Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Pavic je, na zalost, uradio previse. Da je stao pre "Boljeg zivota" bio bi slavljen kao jedan od titana dramske produkcije jer je zaista bio ozbiljan majstor dramskog dijaloga ali uspeh te serije mu je pokazao gde je lova i posle nje je sve vise i vise klizio u banalnost i "ulicarski" humor, prepoznatljiv za "siroke narodne mase" na prvu loptu.

 

No, sto se mene tice, kapa dole. Covek koji uradi makar jednu kapitalnu stvar u zivotu za mene je stekao dovoljno kredita da mu sve drugo bude sranje a on je uradio nekoliko dobrih stvari. Da je uradio samo "Otpisane" i "Vruc vetar" bilo bi dovoljno.

  • +1 5
Link to comment
10 minutes ago, harper lee said:

Pavic je, na zalost, uradio previse. Da je stao pre "Boljeg zivota" bio bi slavljen kao jedan od titana dramske produkcije jer je zaista bio ozbiljan majstor dramskog dijaloga ali uspeh te serije mu je pokazao gde je lova i posle nje je sve vise i vise klizio u banalnost i "ulicarski" humor, prepoznatljiv za "siroke narodne mase" na prvu loptu.

 

No, sto se mene tice, kapa dole. Covek koji uradi makar jednu kapitalnu stvar u zivotu za mene je stekao dovoljno kredita da mu sve drugo bude sranje a on je uradio nekoliko dobrih stvari. Da je uradio samo "Otpisane" i "Vruc vetar" bilo bi dovoljno.

 

Bukvalno to. Potpis. Od Boljeg zivota krece nizbrdo, pa je mozda BZ u tom relativnom odnosu bolji od svega sto je doslo posle, ali jeste prelomni trenutak na losu stranu, po meni. 

 

Bolji zivot je pocetak (ili makar najznacajniji, prelmni trenutak u razvoju) Paviceve "megalomanije", ako se tako moze nazvati. Kao da su serije od tada morale da mu budu mamutske, da budu porodicne sage™, sa milion likova i da traju dugo, odn. imaju veliki broj epizoda. Ok, tu sigurno treba uzeti u obzir ovo sto namenski kaze, taj lukrativni momenat, "mora i on da jede neki lebac" i sl. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Jeste.

Dobro, mozda i previse dobro.

Ali, kaao sto negde juce zakacih, porediti ga sa Nusicem ne ide nikako.

Da bi se bilo, postalo drugi Nusic treba jos mnogo, mnogo...

  • +1 1
Link to comment

Uradili su njih dvoje i npr. scenario za Čudo neviđeno, izgleda su stvarno sredinom osamdesetih dostigli vrhunac

  • +1 1
Link to comment

Intervju iz 1991. povodom poslednje epizode Boljeg života (repriziran početkom prošle godine radi obeležavanja Pavićevog 90. rođendana).

 

 

  • +1 1
Link to comment

Njegova megalomanija je bila super, samo nije bilo glumaca da to isprate. 1 Lidija Vukicevic nije mogla da se pojavi u Vrucem vetru. Pa kad ukaci Koviljku Stankovic, onda eksploatise njen lik. Pisao je za glumce. 

  • +1 1
Link to comment

Smekerica, lice rodjeno za kameru, u onim starim crno belim filmovima uvek me podsecao na likove iz starih jugoslovenskih filmova, tipa sasa ili tako nesto... 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...