Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Pa, idu produkcije u tom smeru...

 

Strašno se razočaram da sam nakon pet minuta Mad Mena i pola sata čitanja na internetu o toj seriji stekao utisak koji se gotovo u popunosti potvrdio nakon što sam gledao čitavu seriju. Čitao sam naknadno svoje postove na tom topicu pre gledanja serije i to je to i nakon gledanja.

 

Problem sa napisanim utiscima o Hell on Wheels je samo u tome što nemaju nikakve veze sa serijom.

Link to comment

ја кренуо hell on wheels али шта знам, негде сам на другој половини прве сезоне, још увек нисам у фази да баталим, али има тај класични проблем преношења културе 21. века у (овом случају) 19. за сада је помало до умерено иритантно, са тенденцијом да постане јако иритантно + је главни јунак тотални морални чистунац, са као неким покушајима да му мало засиве карактер, али то се углавном своди на алкохол и што ту и тамо отера попа

 

Ja sam vec u drugoj sezoni. Serija je super za opusteno gledanje, vuce na stare vesterne. Nije savrsena, moglo je malo da se poradi na dijalozima, voleo bih da su neke stvari malo bolje snimljene (mada ima i lepih momenata), ali likovi su super (izdvajaju se glavni i Svedjanin). Sto se tice "prenosenja kulture", nije taj 19. vek bas toliko bio zatucan kao sto mi mislimo. Na kraju krajeva, oni tad i ukinuse ropstvo, a pocinjala je i emancipacija zena. Vodile su se takve drustvene debate (malo recima, malo oruzjem) i tada, nije da su oni svi bili rasisti i robovlasnici, patrijarhalno ustrojeni.

 

LM, glavni baja je bas opasan i ne glumi lose pride. I bas je skolski primer anti-junaka, daleko je od moralnog cistunca. 

 

 

Gleda neko novog Davida Simona?

 

Gledam ja i svidja mi se. Ne zahvata duboko kao Wire, ali dobro prica pricu o rasizmu i strahu srednje i radnice klase bele orijentacije i vlasti koja ih predstavlja, kao i o tome kako izgleda kad takvoj bazi visa sila pokusava da "uvede" demokratiju i postovanje gradjanskih prava.

Link to comment

LM, glavni baja je bas opasan i ne glumi lose pride. I bas je skolski primer anti-junaka, daleko je od moralnog cistunca. 

 

A, šta je to školski primer anti-junaka i po kojoj to školi?

 

Takođe, klasičan vestern nije nužno imao moralnog čistunca kao glavnog junaka, pogotovo u svojoj trećoj fazi, doba "neurotičnih" Fordovih Tragača...

Link to comment

Gledam ja i svidja mi se. Ne zahvata duboko kao Wire, ali dobro prica pricu o rasizmu i strahu srednje i radnice klase bele orijentacije i vlasti koja ih predstavlja, kao i o tome kako izgleda kad takvoj bazi visa sila pokusava da "uvede" demokratiju i postovanje gradjanskih prava.

 

Posle odgledane prve dve epizode, sklon sam da se slozim. Malo smeta sto su delovi s nesretnicima koji treba da se usele skroz odvojeni od glavne price s gradonacelnikom, ali komedija koja se dobija iz poredjenja tih scena je neprejebiva :D

 

I vrlo je zabavno za gledanje, s nekoliko izuzetnih glumackih delova. Jedino sto mi smeta je sto sam sebi spojlovao kljucni detalj na kraju price odlaskom na wiki :isuse:

Edited by Calavera
Link to comment

onaj ko je prvi preporucio hell on wheels...da mu se ne nudi p...dve nedelje....mislim da sam se (opet) zaljubila u nekog tv junaka :) :isuse: :isuse: :isuse: aston martin ili kako vec :D...  mrzim brade ali ovom coveku sve na glavi sto ima u seriji savrseno stoji....a oci....maaaaaajko mila :) i sta sve kaze tim plavim okicama :)

 

najvise volim kada brzo prica..

 

anyway...grunting (kako se kaze na srpskom?) podseca na jim caviezela, drzanje ledja uzasno podseca na  tom hardijev stav a fizionima na priju timothy olyphanta iz deadwood epohe.  ispravite me ako gresim.

 

i zamisljam astona martina, jim caviezel i tymothy olyphanta u nekom filmu gde glume bostonsku bracu i jeffrey wright kao neko ko je na suprotnoj strani. ova prva trojica. kakav bi to testosteron shot za milfice bio i ono malo muskosti sto je ostalo u suprotnom polu.

Link to comment

Posle odgledane prve dve epizode, sklon sam da se slozim. Malo smeta sto su delovi s nesretnicima koji treba da se usele skroz odvojeni od glavne price s gradonacelnikom, ali komedija koja se dobija iz poredjenja tih scena je neprejebiva :D

 

I vrlo je zabavno za gledanje, s nekoliko izuzetnih glumackih delova. Jedino sto mi smeta je sto sam sebi spojlovao kljucni detalj na kraju price odlaskom na wiki :isuse:

 

 

Na srecu uspeo sam da izbegnem taj zajeb sa wiki, zahvaljujuci savetu iz nekog najavnog clanka na netu. A stvar dobija jod jednu dimenziju kada se skapira da se ono stvarno desavalo. 

