Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Ja sam imao mačore koji su sobodno izlazili. Tu se smenjuju faze, uglavnom budu napolju po nekoliko sati dnevno, i tu se ustali neki ritam kad obično izlaze i kad se vraćaju. Ali opet postoje periodi kad su napolju po ceo dan i eventualno svrate kući da jedu i obiđu malo familiju, pa nazad u akciju. To traje neko vreme, pa se vrate u normalu. Moguće je da steknu naviku da se tuku sa lokalnim mačorima. E sad, takav mačji lifestyle podrazumeva veći rizik i takve mačke u globalu kraće žive, jbg.Ako koristiš adekvatne preparate neće ti donositi buve, ali se može desiti da ti donose miševe. :D

Link to comment

Ja imam iskustva sa zajedničkim dvorištem i krovovskim rajem. Doduše, ovaj naš mališa je od malena u tom dvorištu, mi smo ga udomili kad je imao nekih, 5,6 meseci, ali je tu praktično od mačećih dana. Šeta po krovovima, ide u drugu ulicu i drugi kompleks preko krovova isključivo, ali se uvek vrati. Bez izuzetka. U početku sam strepela čim ga nema po nekoliko sati, paničila, izlazila, dozivala, sad samo sačekam da utrči. Najduži period odsustva mu je bio oko 15 sati, nikada duže i nikada se nije desilo da prespava napolju. Prozor mu je uvek pritvoren, tako da je naučio da ga sam otvori i uže unurtra. Doduše iz predostrožnosti nosi ogrlicu sa metalnom kapsulicom u koju staje adresa, ime i prezime i broj telefona vlasnika, kupili u Pet centru.I deluje!:lol: Jednom me muž zove telefonom, ja u kući i pita šta nam mačka radi u susednoj ulici. Ja nisam ni primetila kada je izašao, a on gospodin kad je počela kiša seo nekome iz susedne zgrade na prozor i počeo da mauče. Oni ga pustili unutra, otvorili kapsulicu i pozvali. Nama bilo glupo da im kažemo da on to tako stalno, jer su ljudi bili baš srećni što su napravili dobro delo! :)A što se agresije tiče, ni ja ne znam šta da mislim. I ovaj naš zna da zagrize baš onako krvnički, da ne pušta i to što kaže mammy baš kad bi ga mi mazili a on nije raspoložen. Suprug se inače malo grublje igra sa njim, pa na njega baš naskače, često ga vreba, naskoči mu na nogu da ga ugrize, da bi se osvetio. Mene zaista retko, uglavnom kad preteram sa maženjem. Isto je kastriran kao malen.

Link to comment
prostorna orijentacija im je jaka strana
Baš tako. Moje mačke su uvek izlazile napolje preko terase, a jedne noći čujem neko mjaukanje ispred ulaznih vrata od stana. Otvorim, kad to moj mačak, tada je imao 5-6 meseci. Nikada pre toga nije ušao u zgradu kroz glavni ulaz, a tačno je znao na koja vrata treba da dođe.
Link to comment
Prozor mu je uvek pritvoren, tako da je naučio da ga sam otvori i uđe unutra.
Ovo je bitno. Mačke koje se naviknu da izlaze napolje, ne vole da su im vrata/ prozori (ili nešto treće što im služi kao ulaz) zatvoreni. Kad krene napolje, a vi za njom zatvarate vrata, vratiće se, a neretko i stati na pragu, dvoumeći se da li da uđe ili izađe (neumorne su u tome- kad su napolju onda bi u kuću i obrnuto, kao da vam govore- nemoj da zatvaraš vrata, ’oću da se vratim u kuću kad ja hoću, a ne kad se ti smiluješ da dođeš i otvoriš mi). Treba napraviti mala vratanca samo za njih, koja mogu samostalno da otvaraju ili prozor poluotvoren da mogu da se provuku.
Link to comment

Hvala na savetima.Moracu nesto da smislim sto se otvorenog prozora tice, to bi bio poziv za provalnike. Jedini prozori koje mogu da otvorim su oni prema tremu, a na trem moze svako da mi dodje, nije zatvoren nicim.

Link to comment

debeljko je pojeo parče gumenog balona pa povraća već dva dana :( tužan je i stalno miruje. sad smo se vratili od doce, primio je ranisan i još 3 boce. troje ljudi ga je moralo držati, snagator jedan ludi :)a dok debeli po ceo dan drema i povraća mršavko čačka sve što nikada nije <_<

Link to comment
debeljko je pojeo parče gumenog balona pa povraća već dva dana :( tužan je i stalno miruje. sad smo se vratili od doce, primio je ranisan i još 3 boce. troje ljudi ga je moralo držati, snagator jedan ludi :)a dok debeli po ceo dan drema i povraća mršavko čačka sve što nikada nije <_<
joj mukica. moj ridji macak isto svasta trpa u usta. moras ga oduciti od toga.
Link to comment

moj crnobeli pojeo hrpu ukrasnih tračica, pa ih sve uredno ispovraćao u maloj i odvratnoj gužvi.on misli da je to trava

Link to comment

Nesto mucim muke sa mojim macanom i hranom u poslednje vreme; kao da zahteva "svezu" hranu (jede brikete najvise), tj ako mu u posadici ostanu komadici duze od nekoliko sati, nece vise da ih njupa..varam ga tako sto mu dospem malo pa onda on pojede i koje "staro" zrno, no do kraja dana tu ostane dosta toga, i naravno bude gladan i nesnosan :/Zanimljiva je takodje i njegova potreba da ja stojim pored dok on jede. Tako me u sred noci budi, samo da bih otisla sa njim u kujnu, odstojala pola minuta i vratila se nazad. Hajde kad je u sred dana, nema problema, ali prelaz iz toplog kreveta kroz hladnu sobu do kujne mi postaje sve tezi.doticni Mitas1n3p0.jpga8504.jpgjt2y6r.jpg pre dve godine

Link to comment
Nesto mucim muke sa mojim macanom i hranom u poslednje vreme; kao da zahteva "svezu" hranu (jede brikete najvise), tj ako mu u posadici ostanu komadici duze od nekoliko sati, nece vise da ih njupa..varam ga tako sto mu dospem malo pa onda on pojede i koje "staro" zrno, no do kraja dana tu ostane dosta toga, i naravno bude gladan i nesnosan :/Zanimljiva je takodje i njegova potreba da ja stojim pored dok on jede. Tako me u sred noci budi, samo da bih otisla sa njim u kujnu, odstojala pola minuta i vratila se nazad. Hajde kad je u sred dana, nema problema, ali prelaz iz toplog kreveta kroz hladnu sobu do kujne mi postaje sve tezi.doticni Mitas1n3p0.jpga8504.jpgjt2y6r.jpg pre dve godine
Mislim da je to čest slučaj. I Šule samo one granule koje baš obožava slisti, ove ostale promrljavi, pa su mu posle suve (kao i ostaci iz kesice koji se pretvore u suvo meso). I mi smo pokušavali sa vodom ili igranjem sa granulama. Bacamo mu jednu on je pojuri i pojede pa sledeću i tako slisti sve.. Samo jedne nije hteo ni tako već bi uhvatio i pljunuo ili pojeo svaku četvrtu da ne bismo prestali sa bacanjem. Rešenje je više malih obroka, što je ovaj i imao pošto je mali, ali sad i kad raste hrani se kao manekenka. Mali usputni obroci i puno vode. Ima strava probavu, baksuz.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...