Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

moguće da je serijski rimejk onog filma sa Jul Brinerom....

Uuuu to sam gledao u zimskom/letnjem bioskopu dvajes puta...
Link to comment

Tog su se baš nadavali, čini mi se tokom svakog raspusta.

 

Čitam na imdb-u da je Jonathan sa suprugom pisao scenario za svih deset epizoda. Valjda se oženio sa sposobnijim scenaristom od sebe i brata.

 

Videh isto da je Crichtonu prva serija koju je kreirao bila svojevrsni nastavak ovog. Nikad čuo za nju. Bilo kako bilo, devedesete su ga stvarno u jednom trenutku lansirale na vrh, kada je paralelno njegov ER rasturao na TV-u, a njegovi dinosaurusi iz doba jure po bioskopima. Prošle godine se videlo da se na dinosaurusima i dalje može lepo zarađivati, možda može i na ovom.

 

Dobra je to premisa za seriju. Najzad, posle Westworlda (1973) bio je i nastavak Futureworld (1976), ali Nolan teško da mi uliva poverenje.

 

Ova serija može biti povezana i sa istorijom 3D animacije. Direktor Pixara, Edwin Catmull svojebremeno je napravio 3D animaciju sopstvene ruke, koja je bila toliko uspela da je našla svoje mesto u pomenutom Futureworldu. Tako je nastavak Westworlda postao prvi film u istoriji koji je koristio 3D animaciju. Na drugoj strani, važan beočug u istoriji kompjuterske animacije bila je ekranizacija upravo Crichtonog romana, Park iz doba Jure. Nju je radila Industrial Light & Magic, a zanimljivo je da je Lucas odeljenje kompjuterske animacije upravo i stvorio zahvaljujući izvanrednom utisku koji su na njega ostavili Westworld i Futureworld. Ishod je poznat, autor sopstvene 3D ruke je već dugo prvi čovek Pixara.

 

Ogroman je potencijal svega što se može preplesti u ovoj seriji, ali Nolan...

Link to comment

Završi se Person of Interest.

 

Uspeli su da završe seriju, a da ne zaseru kraj. Svaka čast na tome.

Bila je ovo sjajna sezona, jedne serije koja se razvijala, gradila likove, zaplete i od prosečne, postala opasno dobra.

Link to comment

pitaj me da li sam pustila suzicu :)

 

retko kompletna i kvalitetna serija, faskonima neodoljiv osmeh :)

Edited by mustang
Link to comment

Preacher odličan, mada još uvek nisu svi likovi ušli u priču potpuno ili uopšte i nije još najjasnije gde tačno priča vodi, tako da ima još prostora da zaseru, ali ovo što je do sada izašlo obećava

Link to comment

Ja volim taj dumzdej s njom :D 

Last ship gledas i ne verujes sta se desava. Gluma, prica... potpuno besmisleno sve. Provaljuju onaj americki patriotizam, ali na nacin da ti nije odvratno nego da se smejes koliko je glupo. Kao da su deca pravila sve. Priglupa deca.

...a Zoo je gori od toga.

 

Drugim recima, gledaj obavezno oba jer onako nesto se ne snima cesto.

Link to comment

ma daj ne zezaj, ceo dumzdej je glup ko bulja, zamisli isti film al da mesto mitre glumi recimo ova plava moronka iz gota, satro bi ti bio dobar?

najaci su pankeri i kako se sutom razbija neprobojno staklo na tenku i kako posle stoiljada godina sve funkcionise, i elektricni uredjaji i auto i kako su oni krsevi brzi od bentlija koji ide preko 300 nasat.

meni je taj nil marsal vrv jedan od najomrzenijih reditelja, u rangu kevina smita.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...