Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

potkožno znam da radim. mačka se uštine negde oko butine i pukne se igla ispod kože, tačno se oseti kako igla prođe kroz kožu: mačja koža je vrlo labava i nekako je odvojena od tela. sprečiti je nekako da vidi iglu, pošto će je ionako jedva osetiti, imaju jako visok prag bola.

Link to comment

Selim se za desetak dana u stan sa unutrasnjim dvoristem i tremom ka unutrasnjem dvoristu.Imam dve macke: mirnu matoru Zivku koja mi ne pravi probleme i sveze kastriranog Mika koji mi pravi probleme.Elem, ja bih i Mika i Zivku pustao na trem bez obzira na komsijske snaucere (oni su ogradjeni). Za Zivku sam siguran da dalje od trema nece zeleti da ode, ali Mik ce sigurno pozeleti da patrolira zemunskim krovovima.E, sad: ima li ko iskustva sa pustanjem machora iz stana na shiru teritoriju? Hoce li da se vraca cesce ili ga nece biti danima? Hoce li doneti buve? Parazite?edit: jos jedno pitanje za mackare: Mik je jako agresivan, ponekad nas ujeda (u samoobrani) i pri najneznijem i najbezazlenijem mazenju. Imao sam mnogo macaka ali ni jedna nije imala ovakvu energiju niti je bila ovako agresivna.Ima li neki maciji psiholog sa savetom?

Edited by CowBoy
Link to comment
edit: jos jedno pitanje za mackare: Mik je jako agresivan, ponekad nas ujeda (u samoobrani) i pri najneznijem i najbezazlenijem mazenju. Imao sam mnogo macaka ali ni jedna nije imala ovakvu energiju niti je bila ovako agresivna.
meni ovo vise lici na grubu igru nego na agresiju (granica izmedju ova dva je kod macaka cesto zamucena). za mene agresija podrazumeva koriscenje kandzi. dozvolicu sebi pretpostavku da Zivka ne zeli da se igra sa Mikom, a njemu je neophodan sparing partner. zato grize. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Selim se za desetak dana u stan sa unutrasnjim dvoristem i tremom ka unutrasnjem dvoristu.Imam dve macke: mirnu matoru Zivku koja mi ne pravi probleme i sveze kastriranog Mika koji mi pravi probleme.Elem, ja bih i Mika i Zivku pustao na trem bez obzira na komsijske snaucere (oni su ogradjeni). Za Zivku sam siguran da dalje od trema nece zeleti da ode, ali Mik ce sigurno pozeleti da patrolira zemunskim krovovima.E, sad: ima li ko iskustva sa pustanjem machora iz stana na shiru teritoriju? Hoce li da se vraca cesce ili ga nece biti danima? Hoce li doneti buve? Parazite?edit: jos jedno pitanje za mackare: Mik je jako agresivan, ponekad nas ujeda (u samoobrani) i pri najneznijem i najbezazlenijem mazenju. Imao sam mnogo macaka ali ni jedna nije imala ovakvu energiju niti je bila ovako agresivna.Ima li neki maciji psiholog sa savetom?
I ja mislim da Mik grize onako iz milošte, da nije u pitanju agresija. Jer mačke umeju stravično da ugrizu kad hoće. Mene je, mojom krivicom, Obama jednom tako ocapario da sam prebrojao sve zvezde. Davao sam mu inekciju i pogrešio, pretpostavljam da ga je zverski zabolelo, i refleksno me je tako ocapario da mi je pljuštala krv.
Link to comment

nas cica nikada ne grebe, alii nas gricka kada je mazimo a njoj baš tada nije ćef. najčešće kada leži ili se valja i pokaže debelu tibu sa najdivnijim žutim krznom. ona je obična tigrasta mačka kontejnerka, ali je dugu i svilenu dlaku nasledila verovatno od pradede persijanca.

Link to comment

More ljudi mackari, imam puno iskustva sa mackama i znam da razlikujem ujede. Ovaj ujeda naglo, zestoko i kao da se brani.btw, ima li neko savet za onaj prvi deo posta? Do sada sam macke cuvao ili u kuci sa dvoristem (potpuno slobodne, ujutru poljube vrata ako hoce unutra, cekaju da ustanem&otkljucam) ili u stanu (samo terasa i stan, nista hodnik i ulica).Ovo sa Mikom bilo bi nesto izmedju ova dva.

Edited by CowBoy
Link to comment

ja sam vazda imao dvoriste sa bastom, i vazda su mi macketine imale max. slobodu kretanja. znali su u zimskim periodima (jan-feb) i da nestanu na nekoliko dana, pa se pojave odjednom ofucani, prljavi, razdrazljivi, ulete u kucu, obidju krug oko mene, frknu dva puta i ponovo izlete na nekoliko dana. kao da je samo dosao da se javi. prostorna orijentacija im je jaka strana, tesko ce se macka izgubiti, cak i na novoj teritoriji.nikad duze od recimo 3 dana.a taj Mick sto grize malo jace, to je samo takva macketina, takav joj karkater, eksplozivan, smirice se vremenom. zajeban igrac, ne zove se tako slucajno :D

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...