 

 

 

Sto se tice Hell on Wheels, izdrzite, nemojte bataljivati, gledajte, druga sezona kida. Popravili su tekst i kameru, tamo od recimo trece epizode krece voznja. Izdvojio bih za sad epizode kad

 

 

onaj nemac hoce da se osveti ircima za ubistvo svoga drugara nemca (koje oni btw nisu pocinili) i onu kad Bohanonova banda pokusava da opljacka gradic. Revolveraski obracun uh!

 

 

 

@Mustang:

 

rekoh vec, meni je lik mesavina:

 

 

daniel-day-lewis-1131850093.jpg

 

enhanced-24784-1430846033-10.jpg

 

kris_kristofferson_1978_01_01.jpg

 

Link to comment

@sladza ...gde vidis DDL u njemu?

 

evo da i ja stavim slicice sve trojice :)

 

 

tumblr_m9i2rx4FNZ1rstprxo2_1280.jpg

 

hell-on-wheels-cullen-bohannon.jpg

 

Seth-Bullock-deadwood-23412372-2560-1707

 

 

inace preskacem scene sa kashom (preacher) i norvezanina u 3-4 sezoni, njegova filozofiranja... sve do papa mormona sto je dosao da ga ispita.

serija je uzasno slicna deadwoodu sto me je jako obradovalo. steta sto nema neki super jak zenski karakter pa makar je mrzeli :) nisam feminista nego mi dosadno sto su zene polukurve na neki nacin.

neka je i cela kurva ali da je jaka i vrti oko svoje vodenice.

Edited by mustang
Link to comment

Caviezela mozda ima malo, ali Olifanta ne vidim uopste. A Daniel vristi iz njega, ne verujem da ga ne vidis :D

 

Slazem se donekle za zenske likove, bar ovo sto sam odgledao do sad. I Lili i Eva i Rut su jake na papiru™, ali nisu bas to skroz uspeli i na ekranu da prikazu. Ali ok su, nije da se bunim.

Link to comment

стигао сам до треће сезоне hell on wheels и мислим да ћу ту и да станем... друга сезона јесте боља од прве, у толико што има више гледљивих од нервирајућих страна, али је зато трећа ужас... моје основне примедбе
 

  • расни односи, могу да прихватим да су у неком суженом окружењу какво је монтажно насеље за изградњу железнице белци и црнци морали више да комуницирају и сарађују једни са другима него што је то уобичајено за то доба и да је то могло довести до смањења предрасуда и осећаја белачке супериорности, али да се црнци (пре свих, главни лик, илам) у 19. веку вређају кад их неко ослови са nigger или им не дозволе да седе у истом вагону са белцима ми је већ теже да прогутам или када се белкиња на "you mean nigger" крене правдати са "јао па нисам то мислила, надам се да вам нисам повредила осећања", све ми је то преношење политичке коректности и white guilt-а из данашњице у историјски контекст у коме тако нешто није постојало
  • однос према проситуткама, шеф железнице за жену која треба да га негује до чикага и да га отпрати до жене и сина, лично захтева бившу курву, уместо рецимо свештеникове ћерке, или у трећој сезони имамо згражавање те исте бивше курве и новинарке из њујорка када власник бордела одлучи да избаци на улицу болесну курву чије јаукање тера муштерије, "како те није срамота, она је жена и има права"
  • бохенон у трећој сезони постаје шеф изградње железнице и гледамо га како се бави са стварима са којима никако не треба да се бави, није само у питању ни микроменаџерисање, попут јурења кравокрадица или преговарања са индијанцима око дрва, јер ту се бар ради о стварима које имају везу са послом, али у овој последњој епизоди коју сам одгледао, човек се запути на quest тражења бебе у тренутку кад је потребна хитна релокација кампа
  • швеђанин, могу да разумем да дурант мора да остане у причи као главни антагониста, али читав тај лик швеђанина тј. норвежанина, који чим је нордијац мора бити локи, па на крају преживи ситуацију коју није могао да преживи да би наставио да буде неки споредни антагониста ваљда у некој будућности, изузетно смарајуће
  • читава та buddy cop прича са иламом и бохеноном

у последњој епизоди коју сам погледао три црнца отимају њујоршког пандура и премлаћују га да призна нешто што није урадио, да би га напослетку пустили кад схвате да је невин, читава та прича нема смисла ни у наративном контексту, осим да чујемо како црнац исприча како му белци читав живот говоре шта да ради, а ово је његов тренутак контроле... ако се у следећој епизоди та прича заврши са "ђуром ђе ти опростити што те је тукао" уместо линчом ове тројице онда дефинитивно прекидам гледање 

Edited by Dionysos
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...