Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Neko gledao Black Sails?

zna li se kad ce biti nova sezona?

 

Aleksija@ako nisi gledala Peaky Blinders moglo bi ti se svideti, radnja je smestena u period posle I Sv rata i vrti se oko kriminogene familije Shelbi

Link to comment

meni bilo najace kad su dosli u englesku za koju apsolutno nisu znali da postoji al su zato znali da se zove engleska, pa je onaj pederko mudro cekao celu noc na brdu, i onda reko u fazonu, napascemo ih u nedelju ujutru, tad ce biti u crkvi.

Link to comment

Vikinzi su za one koji vole junake, a ja sam taj batice

da ne pominjem da mi umalo oci nisu ispale kad sam ugledala Ragnara

isto se (u mom slucaju) desilo i sa Sinovima anarhije, cim je Dzeks usao u kadar znala sam da cu seriju da gledam dok ima, pa makar i na mute

posle se pokazalo i da mi se (skoro) sve ostalo svidja tako daaa.... 1+

Link to comment

Neko gledao Black Sails?

zna li se kad ce biti nova sezona?

 

Aleksija@ako nisi gledala Peaky Blinders moglo bi ti se svideti, radnja je smestena u period posle I Sv rata i vrti se oko kriminogene familije Shelbi

da, naravno

 

znam kao i većina odavde: kraj januara 2017

 

šuška se da će to biti poslednja (4-ta) sezona sa završetkom takvim da se uklopi u uvod romana Treasure Island, što otvara mogućnost novog serijala sa istom tematikom

 

inače: dobra serija ili odlična serija za takvu vrstu žanra (gluma slabija, ali uverljiva kostimografija i scenografija), vredi gledati sa gutanjem neizbežnih nelogičnosti u detaljima koje su boljka gotovo svih dobrih serija  -_-

 

*********************

peaky blinders  :thumbsup:

Link to comment

meni bilo najace kad su dosli u englesku za koju apsolutno nisu znali da postoji al su zato znali da se zove engleska, pa je onaj pederko mudro cekao celu noc na brdu, i onda reko u fazonu, napascemo ih u nedelju ujutru, tad ce biti u crkvi.

 

odakle ti ideja da nisu znali da postoji?

Vikinzi su cesto upadali u Englesku, pljackali i zulum cinili.

takodje su koristili lude gljive da se urade pre pohoda (ovo nema u seriji).

Edited by 3opge
Link to comment

pa jesi gledao seriju, i ako jesi, secas li se sta im sef sela sve vreme govori?

 

a da, sad kapiram da si ti odgledao samo prvu sezonu.

potpuno je nevazno kako je zovu, moralo se pribeci nekim kompromisima da bi se ovako nesto napravilo.

tako npr, svi narodi govore engleski osim kada je za pricu bitno nerazumevanje, tada koriste lokalne i arhaicne jezike.

IV sezona je fenomenalna a posebno mi se svidja kako je kroz celu seriju prikazan odnos metafizickog i fizickog.

Vikinzi su pre svega drama i tu postizu efekat nista slabiji od recimo Sekspirovog Kralja Lira. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...