to je bila preteča marićnovinarstva.

 

znam za tu knjigu, skoro je valjda laguna objavila reizdanje.

 

a pričao je neki naš stariji lik iz pariza kako je trebalo da gostuje kod marića u nekoj njegovoj emisiji i prvo pitanje je bilo: je l si znao stevicu marhkovića? to valjda pita sve srbe iz pariza.

Link to comment

Pitao je Ivan Ivanović Delona za Stevicu kad mu je bio gost. Delon bio mrtav ladan, znao sam ga i ćao zdravo.

Link to comment
22 hours ago, Milošica said:

Imam osećaj da bi i o mnogim velikanima našeg glumišta imalo svašta da se kaže privatno.

 

odakle da počnemo

Link to comment
3 hours ago, Sandens said:

 

znam za tu knjigu, skoro je valjda laguna objavila reizdanje.

 

a pričao je neki naš stariji lik iz pariza kako je trebalo da gostuje kod marića u nekoj njegovoj emisiji i prvo pitanje je bilo: je l si znao stevicu marhkovića? to valjda pita sve srbe iz pariza.

To valjda pita sve ikada. Ne samo u emisiji nego verovatno i kada ode na pijacu, u banku, na letovanje, na kafu...

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, klimt said:

Kakav je to bio par, Đina i Nik, kakva ljubav prema filmu i kakvi filmovi...

(Od 10, koliko su snimili zajedno, gledao sam 5-6, u ciklusu koji je išao na ARTE, pre skoro četvrt veka.)

spacer.png

 

 

 

ja bih rekla kakva ljubav pre svega. ne mogu sada da nađem njen intervju gde govori kako je došla u veliki grad fokusirana na karijeru, kako joj je brak bila poslednja misao na pameti, i onda prva stvar koja se desila - srela je njega.

 

ovde malo govore o susretu, a malo o tome kako su mislili da če pre svega biti pozorišni glumci...

 

(izvinjavam se što preterujem sa đinom na ovoj temi, ali stvarno sam je baš baš poštovala i volela)

  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Evo....jel može nešto o Bosiljčiću? 

Bosiljčić je malikan. 

 

Uzgred, kad bi ljudi sve što ne znaju, jer je teško da znaju, a druže se s takvima, postuju ih po forumu, šeruju....jbg. 

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...