Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

keri, fajerstarter, mist, stend baj mi, it, pa cak i sou senk. to ja kao realno ne preterani poznavalac kinga mogu da vidim.

Edited by ToniAdams
Link to comment

to je sve nevazno za seriju, gomile drugih filmova i serija imaju mnogo vise "referenci na Kinga".

emocionalna osnova ove serije je do banalnosti simplifikovana aplikacija rezije del Tora uz malo Kubricka i Spielberga.

to daje kao krajnji rezultat skoro cisti kich.

Edited by 3opge
Link to comment

mozda i nije tako losa glumica, da l ste primetili kako sve vreme ide nakrivo, a i njen stariji sin povremeno, narocito kada je sa njom u kadru :isuse:

 

vinona je ocajna glumica oduvek, ako je koncept, odlicno je izabrana - skoro sam je jedva prezivela u show me a hero.

 

a sama serija je vise nostalgicni generator emocija i simpatican, nameran kolaz klisea - ne bih ja bas ovde trazila ozbiljnost, konzistentnost i logicku doslednost - nesto kao true detetctive, samo potpuno obrnuto :)

i verovatno je do direkcije, ja sam u svakoj drugoj sceni videla neku referencu na kinga, toliko da mi sve ostale, cak i ocigledne, nisu uspele da nadvladaju kingovsku atmosferu.

e, bravo! to je to

Link to comment

U principu je 3orge u pravu, a i Aleksija je lepo sumirala sa ovim "nostalgicni generator emocija i simpatican, nameran kolaz klisea". Mozda je to malo i pokvareno, jer se igra na, da tako kazem, najbanalnije osecaje kod publike. Ali, ne smatram da su bili skroz zli i oprastam im, jer sam se fino zabavio, a rekao bih i vecina vas i gledalaca uopste. Sto ce reci da, pored pomenutih problema i nedostataka, serija ima i odredjenih kvaliteta. Pomenuti klinci za koje se vezes, atmosfera... Meni se najvise dopao trougao Dzonatan-Nensi-Stiv, tu su recimo izbegli onaj najtezi klise (bar za sada). I Nensi je generalno ispala zanimljivija nego sto sam ocekivao. 

 

Sto se Vinone tice, naginjem Adamsovom misljenju da je preglumljivala namerno. Mada me jeste nervirala, priznajem. Modin mi je, sa druge strane, bio bas kul iako je njegov lik prilicno slab, ali samom svojom pojavom je doprineo da bude makar malo upecatljiviji. Serif ostaje moj favorit, iako su preterali sa njegovom mocnom pesnicom koja resava sve. Kod njega mi se svidelo sto sam dolazi do spoznaje i pocinje da veruje da se nesto cudno tu zbiva, a ne da ga je npr. na to naterao neki dogadjaj kom je slucajno prisustvovao ili Vinonino ubedjivanje itsl. 

 

Kao sto rekoh gore, radije bih da ovo ovako ostane nego da nam daju odgovore i detaljnija objasnjenja. 

Link to comment

daj molim te, nista lose u povrsnoj zabavi, pa serija i nije zamisljena da menja percepciju i uci u zivotu, poput vajera npr. (ok, realno mimo vajera niti jedna to ne uspeva).

kad pomenu serifa, lik je jebeni novi dzon vejn, pravi kabadahija i ja kad porastem :fantom:

Link to comment

poslije odgledanog pilota sam bas zadovoljna, uprkos iritantnoj vinoni. ali ja sam fan '80tih i gledala bih sa odusevljenjem gotovo sve sto na njih lici.

Link to comment

daj molim te, nista lose u povrsnoj zabavi, pa serija i nije zamisljena da menja percepciju i uci u zivotu, poput vajera npr. (ok, realno mimo vajera niti jedna to ne uspeva).

kad pomenu serifa, lik je jebeni novi dzon vejn, pravi kabadahija i ja kad porastem :fantom:

Uspeva six feet under, čak i više, imho.

 

Al ja sam slab na sfu, meni je to nešto najbolje ikad snimljeno.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment

daj molim te, nista lose u povrsnoj zabavi, pa serija i nije zamisljena da menja percepciju i uci u zivotu, poput vajera npr. (ok, realno mimo vajera niti jedna to ne uspeva).

kad pomenu serifa, lik je jebeni novi dzon vejn, pravi kabadahija i ja kad porastem :fantom:

 

Ma naravno da nema nista lose, naprotiv, bas mi je prijalo, jedan lep letnji hitic. Ali moramo biti realni  -_-

Link to comment

Ma naravno da nema nista lose, naprotiv, bas mi je prijalo, jedan lep letnji hitic. Ali moramo biti realni  -_-

hej hej hej!

moj fb zid je vec pun pametnih poruka iz serije.

recimo:

"You shouldn’t like things because people tell you you’re supposed to."

prelepo!

 

 

btw

 

 

:fantom:

 

 

inace, gledam messiah trenutno i onako, polu-zadovoljna sam. izgleda da su ga ipak nacele godine, narocito ove u kojima se tema serijskih ubica izlizala do kosti. ako neko ima neku preporuku...

tacnije, gleda mi se nesto poput whitechapel, a da nije ripper street. ili nesto podjednako ljupko. 

Edited by Aleksija
Link to comment

privukla mi pažnju pojačana aktivnost na topiku - fala za tipovanje stranger thingsa.  

nastavite da se kefate, a ja odoh da gledam treću. :D

vaistinu kingovština - čak su i slova iz naslova kingovska. :) a džastin je šećerlemica jedna frfljava :wub:

Link to comment

Stranger things

 

 

El vrati se :cry: 

 

 

"nostalgicni generator emocija i simpatican, nameran kolaz klisea" - slazem se, ali progutao sam udicu i zelim jos

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...