Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

Kampiljo je sasvim solidan, ali se ispostavilo da nema odgovora na jak udarac. Što se tiče ostalog, posle ovoliko decenija, za mene više nema zaletanja dok ne vidim neki pravi test za bilo koga. Inače, meni je u 175 ipak najbolji Vord, iako je on zvanično i dalje u 168. Ja nekako objedinjujem sve te kategorije u glavi koje su blizu i tu je Vord kralj. Za mene je najveći kompliment Kovalevu što mislim da ima realnu šansu da parira Vordu, pa i da ga pobedi.

Stivenson jeste odličan, ali mislim da bi ga Kovalev pregazio kao plitak potok, a da bi ga Vord iškolovao do doktorata. Videćemo.

I za vikend boksuje Vladimir, uprkos svemu, jedan od mojih najdražih boksera ikad. Nokautiraće Dženingsa bez problema, a onda se nadam ove godine da ćemo ga videti sa Vajlderom, koji je oduševio protiv Stiverna, a možda i sa Fjurijem. Pa da objedini i rastera mlade nade i da se povuče kao gospodin čovek.

Link to comment

Mislio sam na mec pre Campilla, ne secam se tacno koji ali lik mu je pravio velike probleme u prvoj rundi - pametno je boksovao, fintirao, koristio footwork, menjao uglove a ovaj nije uspevao nikako da skrati ring, sve dok ga nije uhvatio u 2. rundi. Evo nasao sam snimak, mogu da zamislim sta bi bilo protiv nekog sa boljim skillom i cvrscom bradom:

 

 

Warda ne gotivim uopste ali svaka mu cast mnogo dobar bokser, ja tako mislim da bi pobedio GGGja nalik Hopkinsu protiv Trinidada, mada posle ove pauze ni on sam nije siguran, cak je njegov trener rekao da nema sanse odmah da boksuje s' njim, da mora prvo da sakupi par meceva. Dok vec u 175 bih favorizovao Kovaleva, bila bi zestoka borba ali bih dao blagu prednost rusu a protiv svih ostalih polu-teskasa bih favorizovao Warda. Kad smo kod prelaska iz 168 u 175, iznenadila me je Stevensonova jacina udarca protiv Bike. Bika je bio covek-kamen u 168 i nisam ocekivao da ga ovaj 2 puta baca na pod, cak je mogao i da ga zavrsi da je hteo ali izgleda da je slab finisher. Kovalev jeste superioran u odnosu na Stevensona po svemu ali me i dalje brine njegova brada koja je po meni i dalje sumnjiva, samo se toga plasim, inace mu sve ostalo ide u korist.

Klicka mrzim zbog onog grljenja ali nema mu ravnih zasad, hw divizija prepuna kamiondzija i taksista, a i on boksuje na inteligentan I PREGROZAN nacin. Odusevio je i mene Wilder, nisam znao da ce onako dobro da boksuje, odlicna borba ali nije jos izbrusen, ima jos mesta za poboljsanja.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Ispisao ceo post i pojeo ga forum.

http://www.nooooooooooooooo.com/

Braća bi bili šampioni ili contenderi u bilo kojoj eri boksa. Vitalij je bog koji je imao nesreću da boksuje u slabijoj eri, ali bi H2H pobedio skoro sve teškaše u istoriji, osim nekoliko njih. Vladimir je sada istorijiski Top 20 HW, možda i Top 15. I H2H i ukupno. Vitalij je daleko ispod istorijski, ali je H2H Top 5.

Stvarno me mrzi da sad sve kucam opet do u detalj.

Link to comment

Evo napisao sam par reci o mecevima za ovaj vikend, u subotu boksuju dva velika talenta: portorikanac Felix Verdejo koji ce bez sumnje postati ubica kao nekad Tito Trinidad, a na Klitschkovoj karti boksuje i Kenneth Sims Jr, tako da, obratite na njih paznju ako vec niste...

http://staklenabrada.blogspot.fr/2015/04/lista-meceva-ove-nedelje-234-264.html

 

Na BBC-jevom sajtu podsećaju da je prošlo trideset godina od meča Hagler-Herns.

Link to comment

ja guglao i naletim na ovaj tekst sa telegrafa.  :isuse:  :0.6:

 

Srbija neće moći uživo da gleda pravoslavca Mejvedera u napadu na 180 miliona dolara! (FOTO)

 

Najveći i najskuplji boksersi događaj neće biti uživo prenošen u našoj zemlji, tako da će srpski ljubitelji boksa ostati uskraćeni da gledaju Filipinca i Amerikanca koji ima gard za koji se koristi izraz "ortodox" što je takođe i reč za pripadnike pravoslavne veroispovesti
Inače, što se tiče ovoga da je Flojd Mejveder pravoslavac to je mala šala, jer je u pitanju stav koji on koristi u svojim borbama, a za koji se koristi izraz “orthodox” koji takođe služi i za označavanje pripadnika pravoslavne veroispovesti. To je uobičajen stav koji imaju desnoruki bokseri kada stanu u gard i izbace levu, slabiju stranu tela, napred.

 


 

Link to comment

Ih, da li je moguće, kakav ne duhovit tupan. Nego kad smo kod toga možda bi Staklena Brada mogao da napiše koju o meču Hagler-Lenard,

njegovom omiljenom bokseru koji je ceo taj meč menjao gard. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...